reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Gminy nie będą się spierać o przedszkolaków

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm zmienił zasady rozliczania kosztów uczęszczania dziecka do przedszkola na terenie gminy, w której ono nie mieszka. »

Większy budżet Policji w przyszłym roku

Aktualizacja: 17.01.2010

Budżet policji ma wzrosnąć w 2010 r. - w porównaniu z rokiem bieżącym - o 544 mln zł, czyli o 7,8 proc. - wynika z opracowywanej ustawy budżetowej. Komendant główny policji Andrzej Matejuk podkreśla, że mimo tego wzrostu nadal będzie to "budżet trudny". »

Szablon uchwały budżetowej

Aktualizacja: 17.01.2010

Przykładową wersję uchwały budżetowej na 2010 r. przygotowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. »

Nowy Kodeks Wyborczy - debata w Sejmie

Aktualizacja: 17.01.2010

Sejm omawiał w środę projekty zmian w prawie wyborczym, wprowadzające instytucję pełnomocnika, dwudniowe głosowanie oraz przepisy ograniczające nadużycia w finansowaniu kampanii wyborczych. »

INFOR LEX zwiększa sprzedaż i wprowadza nowe produkty

Aktualizacja: 17.01.2010

W październiku INFOR Ekspert., spółka należąca do holdingu INFOR PL S.A., wprowadziła do sprzedaży nową ofertę publikacji z serii INFOR LEX (www.inforlex.pl). Jak potwierdza Aneta Kowalska – dyrektor marketingu spółki – wyniki sprzedaży po miesiącu funkcjonowania nowości na rynku są optymistyczne.  »

Dyrektorzy wracają do urzędów państwowych

Aktualizacja: 17.01.2010

Pracownicy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, dyrektorzy i wicedyrektorzy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa i centrali KRUS będą wynagradzani jak urzędnicy państwowi. »

Przygotowania do wprowadzenia euro

Aktualizacja: 17.01.2010

Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu rozporządzenie w sprawie powołania Narodowego Komitetu Koordynacyjnego do spraw euro, Rady Koordynacyjnej oraz Międzyinstytucjonalnych Zespołów Roboczych do spraw przygotowań do wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską. »

Szkoły powinny informować o chorych uczniach

Aktualizacja: 17.01.2010

Szkoły mają zgłaszać do Głównego Inspektoratu Sanitarnego informacje o spowodowanej chorobą nieobecności uczniów, jeżeli absencja przekroczy 20 proc. »

Agencje zatrudnienia będą pozyskiwać urzędników z licencjami

Aktualizacja: 17.01.2010

Firmy rekrutacyjne, które będą pośredniczyć w zatrudnianiu bezrobotnych z urzędów pracy, muszą zatrudniać specjalistów z licencjami zawodowymi. Tych jednak jest za mało. »

Gminy wciąż mogą odbierać prawa jazdy

Aktualizacja: 17.01.2010

Mimo że przepisy pozwalają na zabieranie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym, to część gmin wstrzymuje się z wnioskami o ich odebranie. »

Becikowe - nowe zasady

Aktualizacja: 17.01.2010

Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz o dodatek do zasiłku rodzinnego z tego tytułu, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia potwierdzającego opiekę lekarską. »

Próbna matura z matematyki

Aktualizacja: 17.01.2010

Ponad 400 tys. uczniów, czyli ponad 95 proc. tegorocznych maturzystów przystąpiło we wtorek rano do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Rozwiązywali test na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich zdających w maju. Wszyscy maturzyści obok arkuszy egzaminacyjnych dostali też specjalnie opracowane dla nich tablice matematyczne. »

Rząd przyspiesza na drodze do szerokopasmowego internetu

Aktualizacja: 17.01.2010

Nowe etaty, rozwój telepracy, rewolucja w dostępie do informacji oraz e-usług, to tylko niektóre z prognozowanych skutków wejścia w życie projektu ustawy, który wyszedł właśnie spod obrad Rady Ministrów. »

108 mln zł na kredyty mieszkaniowe z dopłata

Aktualizacja: 17.01.2010

Od początku roku wartość udzielonych kredytów z dopłatą wyniosła 4,4 mld zł. Zdaniem ekspertów program jest skuteczny i Ministerstwo Infrastruktury niepotrzebnie chce go zmienić. »

Prestiż posła upadł, a samorząd Polacy cenią

Aktualizacja: 17.01.2010

Brudziński, Kłopotek, Sekuła, Wikiński - wielu znanych posłów chce walczyć o prezydentury miast. Co ich kusi w samorządach? Realna władza - stwierdza "Rzeczpospolita". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kleszcz

Główny księgowy, posiadający Certyfikat Ministra Finansów nr 68172/2014.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama