reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kwalifikacje państwowego inspektora sanitarnego

Aktualizacja: 10.06.2010

Od 7 czerwca bieżącego roku obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia określające dodatkowe kwalifikacje jakie musi uzyskać kandydat na państwowego inspektora sanitarnego, który posiada tytuł zawodowy magistra. »

Samorządowcy komentują projekt ws. usuwania skutków powodzi

Aktualizacja: 09.06.2010

Samorządowcy pozytywnie oceniają przedstawiony we wtorek przez ministra Michała Boniego propozycje rozwiązań prawnych w sprawie usuwania skutków majowej i czerwcowej powodzi. Dodają jednak, że należy poczekać na jej efekty. »

"Puls Biznesu": Polskie miasta zadłużone

Aktualizacja: 09.06.2010

Zadłużenie niektórych, naszych miast przybiera niebezpieczne rozmiary - alarmuje "Puls Biznesu". »

Sąd: rada gminy miała prawo obniżyć pobory wójta

Aktualizacja: 09.06.2010

Rada Gminy Drzycim (woj. kujawsko-pomorskie) miała prawo obniżyć wynagrodzenie wójtowi Waldemarowi Moczyńskiemu - orzekł we wtorek Sąd Rejonowy w Świeciu n. Wisłą. »

Zatrudnienie w urzędach stale rośnie – winny rząd

Aktualizacja: 08.06.2010

W ciągu roku zatrudnienie w samorządach wzrosło łącznie o ok. 22 tys. pracowników – podał Dziennik Gazeta Prawna. Samorządy nie zaprzeczają – zatrudniają, bo rząd zleca im coraz więcej zadań. »

PKW: na wybory już wydano dodatkowo 250 tys. zł

Aktualizacja: 08.06.2010

Na organizację wyborów prezydenckich - w związku z koniecznością usuwania skutków powodzi - PKW wydała już dodatkowo 250 tys. zł - poinformował we wtorek sekretarz Komisji Kazimierz Czaplicki. »

Wzór oświadczenia majątkowego celnika

Aktualizacja: 08.06.2010

W sytuacjach określonych przepisami ustawy o służbie celnej – funkcjonariusz celny jest zobowiązany do złożenia oświadczenia majątkowego. Rozporządzenie zawierające wzór oświadczenia i regulujące postępowanie w tych sprawach właśnie weszło w życie. »

Trybunał w Strasburgu o religii i etyce w szkołach

Aktualizacja: 08.06.2010

Trybunał w Strasburgu rozstrzygnie, czy brak lekcji etyki w szkole narusza europejskie prawo. Skargę złożyli rodzice dziecka, którzy podnosili, że w szkole ich syna nie ma lekcji etyki, a on sam nie ma możliwości wyboru między religią a etyką. »

Organizacja lokali wyborczych na terenach zalanych przez powódź

Aktualizacja: 07.06.2010

Niektóre lokale wyborcze na terenach dotkniętych przez powódź zmienią dotychczasowe siedziby; inne lokale wymagają renowacji oraz dokupienia nowego sprzętu zniszczonego przez wodę; nie przeszkodzi to jednak organizacji głosowania. »

W Poznaniu forum francuskich i polskich samorządów lokalnych

Aktualizacja: 08.06.2010

Sprawom m.in. ochrony środowiska i energii atomowej, turystyce i lokalnemu społeczeństwu obywatelskiemu poświęcone jest odbywające się od poniedziałku w Poznaniu dwudniowe Forum Samorządów Polski i Francji. »

MSWiA: informacje z województw dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 07.06.2010

MSWiA informuje: »

Konkurs Laur Gospodarności - rozstrzygnięty

Aktualizacja: 07.06.2010

Gminy Ciasna i Świnna z woj. śląskiego, Duszniki i Śmigiel z Wielkopolski, Czerwieńsk z woj. lubuskiego i Bukowsko z Podkarpacia to laureaci pierwszej edycji konkursu „Laur Gospodarności”. »

Powstanie infrastruktura informacji przestrzennej

Aktualizacja: 08.06.2010

Weszła w życie ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej, umożliwiająca stworzenie zintegrowanej bazy danych przestrzennych, z której korzystać będą zarówno organy krajowe jak i instytucje oraz organy unijne. »

Bezrobocie w maju wyniosło 12 proc.

Aktualizacja: 07.06.2010

Bezrobocie w maju br. wyniosło 12 proc. i w porównaniu do kwietnia spadło o 0,3 punktu procentowego - szacuje resort pracy. »

Plany inwestycyjne w czasach kryzysu - seminarium

Aktualizacja: 07.06.2010

Plany inwestycyjne w czasach kryzysu – jak zwiększyć możliwości inwestycyjne budżetów miejskich. Seminarium odbędzie się 15 czerwca 2010 r. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama