reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Gminy zaopatrzą nauczycieli w pomoce dydaktyczne

Gminy zaopatrzą nauczycieli w pomoce dydaktyczne

Podręczniki, mapy i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć otrzymają nauczyciele bezpłatnie od gmin. Taki obowiązek - według informacji podanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" - nałoży na jednostki samorządu rozporządzenie nad którym pracuje resort edukacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza zobowiązać gminy do zaopatrywania nauczycieli szkół we wszelkie potrzebne im pomoce dydaktyczne. Listy niezbędnych materiałów przygotują dyrektorzy szkół w porozumieniu z nauczycielami, którzy zgłoszą zapotrzebowanie na określone podręczniki. W podobny sposób biblioteki szkolne zostaną wyposażone w podstawy programowe, podręczniki i czasopisma metodyczne.

Nowe obowiązki obciążą finansowo budżety gmin, te zaś nie będą mogły uchylić się od realizacji wymienionych zadań, ponieważ kuratoria oświaty sprawdzą czy dyrektorzy szkół przekazali gminom zamówienia.

Sceptycy podnoszą jednak, że o ile w rozporządzeniu nie znajdzie się wykaz podstawowych przedmiotów niezbędnych pedagogom, praktyka stosowania przepisów rozporządzenia daleka będzie od intencji resortu, a nauczyciele w dalszym ciągu sami pokrywać będą koszty zakupu większości niezbędnych materiałów.

Oświatowe związki zawodowe uważają, że w rozporządzeniu powinny znaleźć się również przepisy normujące wymogi techniczne jakim powinno odpowiadać stanowisko pracy nauczyciela.

Agnieszka Marek

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama