| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Zdrowie > Oświadczenie o prawie do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej

Oświadczenie o prawie do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej

Od początku przyszłego roku zmieni się szereg przepisów regulujących korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Zmiany dotyczą m.in. oświadczenia potwierdzającego prawo do tych świadczeń. Dokument ten zawiera imię i nazwisko, adres zamieszkania, wskazanie podstawy prawa do świadczeń opieki zdrowotnej, PESEL i wskazanie dokumentu, na podstawie którego świadczeniodawca potwierdził tożsamość świadczeniobiorcy.

Świadczeniodawca albo niebędąca świadczeniodawcą uprawniona osoba potwierdza podpisem na oświadczeniu dane identyfikujące dokument, na podstawie którego można potwierdzić jej tożsamość. W przypadku pacjentów małoletnich i innych osób bez pełnej zdolności do czynności prawnych, oświadczenie składa ich przedstawiciel ustawowy albo opiekun prawny lub faktyczny. Oświadczenie może mieć też postać dokumentu elektronicznego.

Zmiany wprowadzi ustawa z 27 lipca 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 1016).

Nie masz czasu na śledzenie częstych zmian w przepisach, a musisz szybko rozwiązać problemy, które pojawiają się w rozliczaniu finansów Twojej jednostki?

Znajdź rozwiązania swoich aktualnych problemów!

Rachunkowość Budżetowa - wydanie elektroniczne

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »