REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile trzeba mieć punktów na maturze 2022 r.?

ile punktów na maturze w 2022 r.?
ile punktów na maturze w 2022 r.?

REKLAMA

REKLAMA

W 2022 r. dla zaliczenia części podstawowej matury, musisz osiągnąć co najmniej 30% możliwych punktów z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka oraz język nowożytny na poziomie podstawowym). W 2022 r. nie ma limitu punktów na maturze rozszerzonej.

Osoby, których językiem nauczania był język mniejszości narodowej zdają dodatkowo egzamin z danego języka mniejszości narodowej. 4, 5 i 6 maja 2022 r. piszecie egzaminy obowiązkowe. A do 20 maja 2022 r. będą odbywały się egzaminy z przedmiotów rozszerzonych. 23 maja 2022 r. to egzaminy w języku obcym dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych

REKLAMA

Ile trzeba mieć punktów na maturze 2022 r.?

UWAGA! Co najmniej 30 proc. punktów możliwych musisz uzyskać z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.

Musisz też przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Ile muszę mieć punktów, żeby zdać maturę z polskiego?

Musisz zdobyć 30% punktów.

Arkusz egzaminacyjny składa się z dwóch części: testu oraz wypracowania. Możesz otrzymać w sumie 70 punktów (20 za test i 50 za wypracowanie).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aby zdać, musisz zdobyć minimum 21 punktów.

Ile muszę mieć punktów, żeby zdać maturę z matematyki?

Musisz zdobyć 30% punktów:

 • zadania zamknięte to 28 pkt
 • zadania otwarte to 17 pkt.

Łącznie za poprawne rozwiązania możesz uzyskać maksymalnie 45 punktów. Aby zdać, musisz więc zdobyć minimum 13,5 punktów.

W 2022 r. nie ma limitu punktów na maturze rozszerzonej

W 2022 r. maturzyści mają szczęście. Ministerstwo Edukacji oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna planowały wprowadzić limit punktów 30%. Z uwagi na konsekwencje nauki zdalnej, zrezygnowano z tego. 

WAŻNE Nowy 30% próg zdawalności matury rozszerzonej w 2022 r. nie obowiązuje.

Wystarczy, że podejdziesz do matury i ją zdasz, choćbyś uzyskał ostatecznie nawet mniej niż 30%.

WAŻNE

Jeśli zaliczyłeś mniej niż 30 proc. punktów na egzaminach rozszerzonych, możesz ponownie zdawać w przyszłym roku.

W ten sposób możesz poprawić swoje szanse na dostanie się na dobrą uczelnię.

Lista przedmiotów dodatkowych na maturze 2022 r.

 1. biologia
 2. chemia
 3. filozofia
 4. fizyka
 5. geografia
 6. historia
 7. historia muzyki
 8. historia sztuki
 9. informatyka
 10. język łaciński i kultura antyczna
 11. język mniejszości etnicznej (język łemkowski)
 12. język mniejszości narodowej (wybór spośród następujących języków: białoruski, litewski, niemiecki, ukraiński)
 13. język obcy nowożytny (wybór spośród następujących języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski)
 14. język polski
 15. język regionalny (język kaszubski)
 16. matematyka
 17. wiedza o społeczeństwie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(7)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Nie ma spiny
  2022-02-21 19:20:02
  Nieważne ile. Jak się słabo napisze maturę, można studiować na prywatnej uczelni, żeby zdobyć papier. A potem po znajomości, to można skończyć na lepszym stanowisko niż ten, który miał czerwone paski nawet.
  5
  pokażodpowiedzi (3)
 • Renata Fiodorow
  2022-04-18 10:04:28
  W roku 2021 z matematyki żeby zdać trzeba było mieć 14pkt. Teraz już jest 13.5 pkt. Tak powinno być w poprzednim roku. To nie było sprawiedliwe jeżeli ktoś zdobył 13.5 pkt a trzeba było mieć 14pkt. Ja miałam 13pkt i niestety nie dołożono mi tego 0.5 pkt pomimo że się odwołałam. Trzeba mieć to na uwadze . Nikt nie dołoży .
  7
  pokażodpowiedzi (2)
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
33,5 mld euro na inwestycje w polskich regionach w latach 2021–2027. Trwa Europejski Kongres Samorządów (komunikat MFiPR)

Samorządy mają do dyspozycji na lata 2021–2027 kwotę 33,5 mld euro, co jest olbrzymim wsparciem inwestycji w polskich regionach. Trwa spotkanie przedstawicieli samorządów z udziałem wiceministra Protasa.

W powietrzu nad Rzymem krążą... narkotyki

W powietrzu nad Wiecznym Miastem krąży już nie tylko smog. Eksperci włoskiego Komitetu Badań Naukowych stwierdzili duże stężenie kokainy i innych narkotyków. W ciągu dekady zawartość wzrosła aż o 60 procent!

Jakie są zasady refundacji leków? Kto może wypisać receptę?

Koszty leczenia bywają naprawdę wysokie. Wiedzą o tym zwłaszcza pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i wymagający stałego przyjmowania leków. Zmniejszenie kosztów kuracji, miedzy innymi poprzez refundację leków, to jedno z kluczowych zadań ministra zdrowia. Kiedy możliwa jest refundacja leków?

Podwyżki dla strażaków PSP 2024 - przeciętnie więcej o 1472 zł miesięcznie. Nowa tabela grup uposażenia zasadniczego. Zmiany w tabelach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Celem nowego rozporządzenia jest osiągnięcie oczekiwanego wzrostu uposażenia strażaków PSP o 20%. Wzrost kwoty bazowej o 20% w 2024 r. powoduje, że przeciętne miesięczne uposażenie strażaka PSP wraz z nagrodą roczną wzrasta o 1472 zł.

REKLAMA

Podwyżki w Policji 2024. Nowa tabela dodatku za stopień. [projekt rozporządzenia] Przeciętne miesięczne uposażenie (z nagrodą roczną) wzrasta o 1472 zł od 1 stycznia

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego. Celem nowego rozporządzenia jest osiągnięcie oczekiwanego wzrostu uposażenia policjantów o 20% tj. o 1.359 zł od 1 stycznia 2024 r. w zakresie wzrostu uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym, poprzez ustanowienie nowych stawek dodatku za stopień.  Wzrost kwoty bazowej o 20% w 2024 r. powoduje, że przeciętne miesięczne uposażenie policjanta wraz z nagrodą roczną wzrasta o 1.472 zł.

Wybory samorządowe. 4 marca 2024 r. ostatnim dniem na zgłaszanie list kandydatów na radnych

W tegorocznych wyborach samorządowych komitety wyborcze mogą zgłaszać listy kandydatów na radnych tylko do godz. 16 w poniedziałek.

Helikopter z odbiornikiem pasywnym szukają surowców krytycznych na Suwalszczyźnie. Co to są surowce krytyczne?

Od 1 marca 2024 r. na terenie kilku gmin na Suwalszczyźnie rozpoczęły się poszukiwania złóż surowców krytycznych ze skał magmowych. Badania z wykorzystaniem helikoptera potrwają około dwóch tygodni – poinformował PAP Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Są już wypłaty podwyżek 30-33% dla nauczycieli - informuje Lublin, Kalisz, Rzeszów, Biała Podlaska, Brwinów, Hrubieszów. Samorządy nie czekały do końca kwietnia

Rozpoczęła się długo wyczekiwana wypłata podwyżek dla nauczycieli. 1 marca wyższe wynagrodzenie otrzymali nauczyciele z Lublina i Koszalina. Również mniejsze gminy uruchamiają wyższe przelewy.

REKLAMA

Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe - 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Pobyt w szpitalu - jak się przygotować?

Pobyt w szpitalu często wiąże się ze stresem. Czasem zmniejszyć go może odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co jest potrzebne do przyjęcia do szpitala. Podpowiadamy w artykule. 

REKLAMA