| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: Radni uchwalili Program Rozwoju Kultury do 2020 r.

Stolica: Radni uchwalili Program Rozwoju Kultury do 2020 r.

Uchwalony przez stołecznych radnych Program Rozwoju Kultury w Warszawie do 2020 r. ma służyć wdrożeniu spójnej polityki kulturalnej w stolicy i zwiększeniu uczestnictwa warszawiaków w kulturze. Dokument współtworzyli przedstawiciele świata kultury.

Inicjatorzy programu chcą włączyć warszawiaków w tworzenie spójnej polityki kulturalnej, dla mieszkańców stolicy ma zostać stworzona przejrzysta informacja o ofercie kulturalnej, ułatwiająca mieszkańcom dostęp do wydarzeń kulturalnych, a oferta kulturalna ma być dopasowana do trybu życia warszawiaków.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Andrzej Golimont (SLD) wyraził nadzieję, że dokument wpłynie na poprawę komunikacji pomiędzy instytucjami kultury a władzami miasta. Radny nawiązał do manifestu "Teatr nie jest produktem/widz nie jest klientem", w którym ludzie teatru pisali m.in. o braku przemyślanej polityki teatralnej w Warszawie oraz niewystarczających środkach na przygotowanie spektakli. "Pod znakiem zapytania stoi przyszłość jednej z najważniejszych i najbardziej zasłużonych polskich scen - Teatru Dramatycznego" - podkreślono w manifeście, odczytywanym ze sceny po każdym spektaklu prezentowanym w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz i Zamroch. Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »