reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dolnośląskie: Otwarto nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Nowogrodźcu

Dolnośląskie: Otwarto nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Nowogrodźcu

Nowoczesna oczyszczalnia ścieków została oddana do użytku w Nowogrodźcu (Dolnośląskie). W sumie wybudowano 35 km sieci wodno-kanalizacyjnej, do której podłączono 3 tys. mieszkańców. Koszt inwestycji to 34 mln zł.

Jak poinformował PAP Robert Borkacki, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, samorządowcy liczą na to, że inwestycja będzie szansą na podniesienie atrakcyjności gminy, rozwój budownictwa mieszkaniowego i lokalnego przemysłu.

"Dolny Śląsk korzysta z potężnego wsparcia finansowego z Programu Infrastruktura i Środowisko. To największy program spośród wszystkich w Unii Europejskiej" - mówił rzecznik.

Borkacki wyliczył, że prawie 5 mld euro przewidziano na projekty związane z ochroną środowiska. Program Infrastruktura i Środowisko jest realizowany w Polsce od 2007 r. i potrwa do 2013 r.

"Skali tej pomocy nie można porównać nawet do planu Marshalla, który umożliwił prężny rozwój gospodarczy w powojennej Europie. Teraz szansa na modernizację, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju, otwiera się przed Polską i naszym regionem" - mówił Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych 10 projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko obsługiwanych przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Ich łączna wartość to ok. 620 mln zł.

Fundusz pomaga podczas opracowania projektów do udziału w konkursach; ocenia złożone wnioski; zawiera umowy; rozlicza i nadzoruje realizację inwestycji i przekazuje środki unijne.

Samorządowcy realizują budowę nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu. Zmodernizowane zostaną jeszcze zakłady w: Środzie Śląskiej Dzierżoniowie, Oławie, Strzegomiu, Chociwelu i Bielawie. W regionie powstanie łącznie 450 km kanalizacji i sieci wodociągowej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama