Zadania publiczne – wzór oferty, umowy i sprawozdania
REKLAMA
Działalność pożytku publicznego prowadzą:
REKLAMA
- organizacje pozarządowe,
- osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie m.in. przepisów o stosunku państwa do kościoła i związków wyznaniowych,
- stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.
Organy administracji publicznej wspierają realizację zadań publicznych przez wymienione wyżej podmioty lub powierzają im realizację zadań publicznych. Wspieranie oraz powierzanie realizacji zadań publicznych, odbywa się po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert, natomiast zasady wykonywania zadań określane są w umowach zawieranych następnie pomiędzy organami administracji publicznej a wykonawcami zadań. Przewiduje się dwa rodzaje umów:
- o powierzenie zadania,
- o wsparcie realizacji zadania.
W ciągu 30 dni od upływu terminu, na który umowa została zawarta, realizator zadania publicznego obowiązany jest przygotować sprawozdanie z jego wykonania.
Precyzując powyższe regulacje ustawowe ( USTAWA z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - Dz.U. Nr 96, Poz 893 ) Minister Pracy i Polityki Społecznej wydał rozporządzenie określające:
- wzór oferty realizacji zadania publicznego,
- ramowy wzór umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego,
- wzór sprawozdania z wykonania zadania publicznego.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. Nr 6 z 10 stycznia 2011, Poz. 25) wchodzi w życie 18 stycznia 2011 r.
Czytaj także: Jak realizować zadania publiczne po likwidacji zakładów budżetowych>>
REKLAMA
REKLAMA