reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dolnośląskie: Otwarto nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Nowogrodźcu

Dolnośląskie: Otwarto nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Nowogrodźcu

Nowoczesna oczyszczalnia ścieków została oddana do użytku w Nowogrodźcu (Dolnośląskie). W sumie wybudowano 35 km sieci wodno-kanalizacyjnej, do której podłączono 3 tys. mieszkańców. Koszt inwestycji to 34 mln zł.

Jak poinformował PAP Robert Borkacki, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, samorządowcy liczą na to, że inwestycja będzie szansą na podniesienie atrakcyjności gminy, rozwój budownictwa mieszkaniowego i lokalnego przemysłu.

"Dolny Śląsk korzysta z potężnego wsparcia finansowego z Programu Infrastruktura i Środowisko. To największy program spośród wszystkich w Unii Europejskiej" - mówił rzecznik.

Borkacki wyliczył, że prawie 5 mld euro przewidziano na projekty związane z ochroną środowiska. Program Infrastruktura i Środowisko jest realizowany w Polsce od 2007 r. i potrwa do 2013 r.

"Skali tej pomocy nie można porównać nawet do planu Marshalla, który umożliwił prężny rozwój gospodarczy w powojennej Europie. Teraz szansa na modernizację, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju, otwiera się przed Polską i naszym regionem" - mówił Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych 10 projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Ich łączna wartość to ok. 620 mln zł.

Fundusz pomaga podczas opracowania projektów do udziału w konkursach; ocenia złożone wnioski; zawiera umowy; rozlicza i nadzoruje realizację inwestycji i przekazuje środki unijne.

Samorządowcy realizują budowę nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu. Zmodernizowane zostaną jeszcze zakłady w: Środzie Śląskiej Dzierżoniowie, Oławie, Strzegomiu, Chociwelu i Bielawie. W regionie powstanie łącznie 450 km kanalizacji i sieci wodociągowej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama