reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Marketing > Design w terenie czyli zaprojektuj sobie gminę

Design w terenie czyli zaprojektuj sobie gminę

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza gminy do zgłaszania swojego udziału w III edycji projektu. „Design w terenie!" to warsztaty, podczas których grupa młodych projektantów ma za zadanie stworzyć koncepcję zagospodarowania i aktywizacji kluczowych miejsc w przestrzeni publicznej wybranej miejscowości.

Grupa studentów kierunków projektowych śląskich uczelni wraz z ekspertami przez 7 dni mieszka i pracuje w danej gminie. Poznają miejsce m.in. poprzez obserwacje, rozmowy z mieszkańcami. Zebrane informacje posłużą do rozwiązania problemów związanych z przestrzenią publiczną wybranej gminy województwa śląskiego.

Mieszkańcy gminy są ekspertami od użytkowania przestrzeni publicznej, więc ich roli w procesie projektowym nie można pominąć i niczym zastąpić. Mieszkańcy, z którymi projektanci pracują, poznają z innej perspektywy swoje miejsce, uczą się odpowiedzialności za nie. Współtworząc zmiany, utożsamiają się z nimi, co bezpośrednio przekłada się na sukces projektu i jego trwałość. To, co najważniejsze, to fakt, że mieszkańcy mają poczucie wpływu na swoje otoczenie, co powoduje, że dbają o nie i czynnie angażują się w jego ulepszanie.

W projekcie ma szansę uczestniczyć jedna wybrana gmina. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2013 r.

Więcej na stronie projektu: www.design-silesia.pl. Szczegółowych informacji udziela Marta Więckowska, tel. 728 894 743 design-silesia@asp.katowice.pl

„Design w terenie" - projekt przygotowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu Design Silesia.

Podczas pierwszych dwóch edycji 21 projektantów i 10 ekspertów przez tydzień mieszkało i pracowało w gminie Mstów (2011 r.), a następnie w gminie Radlin (2012 r.). Projektanci zajęli się m.in. projektem mstowskiego szlaku turystycznego, który ma na celu wyeksponowanie atrakcji, jakie czekają na turystów w Mstowie oraz projektem ożywienia rynku oraz zaadaptowania wewnętrznego podwórza Gminnego Ośrodka Kultury. W Radlinie zespół pracował na terenie Kolonii Emma w pobliżu kopalni Marcel. Wspólnie z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń oraz lokalnych władz projektanci zastanawiali się, w jaki sposób podkreślić i wyeksponować unikalny charakter miejsca, utworzyć atrakcyjne enklawy dla mieszkańców czy zintegrować mieszkańców wewnątrz Kolonii.

źródło: slaskie.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Witold Florczak

Aktuariusz, Ekspert ds. wyceny rezerw na świadczenia pracownicze

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama