reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Do końca września dyrektorzy szkół ustalą dodatkowe dni wolne

Do końca września dyrektorzy szkół ustalą dodatkowe dni wolne

To ostatnie dni dla dyrektorów szkół na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2011/2012 oraz podanie tej informacji do publicznej wiadomości.

Zgodne z rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub – jeśli jej nie ma - rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, może, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w wymiarze dla:

1) szkół podstawowych, zasadniczych szkół zawodowych, szkół policealnych oraz placówek kształcenia praktycznego i placówek kształcenia ustawicznego - do 6 dni,

2) gimnazjów - do 8 dni,

3) liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, liceów uzupełniających, techników i techników uzupełniających - do 10 dni.

Do 30 września dyrektor szkoły lub placówki informuje nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o ustalonych w danym roku szkolnym dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” – wiele szkół ustali dni wolne tak aby przedłużyć weekendy okołoświąteczne. W trakcie dodatkowych dni wolnych szkoła nie może być zamknięta - musi zorganizować zajęcia opiekuńczo wychowawcze dla tych dzieci, którymi nie mogą zająć się rodzice. Mimo to nie wszyscy nauczyciele muszą stawiać się do pracy - decyduje o tym dyrektor.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dziennik Ustaw z 30 kwietnia 2002 Nr 46 poz. 432)

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama