reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Nowa Wieloletnia Prognoza Finansowa na 2013 r.!

Nowa Wieloletnia Prognoza Finansowa na 2013 r.!

Jednostki samorządu terytorialnego ponownie zostały zobowiązane do dostosowania uchwał w sprawie wieloletniej prognozy finansowej lub ich zmian. Nowe wymogi wynikają z obowiązującego od 1 lutego 2013 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

Jedną z podstawowych zmian wprowadzonych przez rozporządzenie Ministra Finansów z 10 stycznia 2013 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jest nowy wzór wieloletniej prognozy finansowej i załącznika do prognozy. Rozporządzenie określiło również nowy sposób przekazywania wskazanych dokumentów m.in. do regionalnych izb obrachunkowych.

Od 1 stycznia 2013 r. jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane zostały bowiem do przekazywania ustaw, uchwał i zarządzeń w sprawie wieloletniej prognozy finansowej lub jej zmian, o których mowa w art. 230 ust. 2 ustawy, tylko i wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego.

Do przekazywania dokumentów w sprawie wieloletniej prognozy finansowej w formie dokumentu elektronicznego zobowiązane zostały również regionalne izby obrachunkowe. Co istotne, oprócz sposobu, zmianie uległy również terminy ich przekazania przez izby do Ministerstwa Finansów.

Zobacz serwis: Finanse

Projekty wieloletnich prognoz finansowych JST, wraz z wynikami opinii, będą zatem od 2013 r. przekazywane przez regionalne izby obrachunkowe Ministrowi Finansów, w terminie do dnia 31 grudnia roku poprzedzającego rok budżetowy.

Wieloletnie prognozy finansowe JST wraz z wynikami rozstrzygnięć nadzorczych regionalne izby obrachunkowe przekazywać będą natomiast do dnia:
• 10 marca roku budżetowego – w odniesieniu do wieloletnich prognoz finansowych wynikających z uchwał i zarządzeń organów JST w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, otrzymanych do dnia 1 lutego roku budżetowego,
• 5 maja roku budżetowego – w odniesieniu do wieloletnich prognoz finansowych wynikających z uchwał i zarządzeń organów JST w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, otrzymanych do ostatniego dnia pierwszego kwartału roku budżetowego,
• 5 sierpnia roku budżetowego – w odniesieniu do wieloletnich prognoz finansowych wynikających z uchwał i zarządzeń organów JST w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, otrzymanych do ostatniego dnia drugiego kwartału roku budżetowego,
• 5 listopada roku budżetowego – w odniesieniu do wieloletnich prognoz finansowych wynikających z uchwał i zarządzeń organów JST w sprawie wieloletniej prognozy finansowej, otrzymanych do ostatniego dnia trzeciego kwartału roku budżetowego.

Dokumenty elektroniczne przekazywane przez jednostki samorządu terytorialnego do regionalnych izb obrachunkowych, a także przez izby do Ministerstwa Finansów, będą musiały być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu.

Co istotne, struktura przekazywanych danych, a także rodzaj wykorzystywanej aplikacji zostanie wskazany przez Ministra Finansów w Biuletynie Informacji Publicznej.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 stycznia 2013 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U. z 2013 r., poz. 86).

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prognoza Finansowa na 2013 r. /Fot. Fotolia
Prognoza Finansowa na 2013 r. /Fot. Fotolia

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Hewalex Leszek Skiba

Firma Hewalex jest polskim producentem kolektorów słonecznych o największym udziale w rynku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama