REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sześć samorządów laureatami konkursu "Teraz Polska"

REKLAMA

25 firm i sześć samorządów zostało laureatami XXII edycji konkursu "Teraz Polska". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" nagradza w ten sposób wyróżniające się - jej zdaniem - produkty, usługi i gminy.

Wyniki konkursu zaprezentowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie. Nagrodzonych zostało 13 produktów, osiem usług, trzy przedsięwzięcia innowacyjne oraz - po raz pierwszy - polska inwestycja zagraniczna.

REKLAMA

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył podkreślał, że przez ostatnie 20 lat godło stało się najbardziej znaną marką, jeśli chodzi o jakość i prestiż. "Mam nadzieję, że ten konkurs będzie przynosił naszym laureatom nie tylko korzyści prestiżowe, ale również i wymierne, komercyjne" - powiedział.

REKLAMA

Wyróżnione godłem promocyjnym "Teraz Polska" produkty to: kasa fiskalna firmy Comp, sygnalizator skażeń chemicznych i promieniotwórczych firmy Pimco, drzwi i ościeżnice firmy Masonite, biel tytanowa z Zakładów Chemicznych Police, specyfik Maxigra firmy farmaceutycznej Polpharma, buty dla dzieci Bielskich Zakładów Obuwia "Befado".

W kategorii produktów spożywczych wyróżniono: wódki firmy CEDC International, przetwory rybne firmy Dega, piwo Warka produkcji grupy Żywiec, parówki z szynki firmy Sokołów, sery Spółdzielni Mleczarskiej Lazur i oscypek. Wyróżniono też wydany przez Pocztę Polską album "Różnorodność w Jedności".

W kategorii usług godło "Teraz Polska" dostały: BGK za instrumenty wsparcia eksportu w ramach rządowego programu, bank PEKAO S.A. za bankowość mobilną, MTU za ubezpieczenie komunikacyjne Mój Samochód, BRE Ubezpieczenia za "supermarket ubezpieczeń samochodowych", firma DCT zarządzająca terminalem kontenerowym w Gdańsku oraz JAS-FBG za usługi spedycji drogowej. Za usługi w zakresie projektowania awioniki lotniczej nagrodzono firmę Drabpol, natomiast pomorska SSE została uhonorowana za kreowanie rozwoju przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najbardziej aktualna na rynku książka dotycząca klasyfikacji budżetowej >>


W kategorii przedsięwzięć innowacyjnych nagrodzono środek do gaszenia pożarów lasów i torfowisk Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, system identyfikacji pojazdów ISKIP, stworzony w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska za zegary - pulsarowy Gdańsk 2011 i wahadłowy Hevelius 2011.

Laureatami w kategorii samorządy zostały gminy: Stare Miasto, Białystok, Kraków, Polanica-Zdrój, Kórnik i Trzebnica.

Po raz pierwszy fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przyznała nagrodę za polską inwestycję zagraniczną - otrzymała ją firma Selena FM za fabrykę pian poliuretanowych, wybudowaną w Chinach.

REKLAMA

W 2012 r. po raz trzeci nagrodzono także "Wybitnych Polaków" - osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą. Laureatami zostali: pracujący w Singapurze prof. Wiesław L. Nowiński - twórca komputerowych map mózgu, oraz wybitny otolaryngolog prof. Henryk Skarżyński - twórca m.in. Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy.

Jak podkreślał dyrektor konkursu Michał Lipiński, tegoroczna edycja była wyjątkowo wyrównana, bo z ponad 100 złożonych wniosków eksperci pozytywni ocenili wszystkie. Jego zdaniem świadczy to o tym, że polskie produkty i usługi są na bardzo wysokim poziomie, a wśród firm duża jest świadomość tego, że aby utrzymać się na rynku, trzeba reprezentować odpowiednią jakość. Narzędzie w postaci Godła "Teraz Polska" jest potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i usług oraz profesjonalizmu oferujących ich firm - dodał Lipiński.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Jednym z patronów medialnych konkursu jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Matura 2024. Zdajesz maturę z geografii? Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Matura 2024. W jakim terminie maturzyści będą pisać egzamin z geografii? Jakie są wymagania egzaminacyjne? 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

REKLAMA

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty - język polski. Zrób powtórkę z naszymi testami wiedzy

Egzamin ósmoklasisty już coraz bliżej. Uczniowie kończący szkołę podstawową przystąpią do sprawdzianów wiedzy w dniach 14-16 maja 2024. Przygotowaliśmy małą powtórkę z języka polskiego. 

Masz 18 lat i kochasz podróżować? Sprawdź, jak wygrać podróż po Europie

Do końca kwietnia można się zgłaszać do konkursu DiscoverEU i wygrać podróż po Europie. Jakie warunki trzeba spełnić? Jak się zgłosić?  

REKLAMA