reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Gorzowska Solidarność chce usunięcia symbolu UE z urzędu wojewódzkiego

Gorzowska Solidarność chce usunięcia symbolu UE z urzędu wojewódzkiego

Przewodniczący gorzowskiego regionu NSZZ "Solidarność" Jarosław Porwich zwrócił się do wojewody lubuskiego Marcina Jabłońskiego z prośbą o usunięcie znaku Unii Europejskiej umieszczonego na stałe na siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie.

12 gwiazdek na niebieskim tle od wielu lat znajduje się na dachu urzędu wojewódzkiego w Gorzowie, na ścianie pomieszczenia technicznego. Po zapadnięciu zmroku ekspozycja jest podświetlana.

Szef gorzowskiej Solidarności podkreślił, że flaga UE stanowi w Polsce znak drugorzędny, gdyż obowiązuje zasada, że to flaga RP ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi flagami.

"Zgodnie z wytycznymi MSW poza siedzibą agend unijnych nie powinno się flagi unijnej eksponować na stałe. Można ją natomiast wywieszać okazjonalnie, np. 9 maja w święto Unii czy przy okazji zorganizowanych pod egidą Unii specjalnych spotkań" - napisał do wojewody Porwich.

W swoim piśmie poprosił Jabłońskiego o usunięcie znaku UE znajdującego się na urzędzie i dodał, żeby zrobić to 2 maja - w Dniu Flagi RP. "To dobra okazja, aby usunąć - funkcjonujący od lat - stan niezgodny z prawem" - ocenił Porwich.

Rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak poinformował PAP, że wojewoda wcześniej interesował się już sprawą, którą poruszył Porwich. Instalacja na dachu urzędu powstała w 2004 roku podczas remontu, w okresie kiedy Polska wstępowała do UE. Symbol UE umiejscowiony został na już istniejącym elemencie.

"Wojewoda Marcin Jabłoński w ostatnim czasie podjął działania zmierzające do pozyskania środków finansowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynku. W przygotowywanych planach przewidziane jest uporządkowanie kwestii związanej z instalacją znajdującą się na dachu" - dodał rzecznik.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama