reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: W 2013 r. m.in. remonty torowisk, przebudowa mostu Grota

Stolica: W 2013 r. m.in. remonty torowisk, przebudowa mostu Grota

Remont torowiska przy Dworcu Centralnym, przebudowa mostu Grota-Roweckiego - m.in. te inwestycje mają być realizowane w tym roku w Warszawie. Zakończyć się ma też budowa południowej obwodnicy Warszawy; w związku z budową II linii metra nie będzie dodatkowych utrudnień.

Jak powiedział Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów, w tym roku budowa centralnego odcinka II linii metra nie spowoduje dodatkowych utrudnień w Warszawie. Powiedział, że ul. Świętokrzyska, na której budowana jest stacja podziemnej kolejki, będzie zamknięta na pewno do końca roku. Po zakończeniu budowy stacji, rozpocznie się przebudowa ulicy. Zgodnie z przyjętą koncepcją m.in. będzie zwężona jezdnia, natomiast chodniki zostaną poszerzone.

Zaplanowano rozpoczęcie przebudowy trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. "Rozpocznie się na pewno, ale nie wiadomo kiedy, gdyż trwa procedura przetargowa" - powiedział Kunert. Będzie to kontynuacja przebudowy trasy toruńskiej, która obejmie m.in. most Grota-Roweckiego.

Kunert podkreślił, że założono, by most nie był całkowicie zamknięty. "Z kolei GDDKiA jest zdecydowana wybudować tymczasową przeprawę, przede wszystkim dla ruchu lokalnego" - dodał. Zaznaczył, że rozwiązania są dopiero przygotowywane.

Tramwaje Warszawskie będą remontowały tory na ul. Popiełuszki, gdzie ma powstać torowisko trawiaste. W maju w czasie wolnych dni remontowane będą rozjazdy tramwajowe na rondzie Waszyngtona; rondo dla tramwajów będzie zamknięte. W tym samym czasie odbędzie się remont skrzyżowania torowiska przy Dworcu Centralnym; tramwaje nie będą jeździły przez skrzyżowanie zarówno Al. Jerozolimskimi jak i ul. Chałubińskiego oraz al. Jana Pawła II. Kunert powiedział, że remont potrwa ok. 10 dni. Podkreślił, że remont torowiska przy Dworcu Centralnym podzielono na dwa lata; w ub. roku wymieniono tory tuż za skrzyżowaniem.

"Liczymy na to, że w tym roku rozpocznie się w terenie budowa linii tramwajowej od ul. Górczewskiej do Radiowej" - powiedział Kunert.

Z kolei w styczniu tramwaje mają ruszyć mostem Skłodowskiej-Curie. Pod koniec grudnia na części tramwajowej mostu przeprowadzono prace obciążeniowe. Jak powiedziała PAP Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, wyniki próby są konieczne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie mostu przez tramwaje.

W 2013 r. zakończyć ma się budowa południowej obwodnicy Warszawy, gotowy ma być też odcinek trasy Salomea-Wolica pomiędzy węzłem Łopuszańska a południową obwodnicą w Warszawy; zakończona ma zostać przebudowa trasy toruńskiej od Marek do mostu Grota Roweckiego.

Przebudowana będzie ul. Górczewska do granicy miasta na Bemowie, wybudowana ma zostać druga jezdnia ul. Kasprowicza przy ul. Podczaszyńskiego. Kontynuowana będzie budowa odcinka ul. Nowolazurowej. "W 2013 r. będzie dopuszczony do ruchu od ul. Traktorzystów do ul. ks. Chrościckiego we Włochach" - powiedział Kunert. Ma być też oddany do użytkowania odcinek od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich.

Pod koniec roku prawdopodobnie rozpocznie się budowa dużego kolektora ściekowego pod ul. Marymoncką.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama