reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > WSA: Upoważnienie do złożenia podpisu niezależne od pełnomocnictwa

WSA: Upoważnienie do złożenia podpisu niezależne od pełnomocnictwa

Nie ma przeszkód prawnych aby osoba, która nie może być pełnomocnikiem strony przed sądem została upoważniona do złożenia w jej imieniu podpisu pod wnioskiem związanym ze sprawą – postanowił sąd administracyjny w Lublinie.

W sprawie rozpatrywanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, strona skarżąca decyzję SKO złożyła wniosek o przyznanie pomocy poprzez zwolnienie z kosztów i ustanowienie adwokata.

Urzędowy formularz wniosku dotyczącego przyznania pomocy został w imieniu strony podpisany przez osobę nieposiadającą uprawnień do reprezentowania jej w postępowaniu sądowoadministracyjnym. WSA rozwiał wątpliwości dotyczące ważności podpisu złożonego przez upoważnioną osobę stwierdzając, iż nie ma prawnych ograniczeń dotyczących osoby, która z upoważnienia strony składa za nią podpis.

Na podstawie regulacji art. 46 par. 4 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi sąd stwierdził iż „upoważnić do składania podpisu za stronę można także osobę, która w toku postępowania sądowoadministracyjnego nie może być pełnomocnikiem strony. Przepis ten wymaga jednak wskazania przyczyny, dla której strona sama nie mogła złożyć podpisu.”

Postanowienie WSA w Lublinie II SA/Lu 420/10

Agnieszka Marek

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama