reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Elbląg: Mieszkańcy mogą decydować o lokalnych inwestycjach

Elbląg: Mieszkańcy mogą decydować o lokalnych inwestycjach

Elblążanie mogą głosować na lokalne inwestycje, które zostaną sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Urząd miasta udostępnił w tym celu ankiety ze 123 propozycjami do wyboru.

W przyszłorocznym budżecie Elbląga na realizację projektów wybranych bezpośrednio przez mieszkańców zarezerwowano 2 mln zł. Do 9 listopada za pomocą ankiet elblążanie mogą głosować, na jaki cel przeznaczyć te pieniądze. Propozycje, które uzyskają najwięcej głosów, zostaną zrealizowane.

Jak poinformował PAP Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego magistratu, mieszkańcy zgłosili w sumie 777 pomysłów na miejskie inwestycje. Urzędnicy po przeanalizowaniu kosztów wybrali spośród nich 123 możliwych do realizacji.

Blisko 90 proc. propozycji dotyczy budowy "infrastruktury najbliższej mieszkańcom" - remontów ulic i chodników, budowy miejsc parkingowych, zagospodarowania placów zabaw i obiektów rekreacyjno-sportowych. W prawie 400 wnioskach sugerowano unowocześnienie taboru tramwajowego. Pozostałe propozycje dotyczyły poprawy edukacji, rozwoju kultury i promocji miasta.

W ocenie prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka tak duży odzew na apel o udział w tworzeniu pierwszego budżetu obywatelskiego świadczy o tym, że elblążanie chcą być aktywnymi partnerami samorządu w kształtowaniu przestrzeni miejskiej.

Idea budżetu obywatelskiego polega na zwiększeniu udziału i wpływu obywateli na finanse miasta. Ma to podnieść zaufanie lokalnych społeczności do działań podejmowanych przez władze gmin. Takie rozwiązania ma już m.in. Sopot i Poznań; wprowadzi je także Łódź. (PAP)

Nie masz czasu na śledzenie częstych zmian w przepisach, a musisz szybko rozwiązać problemy, które pojawiają się w rozliczaniu finansów Twojej jednostki?

Znajdź rozwiązania swoich aktualnych problemów!

Rachunkowość Budżetowa - wydanie elektroniczne

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama