reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pomorskie: Plaża w Czołpinie wciąż zamknięta dla turystów

Pomorskie: Plaża w Czołpinie wciąż zamknięta dla turystów

Odcinek plaży w Czołpinie (Pomorskie), na którym w ubiegłym tygodniu znaleziono niebezpieczne odpady, wciąż jest zamknięty dla turystów - poinformowała dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego Katarzyna Woźniak.

Jak dodała, z decyzjami dotyczącymi otwarcia plaży SPN wstrzymuje się do czasu otrzymania z Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku wyników badań próbek piasku i wody morskiej. Wyniki te spodziewane są we wtorek po południu.

Plaża jest cały czas sprawdzana. W poniedziałek została po raz kolejny przeszukana przez pracowników SPN i Urzędu Morskiego w Słupsku. "Nie znaleziono żadnych nowych śladów zanieczyszczenia" - powiedziała Woźniak.

Substancję w postaci lepkich grudek, które pod wpływem dotyku reagowały samozapłonem, odkryto na plaży w ubiegły poniedziałek. Niebezpieczny odpad znajdował się na odcinku 13 kilometrów wybrzeża.

We wtorek wieczorem strażacy z PSP i OSP oczyścili plażę z niebezpiecznego materiału. Zebrano wówczas ok. 300 litrów substancji. Materiał najpierw został zmagazynowany w jednym miejscu na plaży, a następnie umieszczony w dwóch beczkach.

Próbki substancji były badane przez chemików Marynarki Wojennej. Wojsko podało, że materiał zawiera związki fosforu i bromu, wykluczyło, by był to bojowy środek trujący.

W czwartek substancję zabrali z plaży do utylizacji chemicy z wynajętej przez Starostwo Powiatowe w Słupsku firmy Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Tarnowa. Z plaży - jak informował wówczas wicestarosta Andrzej Bury - wywieziono łącznie 720 litrów substancji, zapakowanej do czterech specjalnych pojemników.

Firma z Tarnowa przed utylizacją materiału ma precyzyjnie określić jego skład chemiczny. Naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego i obronności słupskiego starostwa Krzysztof Łunkiewicz powiedział w poniedziałek PAP, że wyniki badań prawdopodobnie będą znane w przyszłym tygodniu. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama