reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podkarpackie: 62 mln zł ze Szwajcarii na kolektory słoneczne

Podkarpackie: 62 mln zł ze Szwajcarii na kolektory słoneczne

Na 117 budynkach użyteczności publicznej z terenu gmin skupionych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z Jasła (Podkarpackie) zamontowane zostaną kolektory słoneczne. Projekt został dofinansowany kwotą 62 mln zł ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Jak poinformowała rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba, oprócz budynków użyteczności publicznej w kolektory słoneczne wyposażonych zostanie ponad 4 tys. domów prywatnych.

"W ramach projektu planowane jest także zorganizowanie szkoleń i warsztatów dla mieszkańców oraz przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej" - dodała.

Koba podkreśliła, że głównym celem projektu jest redukcja emisji zanieczyszczeń oraz wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

"Mieszkańcy gmin należących do Związku, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, mogą jeszcze się zgłaszać. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.wisloka.pl" - powiedziała rzeczniczka.

Całkowita wartość projektu to prawie 83 mln zł. Szwajcarskie dofinansowanie stanowi 75 proc. kosztów.

Projekt realizowany będzie na terenie 20 gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Związek powstał w 1998 r.; jego głównym zadaniem jest poprawa czystości wody dla całej zlewni rzeki Wisłoki, liczącej ponad 4 tys. km kw. i zamieszkałej przez prawie 612 tys. mieszkańców.

Wisłoka jest prawobrzeżnym dopływem Wisły.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama