reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Pomoc społeczna > Będą pieniądze na punkty wydawania posiłków

Będą pieniądze na punkty wydawania posiłków

W 2008 roku wojewodowie będą doposażać i tworzyć miejsca wydawania posiłków dla dzieci, młodzieży i osób zagrożonych ubóstwem.


Kończą się konsultacje nowelizacji rozporządzenia regulującego sposób wydawania pieniędzy zarezerwowanych na program Pomoc państwa w zakresie dożywiania. W tym roku wojewodowie, którzy otrzymują dotację z budżetu na jego realizację, mogą przeznaczać do 20 proc. otrzymanych środków na tworzenie nowych punktów dożywiania, doposażanie istniejących i organizację dowozu posiłków. Nowelizacja ma na celu utrzymanie tych przepisów także w 2008 roku. Jego projektodawca - resort pracy podkreśla, że powinno ono wejść w życie 1 stycznia 2008 r., aby wojewodowie mogli właściwie gospodarować pieniędzmi.

Program dożywiania zakłada, że w latach 2006-2009 na ten cel zostanie przeznaczone 2,9 mld zł, z czego nie mniej niż 2 mld zł ma pochodzić z budżetu. Resztę dokładają samorządy. Od 1 stycznia do końca czerwca tego roku z programu skorzystało ponad 1,6 mln osób, z tego 793 tys. z terenów wiejskich. Największą grupę dożywianych stanowią dzieci w szkołach (847,6 tys. osób) i dzieci do siódmego roku życia (187,9 tys. osób).

Justyna Wojteczek

justyna.wojteczek@infor.pl

Podstawa prawna

• Rozporządzenie Rady Ministrów z 7 lutego 2006 r. w sprawie realizacji programu wieloletniego Pomoc państwa w zakresie dożywiania (Dz.U. nr 25, poz. 186 z późń. zm.).

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama