reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Czy zmiana przeznaczenia inwestycji wiąże się z koniecznością dokonania korekty VAT?

Czy zmiana przeznaczenia inwestycji wiąże się z koniecznością dokonania korekty VAT?

Problem: Jesteśmy zakładem budżetowym, który od stycznia 2017 r. prowadzi scentralizowany system rozliczeń VAT. Czy prowadzone w latach poprzednich inwestycje, od których VAT był odliczany w całości, będą teraz korygowane w związku ze zmianą przeznaczenia środka trwałego? Czy w przypadku wykonywania odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie, który służy tylko i wyłącznie mieszkańcom gminy, nie służy działalności zwolnionej i niepodlegającej VAT, możemy odliczyć VAT w całości?

Odpowiedź: Tak, w związku ze zmianą przeznaczenia środka trwałego macierzysta dla zakładu budżetowego gmina dokona korekty (to ona jest podatnikiem VAT z tytułu działalności prowadzonej przez zakład budżetowy). Z tytułu zakupów dotyczących inwestycji polegającej na budowie wskazanych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (wykorzystywanych - jak zakładam - wyłącznie do wykonywania czynności opodatkowanych), prawo do odliczenia przysługuje macierzystej dla zakładu gminie w całości.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł:

Czy zmiana przeznaczenia inwestycji wiąże się z koniecznością dokonania korekty VAT

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama