REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w 2023 r.

Piotr T. Szymański
Redaktor portalu Infor.pl
Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w 2023 dla tych kandydatów, którzy nie dostali się do szkoły w rekrutacji zasadniczej
Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w 2023 dla tych kandydatów, którzy nie dostali się do szkoły w rekrutacji zasadniczej
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w 2023 r. obejmie tych absolwentów szkół podstawowych, którzy w trakcie rekrutacji zasadniczej nie dostali się do żadnej z wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. W jakich terminach odbędzie się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w 2023 r.? Jakie są terminy rekrutacji uzupełniającej? Czym rekrutacja uzupełniająca różni się od rekrutacji zasadniczej?

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich to postępowanie, które przeprowadza się w danej szkole ponadpodstawowej, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami. W rekrutacji uzupełniającej biorą udział absolwenci szkół podstawowych, którym nie udało się dostać do wybranej przez siebie szkoły średniej w czasie rekrutacji zasadniczej.

REKLAMA

Jakie są terminy rekrutacji uzupełniającej do szkół średnich w 2023 r.

Terminarz rekrutacji uzupełniającej 

do szkół ponadpodstawowych, podobnie jak w przypadku rekrutacji zasadniczej ustala kuratorium oświaty danego województwa. Harmonogramy są publikowane na stronach internetowych tych instytucji na przełomie stycznia i lutego 2023 r. 

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej zawiera te same etapy, co harmonogram rekrutacji zasadniczej. Terminy na niektóre czynności są jednak zazwyczaj krótsze (np. na składania podań w rekrutacji zasadniczej jest ok. 4 tygodni, a w uzupełniającej – 3 dni).

Pomimo różnic w określeniu poszczególnych terminów w każdym województwie postępowanie uzupełniające do szkół średnich przeprowadzane są na tych samych zasadach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kiedy będzie można składać podania w rekrutacji uzupełniającej

REKLAMA

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół średnich w rekrutacji uzupełniającej rozpocznie się niezwłocznie po ogłoszeniu przez szkoły średnie list przyjętych kandydatów, co nastąpi pod koniec lipca 2023 r. Podania w rekrutacji uzupełniającej będą przyjmowane przez kilka dni na przełomie lipca i sierpnia.  

W ramach rekrutacji uzupełniającej do szkół dwujęzycznych, klas dwujęzycznych lub międzynarodowych, klas wstępnych, klas przygotowania wojskowego oraz szkół lub klas sportowych w pierwszych dniach sierpnia odbędą się sprawdziany kompetencji językowych lub sprawności fizycznej.

Kiedy znane będą wyniki rekrutacji uzupełniającej

Następnie szkoły średnie opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, co powinno nastąpić pod koniec I. dekady sierpnia. W ciągu kolejnych kilku dni uczniowie będą musieli potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani. 

Rekrutację uzupełniającą zamyka ogłoszenie przez szkoły list przyjętych kandydatów. Nastąpi to po kilku dniach od publikacji list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, czyli na początku II. dekady sierpnia.

Do których szkół średnich można złożyć podanie w rekrutacji uzupełniającej

Wniosek o przyjęcie do szkoły średniej w rekrutacji uzupełniającej może być złożony do szkoły, w której po przeprowadzeniu rekrutacji zasadniczej pozostały wolne miejsca. 

Jakie zasady punktacji obowiązują w rekrutacji uzupełniającej

REKLAMA

W postępowaniu uzupełniającym obowiązują dokładnie takie same zasady, jak w zasadniczym postępowaniu rekrutacyjnym. Tak samo jak podczas rekrutacji zasadniczej kandydat może uzyskać maksymalnie 200 punktów, z czego 100 – za wyniki egzaminu ósmoklasisty i 100 – za oceny i osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty przeliczane są na punkty na tych samych zasadach, co podczas rekrutacji zasadniczej. Podobnie jest z ocenami ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz osiągnięciami, które wymienione są na świadectwie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Zmartwiona mama
  2023-07-22 19:34:57
  Nigdzie nie ma dokładnych informacji o zasadach rekrutacji uzupełniającej. Na przykład: jeżeli teoretycznie chcę złożyć wnioski do 30 szkół z wolnymi miejscami, to do każdej muszę dostarczyć wniosek osobiście? Mam 2-3 kopie dokumentów (świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty) - czy pozostałe szkoły przyjmą ksero zamiast kopii potwierdzonej za zgodność? Gdzie będą wyniki tej rekrutacji - czy będzie je można zobaczyć w systemie, czy będzie trzeba jeździć od szkoły do szkoły i sprawdzać? Obszukałam wiele stron na temat rekrutacji i nigdzie nie ma tych informacji.
  0
 • Rodzic
  2023-07-22 14:46:34
  Na co komu rekrutacja uzupełniająca skoro i tak nie ma miejsc? Co w przypadku kiedy dziecko składa wniosek do np. 10 szkół, do żadnej się nie dostanie w pierwszej ani kolejnej rekrutacji? Ma iść do branżowej bo taka reforma że musi się uczyć czy ma siedzieć w domu i czekać na zbawienie?
  0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

REKLAMA

Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane

W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

Podwyżki w budżetówce 2024. Komu +10%,+20% a nawet +47%? Wyższe kwoty wynagrodzenia zasadniczego w kategoriach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

W dniu 20 lutego 2024 r. został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniający rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych. Jakie podwyżki wynikają z tego projektu? O ile wzrosną wynagrodzenia?

Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana 27 lutego, tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę"

Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana w dniu 27 lutego 2024 roku, odbędzie się tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę". Tak zapowiadają strajkujący rolnicy, którzy chcą m.in. żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu.

REKLAMA

Badania naukowe: Nadmiar białka w diecie szkodzi tętnicom. To wyższe ryzyko miażdżycy

Spożywanie zbyt dużych ilości białka zwiększa ryzyko miażdżycy. Winę za to ponosi aminokwas leucyna – informuje pismo “Nature Metabolism”. Odkryty przez naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine mechanizm molekularny sprawia, że nadmierna ilość białka w diecie może zwiększać ryzyko miażdżycy.

Protest rolników 20 lutego. "Chcemy, żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu"

Protest rolników 20 lutego. "Chcemy, żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu" - wskazał przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski. Rolnicy oczekują też wstrzymania niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymania w Polsce hodowli zwierząt futerkowych.

REKLAMA