| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rusza rozbudowa rzeszowskiego lotniska

Rusza rozbudowa rzeszowskiego lotniska

Płyta lotniskowa i do odladzania samolotów zostanie oddana w przyszłym roku na lotnisku w Jasionce (Podkarpackie). Władze portu podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji - firmą Skanska. Wartość kontraktu to 35 mln zł.

Jak poinformował w poniedziałek Łukasz Sikora z Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka", dzięki nowej płycie port będzie mógł przyjąć kilkanaście samolotów równocześnie.

"Płyta do odladzania samolotów w czasie lata czy wiosny, kiedy nie będzie mrozów, będzie służyć także jako dodatkowe miejsce postojowe dla samolotów" - dodał Sikora.

Władze spółki lotniskowej przyśpieszyły zakończenie tej inwestycji, która pierwotnie miała być zrealizowana w 2012 r., ze względu na Polską prezydencję w UE w drugiej połowie 2011 r. Jak dodał Sikora, w Rzeszowie mają odbyć się spotkania ministrów, którzy przylecą samolotami nie tylko rejsowymi, ale również rządowymi.

"Bez nowej płyty postojowej nie moglibyśmy przyjąć tylu maszyn jednocześnie. Inwestycja ta będzie także niezbędna przy Euro 2012, podczas tej imprezy Jasionka będzie lotniskiem rezerwowym" - zaznacza Sikora.

Budowa nowej płyty współfinansowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Lotnisko w Jasionce przed Euro 2012 wzbogaci się także o nowy terminal pasażerski. Obecnie trwa procedura przetargowa na jego budowę.

Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" obsługuje obecnie połączenia: Londyn, Nowy Jork, Frankfurt, Dublin, Birmingham, Bristol, Liverpool, East Midlands oraz Warszawa. Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT oraz Lufthansę. 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »