reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > EBI udziela wsparcia w wysokości 150 mln euro na rozwój polskich samorządów

EBI udziela wsparcia w wysokości 150 mln euro na rozwój polskich samorządów

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał PKO BP kredyt na kwotę 150 mln euro. Środki pochodzące z nowej linii kredytowej zostaną przeznaczone na finansowanie potrzeb inwestycyjnych polskiego sektora samorządowego. Wsparcie otrzymają głównie projekty mające na celu oszczędzanie energii, budowę i modernizację infrastruktury lokalnej oraz projekty związane z ochroną środowiska, ochroną zdrowia i oświatą.

Jest to już trzeci kredyt EBI przyznany grupie PKO, a łączna suma wszystkich kredytów wynosi 466 mln euro. Dzięki liniom kredytowym EBI, polskie banki mogą udzielić finansowania długoterminowego, co nie zawsze jest łatwo dostępne na rynku krajowym. Wsparcie EBI wpłynie pozytywnie nie tylko na dostępność długoterminowego finansowania, ale także na wysokość całkowitych kosztów finansowania, kredyty inwestycyjne będą bowiem udzielane na preferencyjnych warunkach cenowych.

Beneficjentami końcowymi tej linii kredytowej EBI będą głównie samorządy i regiony. Polski sektor samorządowy znacząco się rozwinie dzięki częściowemu finansowaniu przez EBI inwestycji dotyczących zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, zrównoważonego transportu miejskiego, odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

W 2012 r. EBI przyznało linie kredytowe w Polsce przez 15 pośredników (z czego 5 to firmy leasingowe) działających zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

źródło: Serwis prasowy Unii Europejskiej

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama