Kategorie zaszeregowania wynagrodzenia w zakładzie budżetowym
REKLAMA
Nie – zakład budżetowy nie może wprowadzić innych kategorii zaszeregowania niż te określone w załącznikach do rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.
REKLAMA
W załączniku nr 1, część B rozporządzenia wskazano wszystkie kategorie zaszeregowania pozostałych pracowników samorządowych (tj. pozostałych poza wymienionymi w części A). Jednocześnie dookreślono minimalne kwoty wynagrodzenia wynikające z kategorii zaszeregowania. Należy jednak pamiętać, że rozporządzenie nie określa maksymalnego wynagrodzenia, jakie może być przyznane pracownikowi zaszeregowanemu np. w kategorii XII. Przykładowo, kategoria XIX (tj. najwyższa) określa wysokość wynagrodzenia minimalnego na określonym poziomie, jednak nie oznacza to, że ten minimalny poziom musi być zachowany – i faktycznie może się zdarzyć tak, że osoba zaszeregowana w kategorii X będzie miała wynagrodzenie równe osobie zaszeregowanej w kategorii XI, z uwagi na możliwość modyfikacji wynagrodzenia w ramach poszczególnych kategorii zaszeregowania.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. Nr 50, poz. 398; ost.zm. Dz.U. z 2011 r. Nr 144, poz. 858)
Więcej na ten temat w Rachunkowości budżetowej
REKLAMA
REKLAMA