| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiana etatu a wliczenie do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego trzynastka

Zmiana etatu a wliczenie do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego trzynastka

Jak ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego za 7 dni kwietnia 2019 r. nauczycielowi, który jest zatrudniony w szkole od 1 września 2018 r.? Początkowo świadczył on pracę w wymiarze 9/18, natomiast od 15 lutego 2019 r. jest zatrudniony w wymiarze 10/18 pensum. Otrzymał trzynastkę za 2018 r. W jej podstawie nie znalazł się okres 4 dni zwolnienia lekarskiego w październiku i 5 dni urlopu ojcowskiego w listopadzie. Czy trzynastkę należy uzupełnić o zwolnienie lekarskie i urlop ojcowski? W jaki sposób przyjąć trzynastkę po zmianie wymiaru czasu pracy?

Odpowiedź: W podstawie wymiaru wynagrodzenia chorobowego należy uwzględnić wynagrodzenie przysługujące pracownikowi za marzec 2019 r. - za pełen miesiąc kalendarzowy po zmianie wymiaru czasu pracy oraz 1/4 część nagrody wypłaconej za rok poprzedzający miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy, tj. za 2018 r., przeliczonej do aktualnego wymiaru czasu pracy. Dodatkowe wynagrodzenie roczne zostało proporcjonalnie pomniejszone za okres nieobecności w pracy z powodu choroby i zasiłku macierzyńskiego za okres urlopu ojcowskiego, dlatego nagrodę roczną należy przed wliczeniem do podstawy wymiaru zasiłku uzupełnić.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Zmiana etatu a wliczenie do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego trzynastka

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »