Nowy Program Czyste Powietrze Plus [wnioski od 15 lipca 2022 r.]
REKLAMA
REKLAMA
- Prefinansowanie w programie „Czyste Powietrze Plus”
- Jak uzyskać przedpłatę w programie "Czyste powietrze +"?
- Jaki jest budżet programu Czyste Powietrze Plus?
- Program Czyste Powietrze Plus a jednostki samorządu terytorialnego
- Na co można wydać pieniądze w programie Czyste Powietrze Plus?
Od 15 lipca 2022 r. możesz złożyć kompleksowy wniosek w programie Czyste Powietrze Plus. Czyste Powietrze + umożliwia prefinansowanie inwestycji ekologicznych.
REKLAMA
Prefinansowanie w programie „Czyste Powietrze Plus”
Różnicą w stosunku do dotychczasowych zasad jest to, że będzie można uzyskać w szybkim czasie prefinansowanie do 50 proc. kwoty objętej programem.
Po zakończeniu inwestycji objętych programem „Czyste powietrze” , w tzw. "przyspieszonej ścieżce" beneficjent otrzyma drugą część kwoty, jaką przeznaczył na zadanie realizowane w ramach programu.
Jak uzyskać przedpłatę w programie "Czyste powietrze +"?
Dla otrzymania przedpłaty w programie Czyste Powietrze Plus niezbędny jest wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jaki jest budżet programu Czyste Powietrze Plus?
Według informacji minister rząd przeznaczył na ten program 1,8 mld zł.
Program Czyste Powietrze Plus a jednostki samorządu terytorialnego
Rząd zakłada, że w tym programie będą współpracowały z nim samorządy. "Tak, żeby ten program był jak najbliżej obywatela" - wskazała minister Moskwa.
Na co można wydać pieniądze w programie Czyste Powietrze Plus?
Celem programu "Czyste Powietrze" jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog. Oprócz dotacji do kupna nowego pieca pieniądze można otrzymać też na termomodernizację domów jednorodzinnych.
Od końca stycznia br. uruchomiono trzecią edycję programu "Czyste Powietrze", która uprawnia do otrzymania dofinansowania na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła.
REKLAMA
REKLAMA