reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Lubuskie: 10 szkół w pilotażowym programie "Cyfrowa Szkoła"

Lubuskie: 10 szkół w pilotażowym programie "Cyfrowa Szkoła"

10 lubuskich szkół otrzyma środki w ramach rządowego programu "Cyfrowa szkoła". O udział w pilotażu ubiegały się 72 szkoły, które zgłosiły 42 lubuskie samorządy - poinformował rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak.

W poniedziałek wojewoda lubuski Marcin Jabłoński wraz z lubuskim wicekuratorem oświaty poinformowali o podziale środków w regionie. Łącznie na realizację programu Lubuskiem będzie miało do dyspozycji 1,1 mln zł.

Dzięki projektowi nauczyciele i uczniowie otrzymają komputery przenośne, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne dofinansowane przez rząd. Szkoły same zadecydują, jaki sprzęt jest im potrzebny.

"Dotacja będzie zależała od wielkości szkoły. Małe, do 100 uczniów, mogą liczyć na 90 tys. zł, większe, do 300 uczniów, dostaną maksymalnie po 140 tys. zł, a największe nawet 200 tys. zł" - wyjaśnił Siminiak.

Szkoły będą musiały jednak wnieść wkład własny, w wysokości 20 proc. kwoty, o którą chcą się ubiegać. "Nie musi to być jednak gotówka - wystarczy, jeśli przygotują szkołę technicznie do obsługi komputerowego sprzętu, czyli zadbają o łącze internetowe" - dodał rzecznik.

Na początku kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła program pilotażowy "Cyfrowa Szkoła", jako pierwszy krok do przejścia polskich szkół z "epoki kredy" do ery cyfrowej. Wyniki pilotażu będą miały wpływ na planowany wieloletni program cyfryzacji szkół.

Pilotaż potrwa do 31 sierpnia 2013 roku i obejmie ok. 380 publicznych szkół podstawowych. Mają z niego skorzystać przede wszystkim uczniowie klas IV-VI.

Całkowity koszt programu w skali kraju to 61 mln zł. W 2012 r. na jego realizację przewidziano w budżecie państwa rezerwę celową w wysokości 50 mln zł (w tym 44 mln zł na zakup pomocy dydaktycznych). Wkład własny organów prowadzących oszacowano na co najmniej 11 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Księgowość i Kadry425.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Gniezdzia

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama