reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Opolskie: marszałek nagrodził międzynarodowe projekty

Opolskie: marszałek nagrodził międzynarodowe projekty

Marszałek województwa opolskiego nagrodził w piątek międzynarodowe projekty zrealizowane przez samorządy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe w ramach konkursu "Partnerstwo bez granic".

Szklane statuetki oraz nagrody finansowe (5 tys. zł za I miejsce, 3 tys. za II miejsce i 2 tys. zł za III miejsce) przyznane zostały w trzech kategoriach: imprez organizowanych przez samorządy lokalne, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Kapituła nagrodziła po trzy projekty w każdej z kategorii zrealizowane wspólnie z partnerami zagranicznymi. Przyznała też dziewięć wyróżnień.

Wśród projektów organizacji pozarządowych za najciekawszy uznano I Międzynarodowy Smooth Jazz Festival "Jazz w Pałacu - Moszna 2011" Towarzystwa Przyjaciół Mosznej. Podczas siedmiu koncertów, które odbyły się we wrześniu i październiku ub. roku w trakcie festiwalu wystąpili artyści z USA, Kanady, Ukrainy, Czech, Niemiec i Polski. Wśród gwiazd imprezy byli m.in. Siggy Davis, Leszek Żądło czy Edward Powell.

Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła inicjatywa polsko-niemiecko-holendersko-brytyjska "SIE - Seniorzy w Europie" zrealizowana przez Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej, a trzecie "Międzynarodowy rajd Turystyczno-Nawigacyjny KARLIK'2011. Puchar Europy Centralnej" Opolskiego Stowarzyszenia Automobilistów.

W kategorii "samorządy lokalne" I miejsce zdobył projekt "Wyobraź sobie, jakbyś był niewidomy" realizowany przez gminę Strzelce Opolskie. Było to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie, w którym tamtejsza szkoła podstawowa nr 7 stała się miejscem, gdzie na własnej skórze można się było przekonać, jak funkcjonuje na co dzień osoba niewidoma zwiedzając galerię węchu i dotyku albo ucinając sobie pogawędkę w zaciemnionej kawiarni z napojami i posiłkami.

Projekt zainspirowany był doświadczeniami partnerów gminy Strzelce Opolskie z niemieckiego miasta Soest, którzy taką inicjatywę już zrealizowali, także z wielkim powodzeniem.

Drugie miejsce w tej katgorii zajęli organizatorzy polsko-czeskiego projektu "Bezpieczniej na pograniczu" zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe w Prudniku, a trzecie - "XIV Mistrzostwa Europy w Canicross i Bikejoring" Gminy Leśnica.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BlaBlaCar.pl

– wspólne przejazdy: oszczędności i ekologia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama