| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Do 31 października informacja o stanie realizacji zadań oświatowych

Aktualizacja: 18.10.2010

Do 31 października wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mają czas na przedstawienie radnym informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny. »

"Rzeczpospolita": rodzinne dynastie na wybory

Aktualizacja: 19.10.2010

Na samorządowych listach wyborczych roi się od żon, mężów, braci, sióstr i dzieci znanych polityków - ustaliła "Rzeczpospolita". Gazeta podaje liczne przykłady. »

"Metro": rząd ukarze esemesowych prześladowców

Aktualizacja: 19.10.2010

Kilka milionów Polaków pada ofiarą obraźliwych maili, sms-ów, wpisów na forach internetowych, umieszczanych przez niechcianych adoratorów czy natrętnych sąsiadów. Dziś uporczywym nękaniem zajmie się rząd, a prześladowca będzie mógł trafić do więzienia nawet na trzy lata - pisze "Metro". »

Wysłuchanie publiczne nt. ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 18.10.2010

Ponad sto osób ma uczestniczyć w wysłuchaniu publicznym nt. projektu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Ustawa ma pomagać rodzinom w kryzysie, by jeśli to możliwe, nie dopuścić do odebrania dzieci; ma też ułatwić pracę rodzicom zastępczym. »

Kraszewski: nie ma zgody na włączenie Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych

Aktualizacja: 19.10.2010

Minister środowiska Andrzej Kraszewski jest sceptyczny co do włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. "Rozmowy w tej sprawie trwają z ministrem finansów, ale na razie naszej zgody na to nie ma" - powiedział w poniedziałek PAP Kraszewski. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Nierentowne szkoły trzeba zamknąć

Aktualizacja: 18.10.2010

Polska szkoła jest droga, a nasi nauczyciele są jednymi z najmniej efektywnych na świecie - wynika z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju, który omawia "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Metro": Co trzeci Polak pracuje bez stałej umowy

Aktualizacja: 18.10.2010

Bez stałej umowy w ubiegłym roku pracowało ponad 27 proc. Polaków. To najwięcej w Europie - informuje "Metro". »

Opłaty drogowe dla ciężarówek - zależne od emisji zanieczyszczeń

Aktualizacja: 18.10.2010

Opłaty drogowe dla ciężarówek będą mogły być podwyższone, biorąc pod uwagę poziom emitowanych przez nie zanieczyszczeń i hałasu - zgodzili się w piątek obradujący w Luksemburgu ministrowie transportu krajów UE. »

Prezydent podpisał nowelizację Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 15.10.2010

Prezydent podpisał nowelizacje ustawy Ordynacja podatkowa oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Przewidują one m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

W sprawie o udzielenie informacji publicznej organ nie może uznać się za niewłaściwy

Aktualizacja: 18.10.2010

Składając wniosek o udzielenie informacji publicznej wnioskodawca sam wybiera organ dysponujący, jego zdaniem, pożądanymi informacjami. Organ ten nie może uznać się za niewłaściwy. »

Prof. Regulski: trzeba zmienić samorządową ordynację wyborczą

Aktualizacja: 18.10.2010

Zmiana ordynacji wyborczej, zwiększenie zaangażowania mieszkańców, a zmniejszenie upartyjnienia samorządu, to w ocenie jednego z twórców reformy samorządowej z 1990 roku, prof. Jerzego Regulskiego, sposoby na poprawę funkcjonowania systemu samorządowego. »

"Życie Warszawy": lekarz z obcym paszportem

Aktualizacja: 15.10.2010

Z Jemenu, Libanu, Ukrainy czy z Armenii przybywają do stolicy lekarze. Coraz więcej zagranicznych medyków decyduje się na pracę w naszych szpitalach. Kuszą ich dobre zarobki i możliwość awansu - pisze "Życie Warszawy". »

Działalność lecznicza i refundacja leków - projekty przyjęte przez Radę Ministrów

Aktualizacja: 14.10.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o działalności leczniczej, projekt ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. »

W grudniu możliwy projekt ws. opłat za obwodnice

Aktualizacja: 14.10.2010

Resort infrastruktury przedstawi rządowi w grudniu projekt rozporządzenia ws. korzystania z tych odcinków autostrad, które są obwodnicami miast - poinformował szef ministerstwa Cezary Grabarczyk. Z opłat za przejazd miałyby być zwolnione auta do 3,5 t i motocykle. »

Zmniejsza się zasięg planowanych zwolnień w urzędach

Aktualizacja: 14.10.2010

Zaplanowane na przyszły rok zwolnienia w urzędach nie będą drastyczne – rząd złagodzi przepisy projektu ustawy o racjonalizacji zatrudnienia. Nie wszystkie urzędy będą musiały zwalniać - poinformował Dziennik Gazeta Prawna »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »