REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

IX Mazowieckie Forum Samorządowe o aktywności obszarów wiejskich

REKLAMA

Aktywizacja obszarów wiejskich szansą rozwoju społeczności lokalnych - pod takim hasłem odbywa się od czwartku w Sejmie dwudniowe IX Mazowieckie Forum Samorządowe.

Spotkaniu patronuje marszałek Bronisław Komorowski, jego list do samorządowców odczytał p.o. szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla.

REKLAMA

"Coroczne spotkania mazowieckich samorządowców są ważną i potrzebną płaszczyzną wymiany doświadczeń. Stanowią również dobrą okazję do zapoznania się z planami rozwojowymi województwa oraz są szansą na przedyskutowanie najpilniejszych problemów regionu" - napisał marszałek.

Zdaniem Komorowskiego, tegoroczne forum ma wymiar szczególny, ponieważ obecnie przypada 20 rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce. "Reaktywowanie samorządu uznać należy za jedną z donioślejszych decyzji podjętych w celu przeobrażenia ustroju RP" - napisał.

Zwrócił uwagę, że obecnie śmiało można powiedzieć, że polska samorządność odniosła sukces, a lokalne władze coraz lepiej wykorzystują możliwości stojące przed nimi.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik nawiązał do powodzi, która przeszła także przez Mazowsze i wyrządziła wiele szkód. Zwrócił uwagę, że dzięki pomocy i ofiarności wielu ludzi udało się uniknąć jeszcze większych strat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Apelował, by stworzyć "solidarny front" dla gmin, które ucierpiały podczas powodzi. "Solidarność musi być na dobre i na złe" - dodał.

MFS odbywają się cyklicznie od 2002 roku w Sejmie. Biorą w nich udział przedstawiciele rządu, samorządów lokalnych oraz parlamentarzyści.

W poprzednich latach samorządowcy wymieniali się doświadczeniami w zakresie m.in. ochrony zdrowia i ratownictwa medycznego, modernizacji polskiej wsi po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, rozwoju infrastruktury na Mazowszu, promocji atrakcji turystycznych na Mazowszu, realizacji strategii rozwoju dla województwa mazowieckiego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Sektor Publiczny

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA