reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Euro 2012 > Euro 2012 ma być dobrą zabawą, ale bez pobłażania dla chuliganów

Euro 2012 ma być dobrą zabawą, ale bez pobłażania dla chuliganów

Podczas Euro 2012 kibice mają się przede wszystkim dobrze bawić. Nie będzie jednak pobłażania dla tych, którzy będą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa innych - powiedział w wywiadzie szef policji gen. Andrzej Matejuk.

Jakie jeszcze wyzwania czekają służby przed Euro 2012?

Najwięcej czasu zajmie nam opracowanie właściwego bezpieczeństwa w strefach kibica. Za nie odpowiada miasto gospodarz ale te strefy ­- zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych - muszą być zabezpieczone tak samo jak stadiony. W tym zakresie jest dużo do zrobienie. Tym bardziej, że chcemy to przetestować jeszcze przed mistrzostwami.

Strefy kibica muszą być sprawdzone pirotechnicznie. Muszą też być zabezpieczone bramkami i monitoringiem. Wskazane będą w nich drogi ewakuacji, będą zabezpieczone pod względem medycznym. Zapoznaliśmy się juz z wstępnymi koncepcjami, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Przykładowo w Warszawie taka strefa ma być utworzona wokół Pałacu Kultury i Nauki, przewidziana jest na 100 tys. ludzi. To są przeogromne tereny a ich zabezpieczanie będzie trwało na okrągło; ponieważ zdarza się, że kibice takich stref nie opuszczają. Za bezpieczeństwo w strefach odpowiadać będzie ochrona.

A ewentualne zagrożenie atakami terrorystycznymi?

W tej chwili żadnych sygnałów nie mamy, ale to jest oczywiście jeden z elementów zabezpieczenia mistrzostw, do którego przywiązujemy bardzo dużą wagę. Tu nie chodzi tylko o zagrożenie terrorystyczne, ale też radiologiczne, biologiczne. Mamy do tego odpowiedni sprzęt, testowaliśmy już przygotowanie służb w tym zakresie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

LingoLab.pl

Internetowa Szkoła Językowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama