reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Dobre praktyki

Inwestycje w Warszawie w 2016 r.

Aktualizacja: 26.02.2016

Stolica stawia na innowacje. Priorytety na przyszły rok to projekt Virtualna Warszawa, rozbudowa drugiej linii metra oraz rower miejski. »

Smart cities przyciąga turystów

Aktualizacja: 26.10.2015

Inteligentne miasta atrakcyjne dla inwestorów. Kluczowe jest przychylne podejście władz do takich projektów. »

Wrocław jako smart city

Aktualizacja: 09.10.2015

Przykładem rozwiązań smart city wprowadzonych we Wrocławiu są bezpłatne punkty z dostępem do internetu czy sieć monitoringu w szkołach. Sieć światłowodów liczy ok. 130 km, wykorzystuje ją inteligentny system transportu, który obejmuje większość wrocławskich skrzyżowań. »

Słupsk stawia na ekologię

Aktualizacja: 07.10.2015

Prezydent Słupska kładzie duży nacisk na działania proekologiczne, bo – jak tłumaczy – chodzi mu nie tylko o oszczędności, lecz przede wszystkim o ochronę środowiska i jak najlepsze wykorzystanie potencjału miasta. Działając zgodnie z zasadą, że przykład idzie z góry, Robert Biedroń od pierwszego dnia urzędowania jeździ do pracy rowerem. »

Smart cities – mrzonka czy realna perspektywa

Aktualizacja: 24.09.2015

Szybkie tempo zmian technologicznych, coraz większa innowacyjność przyczyniają się do poprawy warunków życia w ośrodkach miejskich. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom następuje również poprawa konkurencyjności ekonomicznej metropolii oraz zredukowanie negatywnego wpływu rozwoju na środowisko naturalne. »

Najwyższy w kraju poziom pomocy publicznej na Warmii i Mazurach

Aktualizacja: 24.07.2015

Wysoki poziom pomocy publicznej przyciąga inwestorów na Warmię i Mazury. Dodatkowym atutem jest rozbudowywana infrastruktura. »

Partnerstwo to wzajemne zaufanie i wspólne działanie

Aktualizacja: 10.03.2017

Większy nacisk na poważne traktowanie partnerstw samorządowych, które powinny mieć wypracowane standardy funkcjonowania, a nie tylko jako narzędzie do zdobycia środków zewnętrznych – takie rekomendacje m.in. zgłosili przedstawiciele Fundacji Stocznia, którzy zaprezentowali wyniki badania partnerstw międzysamorządowych i międzysektorowych. »

Szybki wzrost ilości miejsc pracy w Łodzi

Aktualizacja: 29.05.2015

Coraz więcej miejsc pracy w Łodzi. Miasto spodziewa się powstania nowych biur i centrów usługowych. »

Ekologiczne samochody coraz popularniejsze w transporcie miejskim

Aktualizacja: 17.04.2015

Coraz więcej samorządów decyduje się na ekologiczne pojazdy w transporcie miejskim. Duże znaczenie mają coraz bardziej rygorystyczne przepisy unijne. »

Miasta z największą ilością ofert pracy

Aktualizacja: 15.04.2015

W którym mieście jest najwięcej ofert pracy? Choć dotychczas w powszechnej opinii wydawało się, że najszybciej znajdziemy pracę w Warszawie, ostatnie badania temu zaprzeczają. Na pierwszym miejscu uplasowały się bowiem Wrocław i Poznań. »

Większość mieszkańców Mazowsza z dostępem do internetu

Aktualizacja: 02.04.2015

100 proc. firm i instytucji oraz 95 proc. mieszkańców Mazowsza zyska w tym roku dostęp do internetu. To szansa na przyspieszenie rozwoju regionu »

Rola władz lokalnych w demokracji bezpośredniej - wyzwania

Aktualizacja: 26.03.2015

80 wybranych na jesieni burmistrzów, wójtów, prezydentów miast i radnych – absolwentów programów politycznych Szkoły Liderów – wzięło udział w konferencji na temat „Roli władz lokalnych w demokracji bezpośredniej”, która odbyła się w Senacie z udziałem marszałka Bogdana Borusewicza. Wydarzenie rozpoczęło Akademię Liderów Samorządu – pierwszy w Polsce program przygotowujący wybranych w wyborach lokalnych samorządowców do pełnienia swoich funkcji. »

Plany budowy metra w innych miastach niż Warszawa nierealne

Aktualizacja: 06.03.2015

"Najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy plany budowy metra w innych miastach są realne, jest podanie kosztu takiej inwestycji – uważa Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Budowa drugiej linii metra w Warszawie w dużej części finansowana jest właśnie z budżetu Unii Europejskiej. »

Dziewięć województw za planem restrukturyzacji Przewozów Regionalnych

Aktualizacja: 09.02.2015

Plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych akceptuje już 9 województw. Osiągnięcie porozumienia możliwe do końca lutego. »

Ekologiczne autobusy w Warszawie

Aktualizacja: 28.01.2015

Warszawa inwestuje w ekologiczne autobusy na skroplony gaz i prąd. Koszt zakupu 35 autobusów wraz z dziesięcioletnim kontraktem na dostawę gazu to 114 mln zł. Warszawskie MZA otrzymały 80 mln zł dofinansowania w ramach programu Gazela Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierającego rozwój zrównoważonego transportu miejskiego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama