reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Aby obciąć płace pracownika powołanego, najpierw trzeba go odwołać

Aktualizacja: 09.11.2011

Nie można obniżyć wynagrodzenia pracownikowi zatrudnionemu na podstawie powołania wręczając mu wypowiedzenie zmieniające. Należy go odwołać i powołać ponownie z nową, niższą pensją - tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego. »

Rozbiórka samowoli może być wstrzymana do sądowego wyroku

Aktualizacja: 09.11.2011

Osoba, której inspektor nadzoru budowlanego nakazał rozebrać samowolnie wybudowany budynek, może, do czasu rozstrzygnięcia sporu przez sąd wnioskować o wstrzymanie rozbiórki - postanowił Naczelny Sąd Administracyjny. »

Odwołany dyrektor urzędu może zostać referentem

Aktualizacja: 08.11.2011

Pracownik, który został odwołany z funkcji kierownika nie musi wrócić na poprzednio zajmowane stanowisko ani też na stanowisko równorzędne. Pracodawca może mu nawet zaproponować posadę poniżej jego kwalifikacji – orzekł Sąd Najwyższy. »

Radny nie może skarżyć do sądu informacji od prezydenta miasta

Aktualizacja: 08.11.2011

Radny nie może zaskarżyć do sądu pisma prezydenta miasta, w którym ten odmawia oceny i badania uchwał rady dzielnicy - wynika z postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zdaniem sądu, takie pismo ma jedynie charakter informacyjny. »

MF: po III kwartałach samorządy miały 3,222 mld zł nadwyżki

Aktualizacja: 09.11.2011

Według wstępnych danych, budżety jednostek samorządu terytorialnego po trzech kw. zamknęły się zbiorczo nadwyżką 3.222 mln zł, przy planowanym deficycie w wysokości 21.245 mln zł - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. »

E – Kontrola Zarządcza w administracji samorządowej - cykl konferencji

Aktualizacja: 08.11.2011

Grupa Technologiczna Passus, firma Open One i Handikap Audyt zapraszają na cykl bezpłatnych konferencji e-Kontrola Zarządcza. »

Mazowiecki Urząd Wojewódzki zadba o poprawność językową

Aktualizacja: 08.11.2011

Błędy ortograficzne, interpunkcyjne, leksykalne, nadużywanie pewnych słów są charakterystyczne dla języka urzędników - wynika z badania przeprowadzonego w tym roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Ten stan rzeczy mają zmienić szkolenia językowe dla urzędników. »

Gmina zdecyduje do jakiej instalacji trafią odpady

Aktualizacja: 07.11.2011

Ministerstwo Środowiska wyjaśniło wątpliwości dotyczące uprawnienia do wyboru instalacji do których trafią odpady - na gruncie przepisów nowej ustawy śmieciowej. »

Rolnik może dostać świadczenie pielęgnacyjne

Aktualizacja: 07.11.2011

To, że rolnik prowadzi gospodarstwo rolne, nie może być przeszkodą do przyznania mu świadczenia pielęgnacyjnego - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. »

Samorząd zrównoważonego rozwoju - konferencja

Aktualizacja: 07.11.2011

22. listopada, o godz. 13.00 podczas Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA w Poznaniu, z inicjatywy Fundacji Godła Promocyjnego oraz WAiNS Politechniki Warszawskiej, odbędzie się Konferencja pt. ”Samorząd Zrównoważonego Rozwoju”. »

Tychy zachęcają dotacjami do zakładania niepublicznych żłobków

Aktualizacja: 04.11.2011

Wszystkie żłobki niepubliczne i kluby dziecięce, które powstaną w Tychach, dostaną do 400 zł dofinansowania na jedno dziecko. Taką uchwałę przyjęli radni. Miasto chce zachęcić różne podmioty do zakładania tych dwóch form opieki nad małym dzieckiem. »

NIK: samorządy nie radzą sobie z organizacją komunikacji autobusowej

Aktualizacja: 04.11.2011

Większość samorządów nie radzi sobie z organizowaniem komunikacji autobusowej. W efekcie błędów i zaniedbań urzędników na jednych trasach brakuje przewoźników, na innych jest ich za dużo - ocenia Najwyższa Izba Kontroli w piątkowym komunikacie. »

Gmina nie może uprzywilejowywać swoich spółek

Aktualizacja: 04.11.2011

Uchwała rady gminy, która różnicuje stawki lokalnego podatku w zależności od tego, czy płaci go spółka komunalna, czy inny podmiot, jest niezgodna z prawem i pokrzywdzony może ją zaskarżyć do sądu - wynika z wyroku WSA w Gliwicach. »

W 2012 r. program opieki nad zwierzętami bezdomnymi – w każdej gminie

Aktualizacja: 03.11.2011

Do 31 marca 2012 r. gminy będą miały czas na uchwalenie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. »

Policja nie może sama ustalać, które dane osób przechowywać

Aktualizacja: 03.11.2011

Policja musi przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych i nie może przechowywać danych osób, co do których prawomocnie umorzono postępowanie karne - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama