REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stolica: W 2013 r. m.in. remonty torowisk, przebudowa mostu Grota

REKLAMA

Remont torowiska przy Dworcu Centralnym, przebudowa mostu Grota-Roweckiego - m.in. te inwestycje mają być realizowane w tym roku w Warszawie. Zakończyć się ma też budowa południowej obwodnicy Warszawy; w związku z budową II linii metra nie będzie dodatkowych utrudnień.

Jak powiedział Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów, w tym roku budowa centralnego odcinka II linii metra nie spowoduje dodatkowych utrudnień w Warszawie. Powiedział, że ul. Świętokrzyska, na której budowana jest stacja podziemnej kolejki, będzie zamknięta na pewno do końca roku. Po zakończeniu budowy stacji, rozpocznie się przebudowa ulicy. Zgodnie z przyjętą koncepcją m.in. będzie zwężona jezdnia, natomiast chodniki zostaną poszerzone.

REKLAMA

REKLAMA

Zaplanowano rozpoczęcie przebudowy trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. "Rozpocznie się na pewno, ale nie wiadomo kiedy, gdyż trwa procedura przetargowa" - powiedział Kunert. Będzie to kontynuacja przebudowy trasy toruńskiej, która obejmie m.in. most Grota-Roweckiego.

Kunert podkreślił, że założono, by most nie był całkowicie zamknięty. "Z kolei GDDKiA jest zdecydowana wybudować tymczasową przeprawę, przede wszystkim dla ruchu lokalnego" - dodał. Zaznaczył, że rozwiązania są dopiero przygotowywane.

Tramwaje Warszawskie będą remontowały tory na ul. Popiełuszki, gdzie ma powstać torowisko trawiaste. W maju w czasie wolnych dni remontowane będą rozjazdy tramwajowe na rondzie Waszyngtona; rondo dla tramwajów będzie zamknięte. W tym samym czasie odbędzie się remont skrzyżowania torowiska przy Dworcu Centralnym; tramwaje nie będą jeździły przez skrzyżowanie zarówno Al. Jerozolimskimi jak i ul. Chałubińskiego oraz al. Jana Pawła II. Kunert powiedział, że remont potrwa ok. 10 dni. Podkreślił, że remont torowiska przy Dworcu Centralnym podzielono na dwa lata; w ub. roku wymieniono tory tuż za skrzyżowaniem.

"Liczymy na to, że w tym roku rozpocznie się w terenie budowa linii tramwajowej od ul. Górczewskiej do Radiowej" - powiedział Kunert.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z kolei w styczniu tramwaje mają ruszyć mostem Skłodowskiej-Curie. Pod koniec grudnia na części tramwajowej mostu przeprowadzono prace obciążeniowe. Jak powiedziała PAP Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, wyniki próby są konieczne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie mostu przez tramwaje.

W 2013 r. zakończyć ma się budowa południowej obwodnicy Warszawy, gotowy ma być też odcinek trasy Salomea-Wolica pomiędzy węzłem Łopuszańska a południową obwodnicą w Warszawy; zakończona ma zostać przebudowa trasy toruńskiej od Marek do mostu Grota Roweckiego.

Przebudowana będzie ul. Górczewska do granicy miasta na Bemowie, wybudowana ma zostać druga jezdnia ul. Kasprowicza przy ul. Podczaszyńskiego. Kontynuowana będzie budowa odcinka ul. Nowolazurowej. "W 2013 r. będzie dopuszczony do ruchu od ul. Traktorzystów do ul. ks. Chrościckiego we Włochach" - powiedział Kunert. Ma być też oddany do użytkowania odcinek od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich.

Pod koniec roku prawdopodobnie rozpocznie się budowa dużego kolektora ściekowego pod ul. Marymoncką.

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – alternatywa dla drogi sądowej

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw od 1 lipca 2024 r. doszło do zniesienia wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W ramach pozasądowego trybu kompensaty szkód medycznych zastąpił je Rzecznik Praw Pacjenta będący dysponentem Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

Prawo pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej

Jednym z fundamentalnych praw pacjenta jest prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Jak złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej?

Świadczenie mieszkaniowe w Policji, PSP, SG i SOP - na wzór tego w wojsku, Karta Rodzin Mundurowych i inne zmiany. Jest porozumienie MSWiA ze związkowcami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało 6 marca 2025 r. o podpisaniu porozumienia pomiędzy MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi. Co zawiera to porozumienie?

Poczta przestanie dostarczać listy od 1 stycznia 2026 r., 1/3 pracowników do zwolnienia ... w Danii. Czy tak samo może być w Polsce?

Zarząd duńskiej poczty PostNord ogłosił 6 marca 2205 r., że firma zaprzestanie z końcem 2025 r. dostarczania listów w związku z brakiem rentowności tej usługi i postępującą cyfryzacją. To m.in. skutek nowego prawa pocztowego, które weszło w życie w Danii. Operator pocztowy chce skupić się wyłącznie na dystrybucji paczek.

REKLAMA

Wiceprezes BCC: Niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych

We wtorek, 4 marca 2025 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie koordynacji procesu legislacyjnego wdrażającego deregulację. Wiceprezes BCC Witold Michałek przekazał, że niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych.

Chiny: jeśli USA chcą wojny (celnej, handlowej i każdej innej), będziemy walczyć do końca

Jeśli wojna, czy to celna, handlowa, czy jakakolwiek inna, jest tym, czego chcą USA, to jesteśmy gotowi walczyć do końca – oświadczyła ambasada ChRL w Stanach Zjednoczonych we wpisie opublikowanym 5 marca 2025 r. w mediach społecznościowych. Tych samych słów użył dzień wcześniej rzecznik chińskiego MSZ. To reakcja na zwiększenie do 20 proc. ceł na import towarów z Chin do tego kraju.

REKLAMA