REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

CKE: Jaki klucz odpowiedzi jest prawidłowy do egzaminów branżowych z 10 stycznia 2024 r. [SIOEPKZ]

CKE: Jaki klucz odpowiedzi jest prawidłowy do egzaminów branżowych z 10 stycznia 2024 r. [SIOEPKZ]
CKE: Jaki klucz odpowiedzi jest prawidłowy do egzaminów branżowych z 10 stycznia 2024 r. [SIOEPKZ]
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

CKE: Informacja w sprawie części pisemnej egzaminu zawodowego – wyświetlanie wstępnego wyniku

Informacja w sprawie części pisemnej egzaminu zawodowego – wyświetlanie wstępnego wyniku egzaminów branżowych z 10/01/2024

REKLAMA

Komunikat CKE z 10 stycznia 2024 r.

Szanowni Państwo,

dotyczy części pisemnej egzaminu zawodowego w sesji ZIMA 2024 przeprowadzanego z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminów (SIOEPKZ) –

Informujemy, że w związku z problemem technicznym po stronie partnera technologicznego CKE, w maszynie ASE wyświetlanie liczby poprawnych odpowiedzi po zakończeniu egzaminu w części pisemnej może funkcjonować niepoprawnie.

Problem techniczny dotyczy wyłącznie sposobu wyświetlania wyników wstępnych na ekranie zdającego.

Wszystkie wyniki zdających będą przeliczone prawidłowo. Bardzo przepraszamy za tę niedogodność.

Horacy Dębowski
wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Komunikat CKE z 11 stycznia 2024 r.

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do naszego komunikatu z 10 stycznia br. w sprawie wyświetlania wstępnego wyniku w autonomicznym systemie egzaminacyjnym (ASE) dla części pisemnej egzaminu zawodowego, przekazujemy następujące informacje:
1. Problem wyświetlania nieprawidłowej informacji o wstępnym wyniku na ekranie zdającego (przykładowy screen widoku komunikatu, który ukazuje się zdającym zamieszczamy na dole wiadomości) nie wpływa na ustalanie poprawnych wyników egzaminacyjnych w systemie SIOEPKZ. Zostało to szczegółowo zweryfikowane przez zespół CKE oraz potwierdzone przez naszego partnera technologicznego, natychmiast po zidentyfikowaniu tego problemu.
2. Wstępne wyniki (tj. informacja wstępna o liczbie poprawnych odpowiedzi) będą dostępne dla zdających w systemie SIOEPKZ w portalu zdającego, po zakończeniu terminu głównego egzaminu, tj. od 22 stycznia br., od godziny 12.00.
3. CKE zwróciła się do przewodniczących zespołów egzaminacyjnych o przekazanie tego komunikatu do wszystkich zdających przystępujących do części pisemnej egzaminu zawodowego w terminie głównym sesji 2024 ZIMA.
Uprzejmie przypominamy, że ostateczne wyniki egzaminu zawodowego dla sesji 2024 ZIMA, zgodnie z harmonogramem ogłoszonym w komunikacie dyrektora CKE z 18 sierpnia 2023 r., zostaną ogłoszone i przekazane zdającym 27 marca br.

Z poważaniem
Horacy Dębowski wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Kłopoty uczniów

REKLAMA

O sprawie tej informuje RMF.: Nieprawidłowy klucz odpowiedzi przekazany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jest powodem gigantycznych problemów uczniów szkół ponadpodstawowych i techników zawodowych w całym kraju. Chodzi o zdawane dziś przez nich egzaminy zawodowe, których prawie nikt nie zaliczył. 

Radio ustaliło też, że firma informatyczna, która odpowiada za przeprowadzenie egzaminów, popełniła błąd - wyniki pojawiające się na ekranach zdających mogą wyświetlać się nieprawidłowo.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: CKE
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wyższe stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Rozporządzenie już obowiązuje

  W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r.

  Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

  Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

  Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

  W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  REKLAMA

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  REKLAMA

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane i opublikowane. Wchodzi w życie 22 lutego ze skutkiem od 1 stycznia

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

  Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

  REKLAMA