REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci

Subskrybuj nas na Youtube
Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci
Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci

REKLAMA

REKLAMA

Rusza Klub Młodego Programisty online. W ramach zajęć dzieci mogą bezpłatnie uczyć się programować. Przedstawiamy warunki udziału oraz terminy warsztatów.

Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Dlatego zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania, które organizujemy w ramach Klubu Młodego Programisty online. 

REKLAMA

Kodowanie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz wziął udział w naszych warsztatach. Jeśli do tej pory nie trafiliście na nie, nic straconego. Będziemy na Was czekać już w najbliższy poniedziałek. Wstęp wolny!

Widzimy się w poniedziałek!

Dołączcie do Klubu Młodego Programisty online i rozpocznijcie fantastyczną przygodę z kodowaniem! Jak to zrobić? Już tłumaczymy.

Terminy zajęć

Nasze zajęcia podzieliliśmy na dwie grupy wiekowe: dla uczniów z klas 1-3 i dla starszaków z klas 4-6. Jeden warsztat trwa godzinę. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, którzy z przyjemnością wprowadzą Was w świat robotów i programowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zajęcia dla młodszych uczniów zaczynamy w poniedziałki o godz. 17.00.

Na starszaków czekamy także w poniedziałki, ale od godz. 18.15.

Widzimy się zawsze w tym samym miejscu – w internecie, a dokładnie na kanale Klubu Młodego Programisty na Facebooku.

- Zależy nam na tym, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Nasze zajęcia właśnie takie są - mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Dzięki internetowej formule mogą wziąć w nich udział uczniowie z całej Polski, w tym z małych miejscowości, gdzie oferta tego rodzaju zajęć nigdy nie była zbyt szeroka – dodaje.

Aby razem z nami zacząć przygodę z programowaniem nie trzeba specjalnych przygotowań. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu i godzina wolnego.

Jeśli zdarzy się tak, że nie zdążycie na godz. 17 lub na godz. 18.15, nie trzeba rozpaczać. Wszystkie zajęcia publikujemy w internecie, tak aby w każdej chwili móc je odtworzyć.

Koniecznie obejrzyjcie nasze dotychczasowe warsztaty!

Daj się „zaprogramować”

Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia. To już druga odsłona Klubu Młodego Programisty online. Pierwszą zorganizowaliśmy na wiosnę. Wzięło w niej udział 12 tysięcy osób!

REKLAMA

Jeszcze wcześniej nasze zajęcia organizowaliśmy stacjonarnie. Kluby Młodego Programisty otworzyliśmy w 16 miastach średniej wielkości (po jednym w każdym województwie). Plany pokrzyżował nam koronawirus, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W internecie wszyscy się zmieścimy – w zajęciach może brać udział dużo więcej dzieci, niż w tradycyjnych lekcjach.

A jak wyglądają nasze lekcje online? Jest wirtualna mata do kodowania, pracujemy w językach Scratch Junior i Scratch 3.0, w których tworzymy pierwsze aplikacje, gry czy animacje. Wykorzystujemy wirtualne puzzle, układamy trasy, które testuje symulator robota.

Brzmi ciekawie, prawda? W takim razie widzimy się w poniedziałek. Zapamiętajcie:

To teraz jeszcze słówko do rodziców. Zastanawiacie się, czy warto uczyć dzieci programowania? Warto! Nie trzeba być później informatykiem. Zajęcia prowadzone w Klubie Młodego Programisty uczą analitycznego myślenia, rozwijają kreatywność, pokazują, że warto być wytrwałym – nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu.

Jeśli szukacie dodatkowych informacji o nauce programowania, koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę koduj.gov.pl, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych materiałów i inspiracji.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o naszych Klubach Młodego Programisty, odwiedźcie www.klubmlodegoprogramisty.pl.

Czyli mamy już wspólne plany na poniedziałek? #zostańwdomu i poprogramuj!

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rządowy program "Moc Małych Społeczności". Do podziału 70 mln zł. Nabór wniosków do 9 czerwca 2025 r.

W piątek, 16 maja 2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu wsparcia organizacji pozarządowych Moc Małych Społeczności”. Adresowany jest do NGOsów działających w mniejszych miastach oraz na terenach wiejskich.

Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

REKLAMA

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

REKLAMA

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

REKLAMA