| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

24 mln zł na modernizację Zakładu Utylizacji Odpadów

Aktualizacja: 13.05.2010

Ponad 24 mln zł kosztować będzie modernizacja Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki temu tylko 36 proc. ze wszystkich przyjmowanych odpadów będzie trafiać na składowisko. »

Przyjęto Zieloną Księgę Aglomeracji Poznańskiej

Aktualizacja: 13.05.2010

"Zieloną księgę" Aglomeracji Poznańskiej przyjęła w czwartek Rada Aglomeracji Poznańskiej. To wstępna propozycja, która poddana zostanie konsultacjom, po których powstać ma końcowy dokument programowy przyszłej aglomeracji. »

Ruszyła kampania na rzecz bezpieczeństwa w pracy

Aktualizacja: 13.05.2010

Co roku, na całym świecie dochodzi do ok. 125 mln wypadków przy pracy, codziennie ginie w nich ok. 600 osób. W środę ruszyła w Polsce kolejna edycja europejskiej kampanii, która ma zwiększyć bezpieczeństwo w pracy. »

Więcej czasu na zgłaszanie kandydatów do komisji wyborczych

Aktualizacja: 13.05.2010

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał nowelizację rozporządzenia regulującego powoływanie obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP. Ten akt prawny wydłuża o tydzień termin zgłaszania kandydatów do komisji. Komitety wyborcze mają na to czas do 28 maja br. Rozporządzenie MSWiA weszło w życie 12 maja br. »

Wnioski o dopłaty rolnicze - tylko do poniedziałku

Aktualizacja: 13.05.2010

Tylko do poniedziałku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o dopłaty bezpośrednie. Do tej pory dostarczyło je 2/3 uprawnionych rolników. »

O wynagrodzenie wójt może skarżyć tylko swój urząd

Aktualizacja: 13.05.2010

Wójt gminy Drzycim, który domaga się anulowania decyzji o obniżce swych poborów, może pozwać w tej sprawie tylko swój urząd - uznał we wtorek sąd w Świeciu nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie). Wójt domagał się, by przed sądem stanęła rada gminy. »

Wrocławskie obchody 20-lecia samorządu

Aktualizacja: 12.05.2010

Spotkanie z udziałem radnych wszystkich pięciu kadencji wrocławskiej Rady Miejskiej, wystawy, promocje książek poświęconych stolicy Dolnego Śląska oraz koncerty - to niektóre elementy obchodów 20-lecia wrocławskiego samorządu. Cykl imprez rozpocznie się 27 maja. »

Rzecznik Praw Dziecka: potrzebne nowe procedury interwencyjne

Aktualizacja: 12.05.2010

W Polsce potrzebne jest stworzenie procedur określających precyzyjnie postępowanie podczas odbierania dziecka rodzicom lub jego opiekunom na podstawie wyroków sądowych - powiedział we wtorek w Kaliszu Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. »

Specjalne Strefy Ekonomiczne nadal potrzebne

Aktualizacja: 12.05.2010

O ponad 218 ha została powiększona Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dla inwestorów przygotowano tereny w nowo powstałych podstrefach, m.in. na Mazowszu: w Przasnyszu i w Węgrowie. Strefa zajmuje ponad 1,5 tys. hektarów. »

Obywatelska inicjatywa nowelizacji ustawy oświatowej

Aktualizacja: 12.05.2010

ZNP rozpoczyna zbieranie co najmniej 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustaw o systemie oświaty i dochodach jednostek samorządu terytorialnego, zgodnie z którym przedszkola, tak jak szkoły, finansowane byłyby z subwencji oświatowej. »

Przyjęto wojewódzki program ochrony przed hałasem

Aktualizacja: 12.05.2010

Program ochrony środowiska przed hałasem przyjął w środę sejmik woj. śląskiego. Zawiera on m.in. zalecenia przeciwdziałania hałasowi na odcinkach dróg i linii kolejowych poza aglomeracjami, gdzie przekraczane są normy natężenia dźwięku. »

Małopolski Urząd Wojewódzki skontroluje szpitale

Aktualizacja: 12.05.2010

Ponad 1,4 tys. zakładów opieki zdrowotnej w Małopolsce - wszystkie figurujące w rejestrze wojewody - do końca tego roku odwiedzą kontrolerzy, by sprawdzić, czy dane o tych placówkach są zgodne z rzeczywistością. »

SOS - brakuje rodzin zastępczych

Aktualizacja: 12.05.2010

W Polsce brakuje rodzin zastępczych - alarmuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, podkreślając, że mogłoby zapewnić dom większej liczbie dzieci, gdyby znaleźli się dla nich zastępczy rodzice. »

Porozumienie na rzecz rozwoju bibliotek

Aktualizacja: 12.05.2010

Lokalne, miejskie czy gminne, biblioteki powinny być dostępnymi dla mieszkańców ośrodkami informacyjno-kulturalnymi, realnie wpływając na jakość ich życia. Wzmacnianiu ich potencjału w województwie śląskim ma służyć porozumienie podpisane we wtorek w Katowicach. »

Blisko 30 mld zł wydano już ze środków unijnych

Aktualizacja: 11.05.2010

Od początku uruchomienia programów unijnych na lata 2007-2013 wydano na projekty polskich wnioskodawców 29,8 mld zł, z czego Unia Europejska zrefinansuje 22,1 mld zł - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »