REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Darmowy laptop: Wzór protokołu przekazania komputera rodzicowi. Dwa warianty: własność i użyczenie [PRB]

Małgorzata Majewska
redaktor naczelny miesięcznika „PORADNIK Rachunkowości Budżetowej”, ekonomista, praktyk – była wieloletnia księgowa w jednostkach sektora finansów publicznych posiadająca certyfikat księgowy Ministra Finansów, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, autor artykułów z zakresu rachunkowości budżetowej i finansów publicznych
protokół
Infor.pl

REKLAMA

REKLAMA

Protokół przekazania na własność lub w użyczenie laptopa dla rodzica ucznia klasy IV – wzór

Na okoliczność przekazania laptopa rodzicowi (opiekunowi) ucznia klasy IV należy sporządzić stosowny protokół.

Zgodnie z ustawą z 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli (Dz.U. z 2023 r. poz. 1369) uczniowie klas IV publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz szkół artystycznych otrzymają laptopy. Wsparcie w całości sfinansowane jest ze środków publicznych. Organem właściwym do udzielania wsparcia jest minister właściwy ds. informatyzacji (obecnie Minister Cyfryzacji).

Przekazanie laptopów uczniom klas IV - etapy

Organ prowadzący szkołę otrzyma laptopy, które następnie przekazuje je rodzicom uczniów na podstawie umów, których wzory określają rozporządzenia Ministra Cyfryzacji odpowiednio:

  • z 8 września 2023 r. w sprawie określenia wzoru umowy przekazania na własność komputera przenośnego typu laptop rodzicowi ucznia klasy objętej wsparciem (Dz.U. z 2023 r. poz. 1838)
  • z 8 września 2023 r. w sprawie określenia wzoru umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop rodzicowi ucznia klasy objętej wsparciem (Dz.U. z 2023 r. poz. 1839)

Podstawowym trybem wsparcia jest przekazanie laptopów na własność rodzicom (opiekunom prawnym) ucznia. W sytuacji gdy rodzic ucznia nie przyjmie na własność laptopa, laptop staje się własnością organu prowadzącego szkołę, który będzie mógł przekazać uczniowi klasy IV laptop na podstawie umowy użyczenia.

Na okoliczność przekazania sprzętu rodzicom ucznia klas IV należy sporządzić stosowny protokół.

PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA ALBO UŻYCZENIA LAPTOPA

PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA NA WŁASNOŚĆ/UŻYCZENIA LAPTOPA [1]

 

W dniu __________________________ r.

organ prowadzący szkołę: ________________________________________________________________________________________ (nazwa organu prowadzącego szkołę, adres)

reprezentowany przez: ________________________________________________________________________________________ (imię i nazwisko, stanowisko lub funkcja)

przekazał na własność/użyczył* rodzicowi/opiekunowi prawnemu ucznia ___________________________________________________________________________

(imię i nazwisko rodzica/ opiekuna prawnego):

 

Lp.

SPECYFIKACJA DOSTARCZONEGO SPRZĘTU

Data odbioru

Producent

Model/typ

Numer seryjny

Liczba szt.

Cena jednostkowa brutto

 

 

 

 

 

 

 

Protokół sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla organu prowadzącego szkołę i rodzica/opiekuna prawnego ucznia.

Za organ prowadzący szkołę: Za rodzica/opiekuna prawnego ucznia:

………………………………………… …………………………………………

[1] Niewłaściwe skreślić

Źródło: www.laptopdlaucznia.gov.pl

PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA NA WŁASNOŚĆ/UŻYCZENIA LAPTOPA - wzór w Word

protokół - Word (do ściągnięcia)

 

Czytaj też w PRB 9/2023: Laptopy dla uczniów klas IV - przekazanie/przyjęcie (wzory umów, pełnomocnictw, protokołów i oświadczeń) oraz przykładowa ewidencja księgowa

https://www.inforlex.pl/dok/tresc,FOB0000000000006310672,Laptopy-dla-uczniow-klas-IV-przekazanie-przyjecie-wzory-umow-pelnomocnictw-protokolow-i-oswiadczen-oraz-przykladowa-ewidencja-ksiegowa.html

Oprac. Małgorzata Majewska

red. naczelny PORADNIKA Rachunkowości Budżetowej
 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFORLEX

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będzie eksplozja w Polsce? 15 000 zachorowań w Chinach. Wzrost o 1500%. Źle w Bułgarii, Czechach. I Chorwacji

Czy ta choroba eksploduje w Polsce tak jak w innych krajach. Krztusiec atakuje coraz więcej krajów.

Min. B. Nowacka wyklucza powrót WOS do szkół. Co z utratą u nauczycieli pracy albo godzin pracy?

Min. B. Nowacka Nowacka wypowiedziała się o pomyśle ZNP o przywróceniu WOS na rok szkolny 2024/2025. Krótko stwierdziła: To byłby chaos.

Wniosek o bon energetyczny będą przyjmowały gminy do 31 października 2024 r. Sprawdź, czy przysługuje Ci nowe świadczenie!

Bon energetyczny jako nowe świadczenie pieniężne ma być przyznawany na wniosek beneficjenta złożony do końca października 2024 r. Obsługą bonu będą zajmowały się gminy i to tam należy kierować swoje kroki, by przejść całą procedurę. Szczegóły dotyczące składania wniosku zawiera ustawa, która właśnie ujrzała światło dzienne. Sprawdź, czy bon energetyczny jest dla Ciebie!

Kto się załapie na bon energetyczny 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość świadczenia w postaci bonu energetycznego będzie zależna m.in. od osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już od lipca 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo dla lepiej zarabiających.

REKLAMA

Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Iranu. MSZ wydało ważny komunikat

Ze względu na rosnące napięcia między Iranem a Izraelem oraz ryzyko działań zbrojnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróże do Iranu. Polscy obywatele, którzy aktualnie przebywają w Iranie, powinni jak najszybciej opuścić ten kraj.

Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

REKLAMA

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

REKLAMA