reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Problem: W jakiej sytuacji możliwe jest przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce? Czy w jednostce, do której został przeniesiony, może pobierać wyższe wynagrodzenie niż dotychczas?

Odpowiedź: Pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, można na jego wniosek lub za jego zgodą przenieść do pracy w innej jednostce.
Przeniesienie jest możliwe wówczas, jeżeli nie narusza ważnego interesu jednostki, która dotychczas zatrudniała samorządowca, oraz jeżeli przemawiają za tym ważne potrzeby po stronie jednostki przejmującej (art. 22 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych; dalej: ustawa o pracownikach samorządowych).
Przeniesiony pracownik w "nowej" jednostce może otrzymać wynagrodzenie wyższe od wynagrodzenia pobieranego do czasu przeniesienia.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł:

Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Atos

Międzynarodowy lider w branży usług informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama