REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rok szkolny 2011/2012 - kalendarium

REKLAMA

Rozpoczynający się 1 września nowy rok szkolny potrwa do 29 czerwca 2011 r.

Kalendarz roku szkolnego 2011/2012 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 1 stycznia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 5 do 10 kwietnia

REKLAMA

Dwutygodniowe ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach:

- od 14 do 29 stycznia wypoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

- od 21 stycznia do 5 lutego - z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego,

- od 28 stycznia do 12 lutego - z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- od 11 do 26 lutego - z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Czytaj także: Co nowego w edukacji od 1 września 2011>>

Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie się 3 kwietnia.

Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 24-26 kwietnia. 24 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 25 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 26 kwietnia - z języka obcego nowożytnego.

Dodatkowy termin sprawdzianu dla szóstoklasistów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie będą mogli przystąpić do niego w kwietniu, wyznaczono na 5 czerwca. Dodatkowy egzamin gimnazjalny odbędzie się 4-6 czerwca.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Zarówno sesja egzaminów pisemnych, jak i sesja egzaminów ustnych potrwają do 25 maja.

4 maja przeprowadzony będzie egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowy; rozpocznie się o godz. 9. Tego samego dnia po południu - o godz. 14 rozpocznie się egzamin z wiedzy o tańcu.

Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym odbędzie się 7 maja; rozpocznie się o godz. 9. Tego samego dnia po południu - o godz. 14 rozpocznie się egzamin z historii muzyki.

REKLAMA

Egzamin z matematyki będzie przeprowadzony 8 i 9 maja; 8 maja będzie poziom podstawowy, 9 maja - poziom rozszerzony. Oba egzaminy rozpoczną się o godz. 9. W tych samych dniach po południu będą egzaminy: z języka łacińskiego i kultury antycznej (8 maja) i z historii sztuki (9 maja).

Na 10 maja rano wyznaczono egzamin z języka angielskiego (rano będzie egzamin na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). W przypadku egzaminów z innych języków obcych dwa poziomy także będą przeprowadzane jednego dnia.

Egzamin z języka niemieckiego będzie 16 maja, z języka rosyjskiego - 18 maja, z języka francuskiego - 21 maja, z języka hiszpańskiego - 22 maja, z języka włoskiego - 24 maja, a z języków mniejszości narodowych i języka kaszubskiego - 23 maja.

11 maja rano odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie, a po południu z fizyki i astronomii; 14 maja: rano - z biologii, po południu - z historii; 15 maja: rano - z informatyki, po południu - z chemii; 17 maja: rano - z geografii, po południu - z filozofii.

Termin egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych wyznaczono na 25 maja.

Szczegółowy kalendarz dotyczący ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne.

Czytaj także: CKE: zmienione egzaminy gimnazjalne od 24 kwietnia 2012 r.>>

Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół nastąpi 29 czerwca.

Dodatkowe terminy pisemnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni: 5-21 czerwca.

Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne przeprowadzone będą 21 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 20-24 sierpnia.

REKLAMA

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe przeprowadzone zostaną w styczniu i czerwcu. 17 stycznia przeprowadzony będzie egzamin pisemny dla absolwentów wszystkich ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, którzy ukończą szkołę w styczniu; w dniach 18-20 stycznia - egzamin praktyczny dla absolwentów techników i szkół policealnych, a w dniach 24 stycznia-10 lutego - dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych.

Egzamin pisemny potwierdzający kwalifikacje dla absolwentów wszystkich typów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, którzy ukończą szkołę w czerwcu, przeprowadzony będzie 18 czerwca; egzamin praktyczny dla absolwentów techników i szkół licealnych - w dniach 19-22 czerwca, a praktyczny dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych - od 2 lipca do 10 sierpnia.

Rok szkolny zakończy się 29 czerwca. Maturzyści zakończą rok szkolny 27 kwietnia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    REKLAMA

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    REKLAMA