reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Zwiedzanie m.in. szkoły filmowej i nowego gmachu Muzeum Sztuki ms2, wizyta na Politechnice Łódzkiej i pokazy walk rycerskich na zamku w Łęczycy - to niektóre atrakcje jakie przygotowano dla ponad 40 ambasadorów z całego świata, którzy w weekend odwiedzą województwo łódzkie.

Wizyta 43 ambasadorów i ich rodzin rozpocznie się w piątkowy wieczór. Podczas uroczystego powitania w Pałacu Poznańskiego goście obejrzą film "Łódź Miasto Kultury" i wysłuchają koncertu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

W sobotę zagraniczni goście mają w planach zwiedzanie dwóch łódzkich uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz Politechniki Łódzkiej. W słynnej "filmówce" obejrzą studenckie etiudy, a na PŁ goście poznają innowacyjne rozwiązania naukowo-techniczne m.in. inteligentne ubranie dla strażaka, wirtualną rękawicę czy interfejs sterowany mrugnięciami i umożliwiający korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Tego dnia zaplanowano także spacer najsłynniejszą ulicą Łodzi - Piotrkowską - oraz wizytę w nowych gmachu Muzeum Sztuki - ms2 w łódzkiej Manufakturze. Zapewne goście wybiorą się też na zakupy do tego centrum handlowo-rozrywkowego.

W niedzielę ambasadorzy zwiedzą Łęczycę i Łowicz. Na zamku w Łęczycy obejrzą pokazy walk rycerskich, a w Łowiczu zwiedzą miejscową Katedrę oraz Muzeum, gdzie przygotowano dla nich warsztaty rękodzieła.

Po raz ostatni szefowie misji dyplomatycznych odwiedzili województwo łódzkie w 2001 roku. Zdaniem władz miasta i regionu wizyta ma charakter promocyjny i ma m.in. pokazać ambasadorom Łódź jako miasto nauki, kultury i sztuki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama