REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Duże utrudnienia w weekend w Warszawie. Prace drogowe, filmowcy, masa krytyczna i rozpoczęcie sezonu przez motocyklistów

Warszawa
Warszawa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na mieszkańców Warszawy czekają w ten weekend spore utrudnienia. Gdzie dokładnie można spodziewać się problemów z ruchem ulicznym?

Warszawa - utrudnienia w ruchu w weekend

Nadchodzący weekend w Warszawie będzie obfitował z miejsca z utrudnieniami w ruchu. Asfaltowana będzie jezdnia ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu z Czerniakowską. Z kolei na ulicy Obozowej tramwajarze zbudują nowe perony przystanków – Deotymy i Magistracka. Ulice Powiśla przez trzy dni posłużą za scenografię filmową.

REKLAMA

Stołeczny ratusz poinformował, że podczas wszystkich zaplanowanych prac kierowcy pojadą objazdami, a autobusy komunikacji miejskiej zmienią trasy. 

Które ulice będą zamknięte?

Na Gagarina prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22, a zakończą w poniedziałek, 29 kwietnia, o godzinie 4.

REKLAMA

Drogowcy będą pracowali na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej, od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą nitką. Ulice Czerska i Sielecka od strony północnej stracą połączenie z Gagarina. Będzie można do nich dojechać od Podchorążych. Jadący w kierunku Belwederskiej nie skręcą z Gagarina w Czerską i Iwicką na południe – do Chełmskiej. Wyjazd z Czerskiej i Sieleckiej możliwy będzie w obu kierunkach, a z Iwickiej – w stronę Czerniakowskiej. Z Gagarina na Czerniakowską będzie osobny pas do skrętu w lewo oraz pas do jazdy prosto i w prawo.

Ponownie zostanie zamknięta jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Tak jak poprzednio, przy skrzyżowaniu z Gagarina, drogowcy przełożą ruch na drugą nitkę. W każdą stronę będą tu dwa pasy do jazdy prosto, jeden do skrętu w prawo i wydzielony lewoskręt. Z alei Polski Walczącej kierowcy wyjadą w każdą stronę z trzech pasów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Swoimi dotychczasowymi trasami będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej – zmieni się jedynie położenie przystanków. Zostaną przeniesione na przejezdne odcinki ulic.

Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na weekend po majówce.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że zmieni się lokalizacja przystanku tymczasowego Sielce 54, który zostanie przeniesiony na południową jezdnię ulicy Gagarina, przed skrzyżowanie z Czerską. Odjeżdżają z niego autobusy linii: 107, 131, 141, 167, 168 i 180 oraz Z31.

Przystanek Sielce 52, będzie obowiązywał dla autobusów linii: 107, 141, 159, 162, 167, 185, 187, N33 i N83.

Od soboty, 27 kwietnia, od godziny 0.15 do piątku, 10 maja, do godziny 23.45, zostanie zamknięta jezdnia ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia. Przejazdu nie będzie od skrzyżowania z Ciołka do Magistrackiej.

Wyjeżdżający z ulic Ciołka, Dalibora, Dahlberga i Deotymy skręcą na Obozową tylko w stronę Księcia Janusza. Wyjazd z Magistrackiej i Długomiła pozostanie bez zmian. Zakazy wjazdu i skrętów nie będą dotyczyły dojazdu do posesji.

Utrudnienia będzie można ominąć ulicami Księcia Janusza lub Ciołka do Górczewskiej i do alei Prymasa Tysiąclecia.

REKLAMA

ZTM przekazał, że: "Podczas prac autobusy 129 i 249 do ulicy Górczewskiej dojadą przez Ciołka. Z kolei linii 201 do stacji metra Księcia Janusza pojadą prosto Księcia Janusza, omijając Obozową i Deotymy. Nocne autobusy linii N45 i N95 po drodze do Dworca Centralnego będą kursowały ulicami Ciołka i Górczewską oraz aleją Prymasa Tysiąclecia".

Budowa nowych przystanków wymaga czasowego wyłączenia ruchu tramwajowego. W weekend, 27-28 kwietnia, tramwaje nie będą jeździły pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. W tym czasie składy linii 20 z Żerania FSO skończą trasę na przystanku Wawrzyszewska, a kursowanie linii 23 i 24 zostanie zawieszone. Na Boernerowo z pętli Koło pojadą tramwaje linii 70. Kolejną dodatkową linią będzie 71. Z pętli Czynszowa do P+R Al. Krakowska pojedzie ulicami: Stalową, 11 Listopada, aleją "Solidarności", Okopową, Towarową, Grójecką i aleją Krakowską.

Pasażerowie będą mogli skorzystać również z autobusów linii zastępczej Z23. Rozpoczną one trasę na pętli przy ulicy Ostroroga i dalej przez: Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich dojadą do pętli Nowe Bemowo. W drodze powrotnej ominą miejsce prac ulicami Ciołka, Górczewską i aleją Prymasa Tysiąclecia.

Drugi etap rozpocznie się w sobotę, 11 maja. Wtedy tramwajarze przeniosą się na drugą jezdnię ulicy Obozowej – w kierunku Księcia Janusza. Do piątku, 24 maja, będzie ona zamknięta pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlberga. Z ulic Długomiła, Magistrackiej i Dahlberga wyjechać będzie można tylko w stronę alei, a z Deotymy – już w obu kierunkach.

Kierowcy ominą budowę aleją Prymasa Tysiąclecia i Górczewską do Deotymy, Ciołka lub Księcia Janusza do Obozowej.

Ekipa filmowa na Powiślu

Ekipa filmowa będzie pracowała na Powiślu od soboty do poniedziałku, od 27 do 29 kwietnia. W tych dniach kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie ulic Lipowej i Dobrej, a fragment tej drugiej stanie się jednokierunkowy.

Najważniejszą zmianą dla mieszkańców i kierowców będzie całkowite zamknięcie skrzyżowania Lipowej i Dobrej od soboty, 27 kwietnia, od godziny 16 do poniedziałku, 29 kwietnia, do godziny 5. Jadąc Dobrą od mostu Świętokrzyskiego w kierunku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na skrzyżowaniu z Leszczyńską będzie trzeba skręcić w prawo lub w lewo. Z kolei od strony Karowej stanie nakaz skrętu w Wiślaną. Z Radnej kierowcy wyjadą tylko w stronę mostu Świętokrzyskiego, a w Lipową, od strony Centrum Nauki Kopernik, wjadą wyłącznie mieszkańcy budynku pod numerem 1A.

Fragment ulicy Dobrej od Karowej do Gęstej stanie się jednokierunkowy. Kierowcy przejadą wyłącznie w kierunku mostu Świętokrzyskiego. Z ulicy Gęstej będzie można skręcić tylko w prawo.

Na ulicach: Dobrej (od Karowej do Lipowej), Lipowej (od Wybrzeża Kościuszkowskiego do Lipowej 5), a także Gęstej (na wysokości budynku pod numerem 6) wprowadzony zostanie zakaz parkowania wraz z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Inaczej pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Linie 106 oraz 118 w kierunku Mariensztatu będą kursowały ulicami: Zajęczą, Topiel, Browarną i Karową do Dobrej. W drodze powrotnej przejadą przez Karową, Browarną, Topiel do Tamki. Autobusy 127 w kierunku pętli Browarna będą jeździły ulicami: Zajęczą, Topiel, Browarną, a w stronę Nowych Włoch – Karową, Dobrą, Nowy Zjazd, Wybrzeże Kościuszkowskie, Karową, Browarną, Topiel i Tamką. Z kolei linia nocna N16, tylko w kierunku Dworca Centralnego, pojedzie przez most Śląsko-Dąbrowski, aleję "Solidarności", plac Bankowy i Marszałkowską do Świętokrzyskiej.(PAP)

Warszawska Masa Krytyczna w piątek, motocykliści w sobotę

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej wyruszą na ulice Śródmieścia, Woli i obu Prag. Dzień później – z Bemowa na Ursynów – w paradzie przejadą motocykliści. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Stołeczny ratusz poinformował, że rowerzyści pokonają w piątek blisko 19 kilometrów. Ich przejazd tradycyjnie rozpocznie się na placu Zamkowym, obok kolumny Zygmunta III Wazy. Wyruszą stamtąd o godzinie 19.

Trasa została zaplanowana ulicami: Miodową, Senatorską, przez plac Teatralny, Senatorską, przez plac Bankowy do alei "Solidarności", przez most Śląsko-Dąbrowski, aleją "Solidarności", Targową, Zamoyskiego, Grochowską, Międzyborską, aleją Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona, aleją i mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi przez rondo de Gaulle’a do ronda Dmowskiego, Marszałkowską, Królewską, Grzybowską, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo Dmowskiego do ronda de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do placu Zamkowego. Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie zakończy się około godziny 21.

Ratusz przekazał, że przejazd kolumny rowerów będzie zabezpieczała policja. Funkcjonariusze będą czasowo wstrzymali ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które przejadą cykliści.

Natomiast, w sobotę, 27 kwietnia, sezon uroczyście rozpoczną motocykliści. Spotkają się na parkingu przed Automobilklubem Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127.

Wiosenna "MotoParada – rozpoczęcie sezonu" wyruszy o godzinie 13. Motocykliści przejadą ulicami: Piastów Śląskich, Powstańców Śląskich, Maczka, Powązkowską, Dziką, aleją Jana Pawła II, aleją "Solidarności", przez plac Bankowy, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Płaskowickiej na parking przy ulicy Sójki 37. Kolumna motocykli powinna dotrzeć na miejsce około godziny 14.

Źródło: PAP 

Zobacz także: Transport drogowy na bardzo ostrym wirażu
Co zrobi polski rząd, żeby zwiększyć punktualność pociągów? [WYWIAD]

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Nie wiesz, gdzie świętować? Stolica przygotowała multum atrakcji na ten weekend

W najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na Saskiej Kępie odbędzie się piknik z okazji święta dzielnicy, a nad Wisłą rozpocznie się sezon turystyczny, który uświetni barwna parada łodzi.

Uwaga! GIS wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Partia produktu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w piątek, dotyczące wykrycia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Osoby z alergią na białko soi mogą doświadczyć reakcji alergicznej po spożyciu tego produktu.

1 czerwca ma ruszyć program in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, w piątek poinformowała o wynikach konkursu na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przez podmioty lecznicze. Program ma zostać uruchomiony już 1 czerwca.

Zasiłki dla poszkodowanych rolników. Zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Sejmik województwa lubelskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla trzech gmin: Opole Lubelskie, Chodel, Józefów nad Wisłą. Każda z nich otrzyma po 100 tys. zł na wypłatę zasiłków dla sadowników, którzy doświadczyli strat po ostatnim gradobiciu i przymrozkach.

REKLAMA

Dofinansowanie 2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 m-ce, na 1 pracownika. Program: Odbuduj swoją przyszłość dla pogorzelców z Marywilskiej

W czerwcu 2024 r. powinna być gotowa część hali tymczasowej dla kupców, którzy stracili swoje stanowiska w pożarze centrum przy ul. Marywilskiej. Jak poinformował warszawski ratusz do 30 czerwca br. poszkodowani przedsiębiorcy mogą też składać wnioski o pomoc w postaci pieniędzy na wypłatę bieżących wynagrodzeń.

Płatne praktyki w energetycznym gigancie. Gdzie, dla kogo i do kiedy można aplikować?

Energetyczny gigant ogłosił rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk. Program jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w koncernie. W tym roku przygotowano 25 miejsc.

Kolejne alerty RCB o burzach i intensywnych opadach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla 7 województw o burzach i intensywnych opadach. W jakich województwach najlepiej nie wychodzić z domu? 

Bon energetyczny a opłata mocowa. Niepotrzebny jest wniosek. Automatyczna oszczędność od 15,96 do 89,4 zł

Parlament rzutem na taśmę w ustawie wprowadzającej bon energetyczny dodał zwolnienie z opłaty mocowej. To jedna z opłat, jakie widzimy na rachunku za prąd. Do końca 2024 r. będzie wynosiła 0 zł. Czy to jest bonus dla każdego gospodarstwa domowego, czy tylko dla tych osób, które mają prawo do bonu energetycznego?

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego 2024 r.

Kiedy kończy się rok szkolny 2023/2024? Do kiedy potrwają wakacje? Czy wszyscy uczniowie rok szkolny kończą w tym samym czasie? 

Producenci owoców i warzyw twardo o Zielonym Ładzie. Oberwą rolnicy, ale też inne grupy społeczne

Producenci owoców i warzyw mówią, że Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea. Dotknie nie tylko rolników, ale też inne grupy społeczne. Nie sprzeciwiają się idei produkcji żywności wyróżniającej się wyższą jakością, zwracają jednak uwagę na szereg problemów, które przy okazji mogą poważnie uderzyć w ich działalność. Wśród nich znalazła się biurokracja.

REKLAMA