reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dyrektorowi szkoły nie można skrócić kadencji bezpodstawnie

Aktualizacja: 20.09.2011

Dyrektorowi, który wygrał konkurs, nie można skracać okresu sprawowania funkcji – chyba że źle wykonuje obowiązki. »

Ostatni dzwonek dla gmin przyszłości

Aktualizacja: 19.09.2011

Już tylko do końca września br. gminy aktywnie działające na rzecz poprawy klimatu mogą zgłaszać swój udział w ogólnopolskim konkursie „Gmina przyszłości”. Dotychczas do rywalizacji stanęły gminy z województw warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i małopolskiego. »

Radosna Szkoła 2012 – terminy składania wniosków

Aktualizacja: 19.09.2011

W październiku mija termin składania przez dyrektorów szkół wniosków do organów prowadzących o wsparcie finansowe na 2012 r. w ramach programu Radosna Szkoła. Samorządy mają czas na składanie wniosków do wojewodów do 2 listopada 2012 r. »

Hall bierze pod uwagę zmiany w obowiązku szkolnym sześciolatków

Aktualizacja: 16.09.2011

Minister edukacji Katarzyna Hall bierze pod uwagę możliwość zmian w dotychczasowych przepisach wprowadzających w przyszłym roku obowiązek nauki dla sześciolatków. Wówczas we wrześniu 2012 do szkoły poszłyby obowiązkowo tylko te dzieci, które miałyby skończone 6 lat. »

Powstało samorządowe stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny

Aktualizacja: 19.09.2011

W Gdańsku odbyło się w czwartek zebranie założycielskie stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny (GOM). Organizacja ma integrować Trójmiasto i sąsiadujące z nim samorządy. Do GOM nie przystąpiła jednak Gdynia, której władze założyły podobne stowarzyszenie. »

Posłowie za dalszymi pracami nad projektem ustawy o płacy minimalnej

Aktualizacja: 19.09.2011

Wszystkie kluby opowiedziały się za kontynuowaniem prac nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Zakłada on stopniowe podwyższanie płacy - do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

Senat doprecyzował nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 15.09.2011

Ograniczenie prawa do informacji publicznej ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa przewiduje przyjęta w środę przez Senat poprawka do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. »

ZUS pomoże wypełnić dokumenty rodzicowi, który zatrudni nianię

Aktualizacja: 15.09.2011

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowano w środę dziennikarzy w siedzibie ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. »

Obywatelski projekt dot. sześciolatków - do komisji

Aktualizacja: 15.09.2011

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w Sejmie za skierowaniem do komisji obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zakładającego cofnięcie reformy edukacji. Projekt krytykuje jednak Platforma Obywatelska. »

Ogólnopolski Kongres POWERPOL UTILITIES – Waste & Water

Aktualizacja: 15.09.2011

Europejskie Centrum Biznesu oraz firma Ernst & Young zapraszają na pierwszą edycję Ogólnopolskiego Kongresu POWERPOL UTILITIES – Waste & Water. »

Będą nowe kary za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Aktualizacja: 14.09.2011

Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Zmiana ma umożliwić skuteczne karanie naruszających dyscyplinę finansową i wyeliminować niezgodne z prawem korzystanie z publicznych pieniędzy. »

Gminy zapewnią pomieszczenia tymczasowe dla eksmitowanych

Aktualizacja: 14.09.2011

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, która zobowiązuje gminy do zapewniania pomieszczeń tymczasowych dla osób, które po eksmisji nie mają prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego. »

Ruszyła infolinia wyborcza dla niepełnosprawnych

Aktualizacja: 14.09.2011

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji uruchomiło darmową infolinię, gdzie osoby niepełnosprawne mogą otrzymać informacje o udogodnieniach wyborczych w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To część kampanii "Idziemy na wybory". »

Większa opłata eksploatacyjna dla gmin zamiast podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 14.09.2011

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oczekują, że w nowej kadencji parlamentu uda się przeforsować rozwiązania, zwiększające z 60 do 90 proc. udział gmin w płaconej przez kopalnie opłacie eksploatacyjnej. »

Wojewodowie badają uchwały dotyczące opłat za przedszkola

Aktualizacja: 14.09.2011

Wojewodowie badają uchwały gmin dotyczące opłat za przedszkola. Część uchwał została już przez nich uchylona w całości lub części, jeśli nie były zgodne z prawem. Dotyczy to jednak nie samej wysokości opłat wynikającej z uchwał, ale mechanizmów ich ustalania. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama