| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Od 2014 r. 6-latki obowiązkowo pójdą do szkół!

Od 2014 r. 6-latki obowiązkowo pójdą do szkół!

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej od września 2014 r., obligatoryjnie wszystkie 6-latki będą musiały rozpocząć naukę w szkole.

Szefowa resortu edukacji Krystyna Szumilas upiera się, by we wrześniu przyszłego roku rodzice wszystkich 6-latków musieli posłać je do pierwszej klasy. Jednak w 2008 r., jako wiceminister, miała na ten temat zupełnie inne zdanie.

Krystyna Szumilas, podpierając się danymi demograficznymi, oznajmiła wówczas, że zmiany muszą rozpocząć się w 2009 r., a od września 2012 r. podejmowanie nauki przez 6-latki stanie się zasadą. Argumentowała, że w innym wypadku reformy nie da się przeprowadzić.

Teraz to rodzice decydują o tym, czy ich 6-letnie dziecko pójdzie do szkoły. Resort edukacji chce jednak, by we wrześniu przyszłego roku do pierwszych klas poszło 70 procent dzieci urodzonych w 2007 r. i wszystkie z 2008 r. Są to najliczniejsze roczniki ostatnich latach. To w sumie 700 tysięcy dzieci, w sytuacji, gdy w ciągu ostatnich kilkunastu lat roczniki pierwszoklasistów liczyły od 400 do 450 tysięcy dzieci. Wszystkie miałyby się zmieścić w mniejszej liczbie szkół, bo od 2008 r. zamknięto kilkaset placówek.

Zobacz więcej Wiadomości.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »