reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Fundacja Sendzimira zasadziła ponad 120 drzew

Fundacja Sendzimira zasadziła ponad 120 drzew

W czwartek 27 października br. Fundacja Sendzimira we współpracy z Fundacją Aeris Futuro w ramach programu ‘Czas na las’ posadziła ponad 120 drzew w Parku Krajobrazowym, w celu zneutralizowania wpływu tegorocznej edycji Akademii Letniej na klimat. W akcję włączyło się Centrum Promocji Ekorozwoju.

Ziemia to "Zielona Planeta" i dlatego nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważną rolę w środowisku odgrywają drzewa. Ich podstawowym zadaniem jest pochłanianie dwutlenku węgla wykorzystywanego w procesach fotosyntezy, oddając równocześnie tlen.  Stanowią naturalną barierę, zatrzymującą zarówno pyły, jak i hałas - to tylko niektóre z zasług, które zawdzięczamy obecności drzew w naszym otoczeniu.

Pracujesz, robisz zakupy, podróżujesz? Posadź drzewo!

Równocześnie, wszystkie codzienne działania, takie jak podróżowanie własnym samochodem, korzystanie z elektryczności, konsumpcja dóbr wytwarzanych przemysłowo - powodują emisję dwutlenku węgla. Dlatego ważne są działania offsetowe , polegające na wyrównaniu negatywnego wpływu na środowisko.

 - Od czternastu lat organizujemy Akademię Letnią "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce." Mimo iż staramy się korzystać z biodegradowalnych surowców, ograniczać do minimum ilość zużywanego papieru, korzystać z transportu zbiorowego, nie unikniemy tego, że odciskamy nasz ekologiczny ślad w przyrodzie - mówi Karolina Maliszewska, wiceprezes Fundacji Sendzimira - Dlatego co roku obliczamy emisję CO2 spowodowaną działaniami związanymi z Akademią Letnią i kompensujemy ją, finansując sadzenie odpowiedniej ilości drzew.  Dzięki temu Akademia to wydarzenie neutralne klimatycznie.


Drzewa dla lepszego klimatu

Offset Akademii Letniej odbył się we współpracy z Fundacją Aeris  Futuro, prowadzącą program ‘ Czas na las.‘ W ramach tego programu posadzono w Polsce już ponad milion drzew i ich sadzonek. 27 października w Parku Krajobrazowym Promno w Wielkopolsce posadzono ponad 120 drzew.

- Były to klony polne, które uformowały aleję wzdłuż drogi. Utworzą nowy korytarz ekologiczny. Przyczyni się to dużo lepiej dla przyrody niż zagęszczanie drzew w środku lasu. - mówi Jacek Zatoński z Centrum Promocji Ekorozwoju, absolwent Akademii Letniej z 2010 r. Jak dodaje, była to wyjątkowo ciężka praca z powodu twardego gruntu, w którym trzeba było wykopać doły na nowe drzewka - Wysiłek przyniósł jednak wymierne efekty w postaci samych drzewek i satysfakcji z ich posadzenia.

Nasadzenia w Parku Krajobrazowym Promno to pierwsza akcja koordynowana przez nowego lokalnego partnera -  Centrum Promocji Ekorozwoju z Poznania. Także pierwszy raz odbyła się wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

O Fundacji Sendzimira

Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu  z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć Fundacji jest realizowana od 14 lat Akademia Letnia „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama