| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Marketing

Działania marketingowe miast i regionów w 2009 roku

Aktualizacja: 21.01.2010

Rok 2009 przebiegł pod znakiem niezwykłej aktywności samorządów w obszarze marketingu miejsca. Szefowie wydziałów promocji miast uważają jednak, że najważniejszy jest wzrost świadomości samorządowców, bez którego nie da się zbudować silnej marki miasta i regionu. »

Co sprawia, że oferta gminy jest atrakcyjna dla inwestorów

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie są oczekiwania inwestorów? Jakie czynniki wpływają na to, że do jednej gminy przybywa dużo inwestorów, a inne są omijane? Czy rozwój sieci dróg dojazdowych do działek inwestycyjnych to rzeczywiście tak ważny element, na który zwracają uwagę inwestorzy? »

Jakie możliwości daje przejęcie lotnisk wojskowych przez samorządy

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie okoliczności muszą brać pod uwagę samorządy terytorialne decydujące się na utworzenie lotniska cywilnego? Jaka forma organizacyjna może okazać się najskuteczniejsza przy realizacji takiego przedsięwzięcia? »

Jak efektywnie dofinansować promocję i produkty turystyczne

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakich programów samorządy mogą otrzymać dofinansowanie projektów turystycznych? Co trzeba zrobić, by otrzymać wsparcie finansowe? »

Jaką infrastrukturę turystyczną można sfinansować dzięki RPO

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy regionalne programy operacyjne różnią się znacznie w zakresie finansowania przedsięwzięć turystycznych? W jakiej wysokości potrzebny jest wkład własny, jednostki samorządu terytorialnego? »

Samorządowy dystans do świata Social Media

Aktualizacja: 20.01.2010

Media społecznościowe pozwalają na nowe możliwości podejścia do komunikacji. Niestety, wiele małych samorządów praktycznie nie wie o istnieniu takich kanałów jak: Blip, Twitter, czy nawet Facebook. Duże miasta co prawda poznały już możliwości tych narzędzi, ale tylko nieliczne je wykorzystują.  »

Jak gminy powinny przygotować inwestycje o charakterze socjalnym

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakimi problemami borykają się gminy wiejskie przy występowaniu o dotacje z programów unijnych? Jak stworzyć Plan Odnowy Miejscowości? »

Samorządowe gazety, biuletyny i ... blogi

Aktualizacja: 01.12.2010

Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Izba Wydawców Prasy apelują o wprowadzenie zakazu wydawania przez samorządy i administrację publiczną prasy. Specjaliści od Public Relations twierdzą natomiast, że gazeta lub biuletyn może być sprawnym narzędziem komunikacji z mieszkańcami, niestety, często niedocenianym.  »

Jak przygotować inwestycję komunalną na obszarze Natura 2000

Aktualizacja: 13.01.2010

Od czego zacząć przygotowania do prac nad projektem? Jak powinno wyglądać studium wykonalności projektu inwestycyjnego? Czy konieczne są prace kompensacyjne, wpływające na powiększenie kosztów inwestycji? »

Jakie elementy powinien zawierać Plan Odnowy Miejscowości

Aktualizacja: 13.01.2010

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Odnowa i rozwój wsi... »

Jak aktywizować społeczność na obszarach wiejskich

Aktualizacja: 13.01.2010

Społeczność wiejska boryka się z niską mobilnością ludności i związanymi z tym problememami ze znalezieniem pracy, z ograniczonym dostępem do przedszkoli czy też gorszą ofertą edukacyjną. Jak podnieść aktywność społeczną w regionach wiejskich? »

Rozwój stref pomaga gminom

Aktualizacja: 13.01.2010

Szkoda, że w projekcie zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (SSE) nie przygotowano ułatwień związanych z tzw. odrolnieniem gruntów na obszarze strefy. Mogłoby to przyczynić się do obniżenia kosztów inwestycji wewnątrz SSE i skrócenia czasu ich przygotowania. »

Kwalifikacja pomocy publicznej

Aktualizacja: 13.01.2010

Podmiot udzielający pomocy, oprócz warunków wynikających z przepisów upoważniających go do takiego działania, musi każdorazowo dokonać kwalifikacji pomocy do konkretnego przeznaczenia, co z kolei determinuje konieczność spełnienia przez beneficjenta określonych warunków. »

Jak przygotować się do wykorzystania pieniędzy na wsparcie obszarów wiejskich

Aktualizacja: 13.01.2010

Aż 500 najbiedniejszych gmin z całego kraju otrzyma wkrótce łącznie około 40 mln zł w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW). Średnio gmina biorąca udział w programie otrzyma 40 tys. euro. Warunkiem otrzymania pomocy jest stworzenie dobrej strategii rozwiązywania problemów społecznych i lokalnego programu działania. »

Żeby otrzymać licencję, nie trzeba będzie zdawać dodatkowego egzaminu państwowego

Aktualizacja: 13.01.2010

Od nowego roku otworzył się dostęp do zawodu pośrednika. Aby nim zostać, trzeba ukończyć studia wyższe oraz studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zdobyć praktykę zawodową. Nie będzie już konieczne zdawanie dodatkowego egzaminu. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

E-sprawozdania

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chołub

Kancelaria Adwokacka Aleksandra Chołub

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »