reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Marketing > Sześć samorządów laureatami konkursu "Teraz Polska"

Sześć samorządów laureatami konkursu "Teraz Polska"

25 firm i sześć samorządów zostało laureatami XXII edycji konkursu "Teraz Polska". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" nagradza w ten sposób wyróżniające się - jej zdaniem - produkty, usługi i gminy.

W kategorii przedsięwzięć innowacyjnych nagrodzono środek do gaszenia pożarów lasów i torfowisk Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, system identyfikacji pojazdów ISKIP, stworzony w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska za zegary - pulsarowy Gdańsk 2011 i wahadłowy Hevelius 2011.

Laureatami w kategorii samorządy zostały gminy: Stare Miasto, Białystok, Kraków, Polanica-Zdrój, Kórnik i Trzebnica.

Po raz pierwszy fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przyznała nagrodę za polską inwestycję zagraniczną - otrzymała ją firma Selena FM za fabrykę pian poliuretanowych, wybudowaną w Chinach.

W 2012 r. po raz trzeci nagrodzono także "Wybitnych Polaków" - osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą. Laureatami zostali: pracujący w Singapurze prof. Wiesław L. Nowiński - twórca komputerowych map mózgu, oraz wybitny otolaryngolog prof. Henryk Skarżyński - twórca m.in. Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy.

Jak podkreślał dyrektor konkursu Michał Lipiński, tegoroczna edycja była wyjątkowo wyrównana, bo z ponad 100 złożonych wniosków eksperci pozytywni ocenili wszystkie. Jego zdaniem świadczy to o tym, że polskie produkty i usługi są na bardzo wysokim poziomie, a wśród firm duża jest świadomość tego, że aby utrzymać się na rynku, trzeba reprezentować odpowiednią jakość. Narzędzie w postaci Godła "Teraz Polska" jest potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i usług oraz profesjonalizmu oferujących ich firm - dodał Lipiński.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Jednym z patronów medialnych konkursu jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama