reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Zwiedzanie m.in. szkoły filmowej i nowego gmachu Muzeum Sztuki ms2, wizyta na Politechnice Łódzkiej i pokazy walk rycerskich na zamku w Łęczycy - to niektóre atrakcje jakie przygotowano dla ponad 40 ambasadorów z całego świata, którzy w weekend odwiedzą województwo łódzkie.

Wizyta 43 ambasadorów i ich rodzin rozpocznie się w piątkowy wieczór. Podczas uroczystego powitania w Pałacu Poznańskiego goście obejrzą film "Łódź Miasto Kultury" i wysłuchają koncertu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

W sobotę zagraniczni goście mają w planach zwiedzanie dwóch łódzkich uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz Politechniki Łódzkiej. W słynnej "filmówce" obejrzą studenckie etiudy, a na PŁ goście poznają innowacyjne rozwiązania naukowo-techniczne m.in. inteligentne ubranie dla strażaka, wirtualną rękawicę czy interfejs sterowany mrugnięciami i umożliwiający korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Tego dnia zaplanowano także spacer najsłynniejszą ulicą Łodzi - Piotrkowską - oraz wizytę w nowych gmachu Muzeum Sztuki - ms2 w łódzkiej Manufakturze. Zapewne goście wybiorą się też na zakupy do tego centrum handlowo-rozrywkowego.

W niedzielę ambasadorzy zwiedzą Łęczycę i Łowicz. Na zamku w Łęczycy obejrzą pokazy walk rycerskich, a w Łowiczu zwiedzą miejscową Katedrę oraz Muzeum, gdzie przygotowano dla nich warsztaty rękodzieła.

Po raz ostatni szefowie misji dyplomatycznych odwiedzili województwo łódzkie w 2001 roku. Zdaniem władz miasta i regionu wizyta ma charakter promocyjny i ma m.in. pokazać ambasadorom Łódź jako miasto nauki, kultury i sztuki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama