REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Duże utrudnienia w weekend w Warszawie. Prace drogowe, filmowcy, masa krytyczna i rozpoczęcie sezonu przez motocyklistów

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Warszawa
Warszawa
/
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na mieszkańców Warszawy czekają w ten weekend spore utrudnienia. Gdzie dokładnie można spodziewać się problemów z ruchem ulicznym?

Warszawa - utrudnienia w ruchu w weekend

Nadchodzący weekend w Warszawie będzie obfitował z miejsca z utrudnieniami w ruchu. Asfaltowana będzie jezdnia ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu z Czerniakowską. Z kolei na ulicy Obozowej tramwajarze zbudują nowe perony przystanków – Deotymy i Magistracka. Ulice Powiśla przez trzy dni posłużą za scenografię filmową.

REKLAMA

Stołeczny ratusz poinformował, że podczas wszystkich zaplanowanych prac kierowcy pojadą objazdami, a autobusy komunikacji miejskiej zmienią trasy. 

Które ulice będą zamknięte?

Na Gagarina prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22, a zakończą w poniedziałek, 29 kwietnia, o godzinie 4.

REKLAMA

Drogowcy będą pracowali na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej, od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą nitką. Ulice Czerska i Sielecka od strony północnej stracą połączenie z Gagarina. Będzie można do nich dojechać od Podchorążych. Jadący w kierunku Belwederskiej nie skręcą z Gagarina w Czerską i Iwicką na południe – do Chełmskiej. Wyjazd z Czerskiej i Sieleckiej możliwy będzie w obu kierunkach, a z Iwickiej – w stronę Czerniakowskiej. Z Gagarina na Czerniakowską będzie osobny pas do skrętu w lewo oraz pas do jazdy prosto i w prawo.

Ponownie zostanie zamknięta jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Tak jak poprzednio, przy skrzyżowaniu z Gagarina, drogowcy przełożą ruch na drugą nitkę. W każdą stronę będą tu dwa pasy do jazdy prosto, jeden do skrętu w prawo i wydzielony lewoskręt. Z alei Polski Walczącej kierowcy wyjadą w każdą stronę z trzech pasów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Swoimi dotychczasowymi trasami będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej – zmieni się jedynie położenie przystanków. Zostaną przeniesione na przejezdne odcinki ulic.

Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na weekend po majówce.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że zmieni się lokalizacja przystanku tymczasowego Sielce 54, który zostanie przeniesiony na południową jezdnię ulicy Gagarina, przed skrzyżowanie z Czerską. Odjeżdżają z niego autobusy linii: 107, 131, 141, 167, 168 i 180 oraz Z31.

Przystanek Sielce 52, będzie obowiązywał dla autobusów linii: 107, 141, 159, 162, 167, 185, 187, N33 i N83.

Od soboty, 27 kwietnia, od godziny 0.15 do piątku, 10 maja, do godziny 23.45, zostanie zamknięta jezdnia ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia. Przejazdu nie będzie od skrzyżowania z Ciołka do Magistrackiej.

Wyjeżdżający z ulic Ciołka, Dalibora, Dahlberga i Deotymy skręcą na Obozową tylko w stronę Księcia Janusza. Wyjazd z Magistrackiej i Długomiła pozostanie bez zmian. Zakazy wjazdu i skrętów nie będą dotyczyły dojazdu do posesji.

Utrudnienia będzie można ominąć ulicami Księcia Janusza lub Ciołka do Górczewskiej i do alei Prymasa Tysiąclecia.

REKLAMA

ZTM przekazał, że: "Podczas prac autobusy 129 i 249 do ulicy Górczewskiej dojadą przez Ciołka. Z kolei linii 201 do stacji metra Księcia Janusza pojadą prosto Księcia Janusza, omijając Obozową i Deotymy. Nocne autobusy linii N45 i N95 po drodze do Dworca Centralnego będą kursowały ulicami Ciołka i Górczewską oraz aleją Prymasa Tysiąclecia".

Budowa nowych przystanków wymaga czasowego wyłączenia ruchu tramwajowego. W weekend, 27-28 kwietnia, tramwaje nie będą jeździły pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. W tym czasie składy linii 20 z Żerania FSO skończą trasę na przystanku Wawrzyszewska, a kursowanie linii 23 i 24 zostanie zawieszone. Na Boernerowo z pętli Koło pojadą tramwaje linii 70. Kolejną dodatkową linią będzie 71. Z pętli Czynszowa do P+R Al. Krakowska pojedzie ulicami: Stalową, 11 Listopada, aleją "Solidarności", Okopową, Towarową, Grójecką i aleją Krakowską.

Pasażerowie będą mogli skorzystać również z autobusów linii zastępczej Z23. Rozpoczną one trasę na pętli przy ulicy Ostroroga i dalej przez: Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich dojadą do pętli Nowe Bemowo. W drodze powrotnej ominą miejsce prac ulicami Ciołka, Górczewską i aleją Prymasa Tysiąclecia.

Drugi etap rozpocznie się w sobotę, 11 maja. Wtedy tramwajarze przeniosą się na drugą jezdnię ulicy Obozowej – w kierunku Księcia Janusza. Do piątku, 24 maja, będzie ona zamknięta pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlberga. Z ulic Długomiła, Magistrackiej i Dahlberga wyjechać będzie można tylko w stronę alei, a z Deotymy – już w obu kierunkach.

Kierowcy ominą budowę aleją Prymasa Tysiąclecia i Górczewską do Deotymy, Ciołka lub Księcia Janusza do Obozowej.

Ekipa filmowa na Powiślu

Ekipa filmowa będzie pracowała na Powiślu od soboty do poniedziałku, od 27 do 29 kwietnia. W tych dniach kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie ulic Lipowej i Dobrej, a fragment tej drugiej stanie się jednokierunkowy.

Najważniejszą zmianą dla mieszkańców i kierowców będzie całkowite zamknięcie skrzyżowania Lipowej i Dobrej od soboty, 27 kwietnia, od godziny 16 do poniedziałku, 29 kwietnia, do godziny 5. Jadąc Dobrą od mostu Świętokrzyskiego w kierunku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na skrzyżowaniu z Leszczyńską będzie trzeba skręcić w prawo lub w lewo. Z kolei od strony Karowej stanie nakaz skrętu w Wiślaną. Z Radnej kierowcy wyjadą tylko w stronę mostu Świętokrzyskiego, a w Lipową, od strony Centrum Nauki Kopernik, wjadą wyłącznie mieszkańcy budynku pod numerem 1A.

Fragment ulicy Dobrej od Karowej do Gęstej stanie się jednokierunkowy. Kierowcy przejadą wyłącznie w kierunku mostu Świętokrzyskiego. Z ulicy Gęstej będzie można skręcić tylko w prawo.

Na ulicach: Dobrej (od Karowej do Lipowej), Lipowej (od Wybrzeża Kościuszkowskiego do Lipowej 5), a także Gęstej (na wysokości budynku pod numerem 6) wprowadzony zostanie zakaz parkowania wraz z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Inaczej pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Linie 106 oraz 118 w kierunku Mariensztatu będą kursowały ulicami: Zajęczą, Topiel, Browarną i Karową do Dobrej. W drodze powrotnej przejadą przez Karową, Browarną, Topiel do Tamki. Autobusy 127 w kierunku pętli Browarna będą jeździły ulicami: Zajęczą, Topiel, Browarną, a w stronę Nowych Włoch – Karową, Dobrą, Nowy Zjazd, Wybrzeże Kościuszkowskie, Karową, Browarną, Topiel i Tamką. Z kolei linia nocna N16, tylko w kierunku Dworca Centralnego, pojedzie przez most Śląsko-Dąbrowski, aleję "Solidarności", plac Bankowy i Marszałkowską do Świętokrzyskiej.(PAP)

Warszawska Masa Krytyczna w piątek, motocykliści w sobotę

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej wyruszą na ulice Śródmieścia, Woli i obu Prag. Dzień później – z Bemowa na Ursynów – w paradzie przejadą motocykliści. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Stołeczny ratusz poinformował, że rowerzyści pokonają w piątek blisko 19 kilometrów. Ich przejazd tradycyjnie rozpocznie się na placu Zamkowym, obok kolumny Zygmunta III Wazy. Wyruszą stamtąd o godzinie 19.

Trasa została zaplanowana ulicami: Miodową, Senatorską, przez plac Teatralny, Senatorską, przez plac Bankowy do alei "Solidarności", przez most Śląsko-Dąbrowski, aleją "Solidarności", Targową, Zamoyskiego, Grochowską, Międzyborską, aleją Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona, aleją i mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi przez rondo de Gaulle’a do ronda Dmowskiego, Marszałkowską, Królewską, Grzybowską, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo Dmowskiego do ronda de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do placu Zamkowego. Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie zakończy się około godziny 21.

Ratusz przekazał, że przejazd kolumny rowerów będzie zabezpieczała policja. Funkcjonariusze będą czasowo wstrzymali ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które przejadą cykliści.

Natomiast, w sobotę, 27 kwietnia, sezon uroczyście rozpoczną motocykliści. Spotkają się na parkingu przed Automobilklubem Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127.

Wiosenna "MotoParada – rozpoczęcie sezonu" wyruszy o godzinie 13. Motocykliści przejadą ulicami: Piastów Śląskich, Powstańców Śląskich, Maczka, Powązkowską, Dziką, aleją Jana Pawła II, aleją "Solidarności", przez plac Bankowy, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Płaskowickiej na parking przy ulicy Sójki 37. Kolumna motocykli powinna dotrzeć na miejsce około godziny 14.

Źródło: PAP 

Zobacz także: Transport drogowy na bardzo ostrym wirażu
Co zrobi polski rząd, żeby zwiększyć punktualność pociągów? [WYWIAD]

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA