REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Praktyczny wymiar nauki”, czyli Mazowsze wspiera innowacje

Nauka, studenci.
Nauka, studenci.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Przemyślane inwestycje są jednym z najważniejszych czynników, który ma wpływ na rozwój i zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa. W co warto inwestować? Opłacalnym obszarem są z pewnością innowacje. Tych jednak w polskim biznesie ciągle mało. Samorząd Województwa Mazowieckiego w dniach 15-16 października 2013 roku organizuje w Lord Hotel w Warszawie międzynarodową konferencję – spotkania ze znanymi naukowcami – „Praktyczny wymiar nauki”.

Międzynarodowa konferencja – spotkania ze znanymi naukowcami - „Praktyczny wymiar nauki”, czyli Mazowsze wspiera innowacje

Głównym celem wydarzenia jest utworzenie platformy współpracy pomiędzy innowacyjnymi przedsiębiorcami, pracownikami naukowymi oraz przedstawicielami administracji z województwa mazowieckiego.

REKLAMA

REKLAMA

Według badań GUS przedsiębiorstwa usługowe z województwa mazowieckiego inwestują w działalność badawczo-rozwojową więcej środków niż w pozostałych regionach. W sektorze usług nakłady na nią wynosiły w 2011 roku 0,9 mln zł. W sektorze przemysłowym fundusze przeznaczone na badania na Mazowszu wynosiły 0,4 mln zł, co stanowi drugą wartość w Polsce.

Statystyki potwierdzają, że przedsiębiorstwa z Mazowsza w zakresie realizacji badań dotyczących innowacji działają prężnie, jednak działalność badawczo-rozwojowa nie jest bezpośrednio związana z wprowadzeniem konkretnej innowacji. Większość z nich nie posiada wydzielonych komórek zajmujących się rozwojem, transferem wiedzy czy innowacjami. Dlaczego? Przedsiębiorcom brakuje specjalistycznej wiedzy na temat tego, jak wprowadzać nowe rozwiązania. Wiele osób z otoczenia biznesu i nauki, pomimo posiadanej wiedzy o znaczeniu tworzenia sieci kooperacji między sferą badawczo-rozwojową, przedsiębiorstwami oraz jednostkami samorządu terytorialnego, potrzebuje bodźca, aby rozpocząć współpracę w tym zakresie. 

Polecamy serwis: Oświata

Odpowiedzią na te wyzwania jest organizowana przez władze Samorządu Województwa Mazowieckiego międzynarodowa konferencja – spotkania ze znanymi naukowcami – „Praktyczny wymiar nauki”. Jej formuła opiera się na prelekcjach, których tematyką będą nowe rozwiązania naukowe oraz ich rola w rozwoju przedsiębiorstw, a także możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsięwzięcie ma posłużyć podjęciu szerszej kooperacji podmiotów z kluczowych dziedzin rozwoju Mazowsza – biznesu oraz nauki, w stworzeniu warunków i rozwiązań dla pobudzenia innowacyjności tego regionu.

Wydarzenie poprowadzą znani polscy i zagranicznych naukowcy, którzy przedstawią swoje prace badawcze oraz innowacyjne osiągnięcia. Ponadto w ramach prelekcji zostanie zorganizowana debata ze specjalistami, podczas której będą omawiane aspekty transferu wiedzy, a także możliwości jej wykorzystania w praktyce. Grupą docelową są przedstawiciele przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego o największym potencjale wdrażania i dyfuzji produktów innowacyjnych (ok. 100 osób) oraz naukowcy, doktoranci, a także inne osoby pracujące w instytucjach naukowych mających do czynienia na co dzień w badaniach nad innowacyjnymi rozwiązaniami w województwie mazowieckim (ok. 100 osób).

Rejestracji na bezpłatną konferencję należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie internetowej: www.msodi.mazovia.pl/pwn

Międzynarodowa konferencja – spotkania ze znanymi naukowcami – „Praktyczny wymiar nauki” organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach projektu systemowego pn. „Mazowiecka Sieć Ośrodków Doradczo - Innowacyjnych w zakresie innowacji (MSODI)”, współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Polecamy: Forum

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Nie wiesz, gdzie świętować? Stolica przygotowała multum atrakcji na ten weekend

W najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na Saskiej Kępie odbędzie się piknik z okazji święta dzielnicy, a nad Wisłą rozpocznie się sezon turystyczny, który uświetni barwna parada łodzi.

Uwaga! GIS wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Partia produktu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w piątek, dotyczące wykrycia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Osoby z alergią na białko soi mogą doświadczyć reakcji alergicznej po spożyciu tego produktu.

1 czerwca ma ruszyć program in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, w piątek poinformowała o wynikach konkursu na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przez podmioty lecznicze. Program ma zostać uruchomiony już 1 czerwca.

Zasiłki dla poszkodowanych rolników. Zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Sejmik województwa lubelskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla trzech gmin: Opole Lubelskie, Chodel, Józefów nad Wisłą. Każda z nich otrzyma po 100 tys. zł na wypłatę zasiłków dla sadowników, którzy doświadczyli strat po ostatnim gradobiciu i przymrozkach.

REKLAMA

Dofinansowanie 2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 m-ce, na 1 pracownika. Program: Odbuduj swoją przyszłość dla pogorzelców z Marywilskiej

W czerwcu 2024 r. powinna być gotowa część hali tymczasowej dla kupców, którzy stracili swoje stanowiska w pożarze centrum przy ul. Marywilskiej. Jak poinformował warszawski ratusz do 30 czerwca br. poszkodowani przedsiębiorcy mogą też składać wnioski o pomoc w postaci pieniędzy na wypłatę bieżących wynagrodzeń.

Płatne praktyki w energetycznym gigancie. Gdzie, dla kogo i do kiedy można aplikować?

Energetyczny gigant ogłosił rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk. Program jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w koncernie. W tym roku przygotowano 25 miejsc.

Kolejne alerty RCB o burzach i intensywnych opadach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla 7 województw o burzach i intensywnych opadach. W jakich województwach najlepiej nie wychodzić z domu? 

Bon energetyczny a opłata mocowa. Niepotrzebny jest wniosek. Automatyczna oszczędność od 15,96 do 89,4 zł

Parlament rzutem na taśmę w ustawie wprowadzającej bon energetyczny dodał zwolnienie z opłaty mocowej. To jedna z opłat, jakie widzimy na rachunku za prąd. Do końca 2024 r. będzie wynosiła 0 zł. Czy to jest bonus dla każdego gospodarstwa domowego, czy tylko dla tych osób, które mają prawo do bonu energetycznego?

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego 2024 r.

Kiedy kończy się rok szkolny 2023/2024? Do kiedy potrwają wakacje? Czy wszyscy uczniowie rok szkolny kończą w tym samym czasie? 

Producenci owoców i warzyw twardo o Zielonym Ładzie. Oberwą rolnicy, ale też inne grupy społeczne

Producenci owoców i warzyw mówią, że Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea. Dotknie nie tylko rolników, ale też inne grupy społeczne. Nie sprzeciwiają się idei produkcji żywności wyróżniającej się wyższą jakością, zwracają jednak uwagę na szereg problemów, które przy okazji mogą poważnie uderzyć w ich działalność. Wśród nich znalazła się biurokracja.

REKLAMA