REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego
W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę w Warszawie w związku z zawodami w Śródmieściu, na Żoliborzu i Bielanach będzie zmiana organizacji ruchu. Biegacze będą mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

Organizacja ruchu w stolicy w sobotę

Krótszy bieg rozpocznie się o godz. 20.30, a dłuższy o godz. 21.15. W czasie zawodów piesi przekroczą trasę biegu wyłącznie w wyznaczonych miejscach i pod nadzorem obsługi zawodów lub policji.

REKLAMA

REKLAMA

Trasa biegu związana jest z symbolicznymi miejscami dla powstańczego zrywu z 1944 r. Rywalizacja na obu dystansach rozpocznie się przy skrzyżowaniu ul. Bonifraterskiej i Konwiktorskiej. W sierpniu 1944 r. toczyły się tam ciężkie walki. Po starcie zawodnicy pobiegną Bonifraterską, Muranowską, a potem Andersa i wiaduktem nad torami kolejowymi w kierunku Żoliborza.

Przygotowanie startu i mety rozpocznie się kilka godzin przed zawodami. Z tego powodu w sobotę 27 lipca o godz. 16.30 zostanie zamknięta ul. Konwiktorska, a także Bonifraterska – od Konwiktorskiej do Świętojerskiej. Do godz. 19.30 kierowcy przejadą jednym pasem Bonifraterskiej, między Muranowską a Wałową. Około godziny 19.30 zostanie zamknięty również przejazd przez plac Krasińskich. Kierowcy skręcą w ul. Długą. Później, w godzinach 20.45-21.30, osoby jadące Miodową będą kierowane w ul. Kapucyńską i na Trasę W-Z. W tym czasie na placu Teatralnym nie będzie można wjechać w ul. Senatorską w kierunku placu Zamkowego.

Jadący ul. Słomińskiego nie skręcą w Międzyparkową i Szymanowską. Dopuszczony będzie dojazd do posesji w rejonie Dawidowskiego i Inflanckiej – bez możliwości wjazdu na Andersa.

Ruch na plac Krasińskich i Muranowską wróci około godz. 22.00. Konwiktorska będzie zamknięta najdłużej. Samochody pojadą nią dopiero w niedzielę 28 lipca o godz. 2.00.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po zbiegnięciu z wiaduktu zawodnicy pobiegną ul. Mickiewicza. Następnie na placu Inwalidów skręcą w Czarnieckiego i po dobiegnięciu do Krasińskiego skierują się w stronę Centrum Olimpijskiego.

REKLAMA

O godz. 20.00 zostanie zamknięta jezdnia ul. Mickiewicza prowadząca w stronę Bielan, od wiaduktu kolejowego do placu Inwalidów. Z placu kierowcy dojadą jednym pasem ul. Mickiewicza tylko do ul. gen. Zajączka, gdzie będą musieli skręcić w prawo. Z ul. gen. Zajączka, po obu stronach, nie będzie wyjazdu na Mickiewicza.

Także o godz. 20.00 zostaną wyłączone z ruchu plac Inwalidów i ul. Czarnieckiego – po stronie Cytadeli. Nieprzejezdny stanie się również fragment ul. Krasińskiego od Wisłostrady do Czarnieckiego. Z Dziennikarskiej będzie skręt w prawo w Krasińskiego i otwarty przejazd nią do placu Wilsona. Na placu kierowcy nie skręcą w Krasińskiego w stronę Wisłostrady.

Ruch na poszczególnych ulicach będzie wracał stopniowo w miarę opuszczania trasy przez ostatniego z zawodników. Około godz. 22.00 zaplanowano otwarcie ul. Mickiewicza. Pół godziny później samochody pojadą przez plac Inwalidów i ul. Czarnieckiego i Krasińskiego.

Na węźle z Wisłostradą zawodnicy rywalizujący na krótszym dystansie skręcą w prawo, w stronę Starego Miasta. Z kolei osoby, które wybiorą dłuższy dystans, skręcą w lewo, w ul. Gwiaździstą. Pobiegną nią aż do końca, wzdłuż parku Kępa Potocka. Do Śródmieścia wrócą Wisłostradą.

O godz. 20.00 zostanie zamknięta jezdnia Wisłostrady prowadząca w stronę Wilanowa, na odcinku od mostu Skłodowskiej-Curie do ul. Wenedów. Kierowcy nie zjadą na Wybrzeże Gdyńskie z Pułkowej, mostu Skłodowskiej-Curie, Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego.

Ruch na jezdni w stronę Gdańska będzie odbywał się bez większych utrudnień. W czasie zawodów kierowcy nie skręcą jedynie w ul. Sanguszki, Krasińskiego i Gwiaździstą. Zamknięty fragment Wisłostrady ominą ul. Jagiellońską lub Wysockiego.

O godz. 21.00 zostanie wyłączona z ruchu ul. Gwiaździsta. Zamknięte będą również wyjazdy z osiedli do niej dochodzących. Ul. Podleśna nie będzie miała połączenia z Gwiaździstą – możliwy będzie wyłącznie wjazd na osiedle. Ruch na Gwiaździstą wróci około godz. 22.30.

Ostatni odcinek trasy biegu poprowadzi ulicami: Wybrzeże Gdyńskie, Krajewskiego, Zakroczymską i Konwiktorską. Ulice przed metą również zostaną zamknięte o godz. 20.00. Otwarta pozostanie nitka ul. Sanguszki prowadząca w stronę Wisłostrady, aby mieszkańcy mogli wyjechać z Nowego Miasta. Przywrócenie ruchu na Wisłostradzie i na ul. Krajewskiego i Zakroczymskiej planowane jest o godz. 23.00.

W dniu zawodów na trasie rywalizacji zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Przez całą sobotę samochodów nie będzie można zaparkować na ul. Konwiktorskiej i Bonifraterskiej, między Muranowską a Świętojerską. Później, o godz. 16.30, zakazy staną także na ul. Sapieżyńskiej i Wałowej. Na pozostałych drogach zakaz parkowania będzie obowiązywał od godziny 20.00 do końca dnia.

"Wraz z rozpoczęciem przygotowań do imprezy i zamykaniem kolejnych ulic etapami na trasy objazdowe będą kierowane tramwaje linii 6, 15 i 18 oraz autobusy linii 100, 114, 116, 121, 122, 157, 178, 180, 185, 197, 503 i 518" – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Uczestnicy 33. Biegu Powstania Warszawskiego w sobotę na podstawie numeru startowego są uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów pojazdami komunikacji miejskiej (autobusami, tramwajami, metrem, pociągami SKM, KM i WKD) w granicach I strefy biletowej ZTM. 

mas/ joz/

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odpowiedzialność trenera personalnego za kontuzje

Branża fitness dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób uzyskuje kwalifikacje trenera personalnego lub instruktora fitness i podejmuje się trenowania podopiecznych w ramach współpracy z siłownią, czy klubem fitness, albo działając na własną rękę. W toku takich treningów zdarzają się jednak kontuzje.

Strefa czystego transportu (STC) w Krakowie od 1 stycznia 2026 r.

W głosowaniu przeprowadzonym w nocy ze środy (11.06.) na czwartek (12.06.), Rada Miasta Krakowa większością głosów zdecydowała, że SCT zacznie obowiązywać od stycznia 2026 r. i obejmie obszar do granic IV obwodnicy. Oznacza to, że nowymi przepisami objęta zostanie niemal cała powierzchnia miasta – z wyłączeniem jego obrzeży, w tym m.in. Wzgórz Krzesławickich i Swoszowic.

Konkurs MEN: Bezpłatne studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela w kształceniu zawodowym /zgłoszenia do 10 lipca 2025/

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela w kształceniu zawodowym dla obecnych i przyszłych nauczycieli. Na realizację projektów przeznaczono niemal 50 mln zł.

Patologie publicznej służby zdrowia. OZPSP: Pieniądze ze składki zdrowotnej nie idą na leczenie, ale na zyski dla prywatnych firm; lekarz na kontrakcie to prywatna działalność prowadzona na szpitalnym sprzęcie

W ochronie zdrowia państwo nie istnieje; publiczny system to maszynka do zarabiania pieniędzy - powiedział w wywiadzie dla PAP Mariusz Trojanowski z Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych (OZPSP). Pieniądze ze składki zdrowotnej nie idą na leczenie, ale na zyski dla prywatnych podmiotów - podkreślił.

REKLAMA

Wysokość opłat za krew i jej składniki w 2026 r. [PROJEKT RESORTU ZDROWIA z 3 czerwca 2025 r.]

6 czerwca 2025 r. do uzgodnień i konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2026 r. Resort zdrowia ma czas na określenie tych opłat do 30 czerwca 2025 r.

Tańsze leki dzięki importowi równoległemu? Konieczne są zmiany legislacyjne w obszarze importu równoległego. Apel do resortu zdrowia

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw. Stowarzyszenie reprezentujące importerów równoległych leków apeluje o uproszczenie procedur i likwidację barier administracyjnych, które dziś blokują ten segment rynku.

Ponad 500 pociągów PKP Intercity na dobę w nowym rozkładzie jazdy na lato

15 czerwca wchodzi w życie letni rozkład jazdy PKP Intercity. Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak zapowiedział, że planowanych jest ponad 500 pociągów na dobę.

Prof. Jerzy Stępień: Potrzebujemy holistycznego spojrzenia na samorząd

Po raz pierwszy w historii niepubliczna uczelnia została współorganizatorem Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Konstytucyjnego. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz akademicki, w tym roku odbywa się na Uczelni Łazarskiego. O znaczeniu tej zmiany, stanie polskiego samorządu terytorialnego oraz wyzwaniach dla prawa konstytucyjnego rozmawiamy z prof. Jerzym Stępniem – byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, współtwórcą reformy samorządowej i wykładowcą Uczelni Łazarskiego.

REKLAMA

Pożar w lesie. Co robić?

Od stycznia do 28 maja w Polsce odnotowano 2491 pożarów lasów. Brak śniegu zimą i sucha wiosna zwiększyły zagrożenie pożarowe. W lasach panuje susza, dlatego strażacy i leśnicy apelują o ostrożność.

Minimum 8000 zł brutto dla pracowników sądów? Związki zawodowe apelują o reformy

Brak rąk do pracy, niskie wynagrodzenia i narastający problem rotacji – pracownicy sądów alarmują, że bez systemowych reform i podwyżek polski wymiar sprawiedliwości może się załamać. Związek Zawodowy Ad Rem wskazuje, że choć podpisano porozumienie z rządem, jest to dopiero pierwszy krok do normalizacji.

REKLAMA