| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Wizyta ponad 40 ambasadorów w Łodzi i regionie

Zwiedzanie m.in. szkoły filmowej i nowego gmachu Muzeum Sztuki ms2, wizyta na Politechnice Łódzkiej i pokazy walk rycerskich na zamku w Łęczycy - to niektóre atrakcje jakie przygotowano dla ponad 40 ambasadorów z całego świata, którzy w weekend odwiedzą województwo łódzkie.

Wizyta 43 ambasadorów i ich rodzin rozpocznie się w piątkowy wieczór. Podczas uroczystego powitania w Pałacu Poznańskiego goście obejrzą film "Łódź Miasto Kultury" i wysłuchają koncertu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

W sobotę zagraniczni goście mają w planach zwiedzanie dwóch łódzkich uczelni - Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz Politechniki Łódzkiej. W słynnej "filmówce" obejrzą studenckie etiudy, a na PŁ goście poznają innowacyjne rozwiązania naukowo-techniczne m.in. inteligentne ubranie dla strażaka, wirtualną rękawicę czy interfejs sterowany mrugnięciami i umożliwiający korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Tego dnia zaplanowano także spacer najsłynniejszą ulicą Łodzi - Piotrkowską - oraz wizytę w nowych gmachu Muzeum Sztuki - ms2 w łódzkiej Manufakturze. Zapewne goście wybiorą się też na zakupy do tego centrum handlowo-rozrywkowego.

W niedzielę ambasadorzy zwiedzą Łęczycę i Łowicz. Na zamku w Łęczycy obejrzą pokazy walk rycerskich, a w Łowiczu zwiedzą miejscową Katedrę oraz Muzeum, gdzie przygotowano dla nich warsztaty rękodzieła.

Po raz ostatni szefowie misji dyplomatycznych odwiedzili województwo łódzkie w 2001 roku. Zdaniem władz miasta i regionu wizyta ma charakter promocyjny i ma m.in. pokazać ambasadorom Łódź jako miasto nauki, kultury i sztuki.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »