reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Euro 2012 > SG: w czasie Euro przygotowujemy się do odprawy 530 tys. kibiców z zagranicy

SG: w czasie Euro przygotowujemy się do odprawy 530 tys. kibiców z zagranicy

Podczas Euro 2012 polskie granice może przekroczyć ok. 530 tys. kibiców. Wobec osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa będą wydawane decyzje o odmowie wjazdu na terytorium Polski - powiedział PAP komendant główny Straży Granicznej gen. bryg. Dominik Tracz.

Piłkarskie mistrzostwa Europy, trzecia największa impreza sportowa na świecie, rozpoczną się 8 czerwca. Euro 2012 otworzy mecz Polski z Grecją na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wielki finał mistrzostw zaplanowano na 1 lipca na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. W Polsce mecze będą odbywały się w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Straż Graniczna liczy się z przyjazdem ok. 530 tys. kibiców z zagranicy. "Możemy się spodziewać kibiców zagranicznych w całej fazie turnieju. Przygotowujemy się do odprawy takiej liczby. Szacunki Straży Granicznej opierają się na założeniach odnoszących się do liczby miejsc na stadionach, terminów meczów, zgłoszonych stref kibica, a także na doświadczeniach państw, które takie turnieje organizowały" - powiedział PAP gen. Tracz.

Liczymy się ze znacznym wzrostem liczby osób, przekraczających granicę polsko-ukraińską, które będą podróżowały do Lwowa i z powrotem podczas fazy grupowej, czyli przez pierwsze dwa tygodnie turnieju - dodał.

Od 4 czerwca do 1 lipca na wewnętrznej granicy UE z: Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach, zostanie przywrócona kontrola graniczna. Kontrole będą prowadziły m.in. mobilne patrole Straży Granicznej. Do tego celu wykorzystane zostaną tzw. schengenbusy - pojazdy wyposażone w urządzenia z dostępem do baz danych i do weryfikacji autentyczności dokumentów. Polska ma blisko 40 takich pojazdów.

Szef SG wyjaśnił, że zarządcy dróg są zobowiązani do wskazania i oznaczenia punktów, w których będzie prowadzona kontrola. W tych miejscach będą funkcjonariusze SG, służba celna, policja, inspektorzy transportu drogowego i żandarmi. "Podstawowym zadaniem patroli będzie typowanie pojazdów bądź osób do kontroli granicznej" - powiedział Tracz.

Łącznie w całym kraju wytypowano ponad 250, których będzie prowadzona kontrola - zaznaczył komendant.

Kontrola graniczna zostanie przywrócona m.in. na lotnisku Chopina w Warszawie w związku z meczem otwarcia (Polska-Grecja) na Stadionie Narodowym. Straż Graniczna spodziewa się, że kibice przybywający na mecz z Grecją będą podróżować przede wszystkim samolotami. "W związku z tym będzie tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej wobec podróżujących określonymi rejsami od 7 do 9 czerwca" - powiedział Tracz.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Dudkiewicz

Doradca podatkowy, agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama