REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego
W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę w Warszawie w związku z zawodami w Śródmieściu, na Żoliborzu i Bielanach będzie zmiana organizacji ruchu. Biegacze będą mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

Organizacja ruchu w stolicy w sobotę

Krótszy bieg rozpocznie się o godz. 20.30, a dłuższy o godz. 21.15. W czasie zawodów piesi przekroczą trasę biegu wyłącznie w wyznaczonych miejscach i pod nadzorem obsługi zawodów lub policji.

REKLAMA

REKLAMA

Trasa biegu związana jest z symbolicznymi miejscami dla powstańczego zrywu z 1944 r. Rywalizacja na obu dystansach rozpocznie się przy skrzyżowaniu ul. Bonifraterskiej i Konwiktorskiej. W sierpniu 1944 r. toczyły się tam ciężkie walki. Po starcie zawodnicy pobiegną Bonifraterską, Muranowską, a potem Andersa i wiaduktem nad torami kolejowymi w kierunku Żoliborza.

Przygotowanie startu i mety rozpocznie się kilka godzin przed zawodami. Z tego powodu w sobotę 27 lipca o godz. 16.30 zostanie zamknięta ul. Konwiktorska, a także Bonifraterska – od Konwiktorskiej do Świętojerskiej. Do godz. 19.30 kierowcy przejadą jednym pasem Bonifraterskiej, między Muranowską a Wałową. Około godziny 19.30 zostanie zamknięty również przejazd przez plac Krasińskich. Kierowcy skręcą w ul. Długą. Później, w godzinach 20.45-21.30, osoby jadące Miodową będą kierowane w ul. Kapucyńską i na Trasę W-Z. W tym czasie na placu Teatralnym nie będzie można wjechać w ul. Senatorską w kierunku placu Zamkowego.

Jadący ul. Słomińskiego nie skręcą w Międzyparkową i Szymanowską. Dopuszczony będzie dojazd do posesji w rejonie Dawidowskiego i Inflanckiej – bez możliwości wjazdu na Andersa.

Ruch na plac Krasińskich i Muranowską wróci około godz. 22.00. Konwiktorska będzie zamknięta najdłużej. Samochody pojadą nią dopiero w niedzielę 28 lipca o godz. 2.00.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po zbiegnięciu z wiaduktu zawodnicy pobiegną ul. Mickiewicza. Następnie na placu Inwalidów skręcą w Czarnieckiego i po dobiegnięciu do Krasińskiego skierują się w stronę Centrum Olimpijskiego.

REKLAMA

O godz. 20.00 zostanie zamknięta jezdnia ul. Mickiewicza prowadząca w stronę Bielan, od wiaduktu kolejowego do placu Inwalidów. Z placu kierowcy dojadą jednym pasem ul. Mickiewicza tylko do ul. gen. Zajączka, gdzie będą musieli skręcić w prawo. Z ul. gen. Zajączka, po obu stronach, nie będzie wyjazdu na Mickiewicza.

Także o godz. 20.00 zostaną wyłączone z ruchu plac Inwalidów i ul. Czarnieckiego – po stronie Cytadeli. Nieprzejezdny stanie się również fragment ul. Krasińskiego od Wisłostrady do Czarnieckiego. Z Dziennikarskiej będzie skręt w prawo w Krasińskiego i otwarty przejazd nią do placu Wilsona. Na placu kierowcy nie skręcą w Krasińskiego w stronę Wisłostrady.

Ruch na poszczególnych ulicach będzie wracał stopniowo w miarę opuszczania trasy przez ostatniego z zawodników. Około godz. 22.00 zaplanowano otwarcie ul. Mickiewicza. Pół godziny później samochody pojadą przez plac Inwalidów i ul. Czarnieckiego i Krasińskiego.

Na węźle z Wisłostradą zawodnicy rywalizujący na krótszym dystansie skręcą w prawo, w stronę Starego Miasta. Z kolei osoby, które wybiorą dłuższy dystans, skręcą w lewo, w ul. Gwiaździstą. Pobiegną nią aż do końca, wzdłuż parku Kępa Potocka. Do Śródmieścia wrócą Wisłostradą.

O godz. 20.00 zostanie zamknięta jezdnia Wisłostrady prowadząca w stronę Wilanowa, na odcinku od mostu Skłodowskiej-Curie do ul. Wenedów. Kierowcy nie zjadą na Wybrzeże Gdyńskie z Pułkowej, mostu Skłodowskiej-Curie, Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego.

Ruch na jezdni w stronę Gdańska będzie odbywał się bez większych utrudnień. W czasie zawodów kierowcy nie skręcą jedynie w ul. Sanguszki, Krasińskiego i Gwiaździstą. Zamknięty fragment Wisłostrady ominą ul. Jagiellońską lub Wysockiego.

O godz. 21.00 zostanie wyłączona z ruchu ul. Gwiaździsta. Zamknięte będą również wyjazdy z osiedli do niej dochodzących. Ul. Podleśna nie będzie miała połączenia z Gwiaździstą – możliwy będzie wyłącznie wjazd na osiedle. Ruch na Gwiaździstą wróci około godz. 22.30.

Ostatni odcinek trasy biegu poprowadzi ulicami: Wybrzeże Gdyńskie, Krajewskiego, Zakroczymską i Konwiktorską. Ulice przed metą również zostaną zamknięte o godz. 20.00. Otwarta pozostanie nitka ul. Sanguszki prowadząca w stronę Wisłostrady, aby mieszkańcy mogli wyjechać z Nowego Miasta. Przywrócenie ruchu na Wisłostradzie i na ul. Krajewskiego i Zakroczymskiej planowane jest o godz. 23.00.

W dniu zawodów na trasie rywalizacji zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Przez całą sobotę samochodów nie będzie można zaparkować na ul. Konwiktorskiej i Bonifraterskiej, między Muranowską a Świętojerską. Później, o godz. 16.30, zakazy staną także na ul. Sapieżyńskiej i Wałowej. Na pozostałych drogach zakaz parkowania będzie obowiązywał od godziny 20.00 do końca dnia.

"Wraz z rozpoczęciem przygotowań do imprezy i zamykaniem kolejnych ulic etapami na trasy objazdowe będą kierowane tramwaje linii 6, 15 i 18 oraz autobusy linii 100, 114, 116, 121, 122, 157, 178, 180, 185, 197, 503 i 518" – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Uczestnicy 33. Biegu Powstania Warszawskiego w sobotę na podstawie numeru startowego są uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów pojazdami komunikacji miejskiej (autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM, KM i WKD) w granicach I strefy biletowej ZTM. 

mas/ joz/

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dlaczego badania przesiewowe są takie ważne?

W tym roku Komisja Europejska, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Instytut Onkologii wspólnie promują badania przesiewowe w kierunku raka. Kampania #GetScreenedEU ma zwiększyć świadomość, zwłaszcza wśród kobiet, i zachęcić do profilaktyki. Z danych WHO wynika, że wskaźnik przeżycia w przypadku wczesnego rozpoznania raka piersi przekracza 90 proc.

Nowe dotacje na modernizację energetyczną dla instytucji publicznych ze Śląska od czerwca 2025 r.

W województwie śląskim planowany jest nabór na dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. Jak można wyczytać z harmonogramu już od 30 czerwca 2025 r. samorządy, szkoły, przychodnie, domy kultury i inne jednostki realizujące cele publiczne będą mogły ubiegać się o wsparcie sięgające nawet 85% kosztów kwalifikowanych. To realna szansa na zmniejszenie zużycia energii, obniżenie rachunków i podniesienie standardu obiektów.

Rządowy program "Moc Małych Społeczności". Do podziału 70 mln zł. Nabór wniosków do 9 czerwca 2025 r.

W piątek, 16 maja 2025 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach „Rządowego Programu wsparcia organizacji pozarządowych Moc Małych Społeczności”. Adresowany jest do NGOsów działających w mniejszych miastach oraz na terenach wiejskich.

Konkurs "Aktywny Senior 2025". Wnioski o dofinansowania można składać do 11 czerwca 2025 r.

12 maja 2025 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do zadania Aktywny Senior w ramach programu Aktywność dla Każdego. Wnioski o dofinansowania w ramach konkursu "Aktywny Senior 2025" można składać do 11 czerwca 2025 r.

REKLAMA

Duży ruch na Okęciu. Lotnisko od początku roku odprawiło ponad 6,6 mln podróżnych

Lotnisko Chopina jest na granicy przepustowości. Od stycznia do końca kwietnia br. odprawiło już ponad 6,6 mln podróżnych, podczas gdy w tym samym okresie w ubiegłym roku było to prawie 5,9 mln osób. Dokąd latamy najczęściej?

Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

REKLAMA

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

REKLAMA