reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Bielsko-Biała: Powstał Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Bielsko-Biała: Powstał Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Obsługę księgową, finansową i prawną, a także doradztwo, oferuje studentom Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który został otwarty przy bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej - powiedział rzecznik uczelni Mirosław Łukaszuk.

Rzecznik dodał, że Inkubator działa w strukturach uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, który przy projekcie współpracował z warszawską Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Zdaniem rektora Akademii prof. Ryszarda Barcika ATH zaangażowała się w projekt, aby ułatwić start w biznesie studentom, którzy są zainteresowani działalnością na własny rachunek. "Funkcjonowanie inkubatora ukierunkowane jest na rozwijanie przedsiębiorczych inicjatyw wśród studentów oraz kadry akademickiej, w przyjaznym klimacie opieki i fachowego wsparcia ze strony koordynatorów" - dodał rektor.

Dyrektor uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii prof. Janusz Juraszek podkreślił, że inkubator ułatwia start w biznesie poprzez innowacyjny sposób prowadzenia firmy. Przede wszystkim umożliwia początkującym przedsiębiorcom prowadzenie biznesu bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. Zapewnia także kompleksową obsługę prawną, księgową i administracyjną, wsparcie marketingowe, szkoleniowe oraz doradcze.

Akademiccy młodzi przedsiębiorcy korzystają też z nowoczesnej infrastruktury biurowej. Z pomocy inkubatora młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać do dwóch lat. Za udział w programie płacą miesięcznie 250 zł.

"Przedsiębiorca prowadzący firmę w Inkubatorze korzysta z osobowości prawnej fundacji. Chodzi o NIP, REGON i wpis do KRS. Unika zatem kosztów i ryzyka związanego z prowadzeniem działalności. Inkubator dba, by wszystkie dokumenty były sporządzone zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zaksięgowane i zgłoszone w terminie do odpowiednich urzędów" - wyjaśnił rzecznik Akademii Mirosław Łukaszuk.

Dodał, że "dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na testowaniu swojego pomysłu na biznes bez ryzyka popełnienia błędu w rozliczeniach finansowych". "Równocześnie wszystkie procedury obsługi księgowej skonstruowane są tak, by osoba prowadząca firmę typu start-up w Inkubatorze mogła nauczyć się standardów i zasad związanych z obrotem dokumentami i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa na rynku" - powiedział.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 roku filii Politechniki Łódzkiej. Kształci ponad 9 tys. studentów. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stobiecka

Radca prawny, Partner zarządzający kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama