reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Marketing

Samorządowe pomysły na promocję regionów

Aktualizacja: 13.01.2010

Rosnąca konkurencja samorządów o pozyskanie turystów i inwestorów sprawia, że władze lokalne i regionalne muszą szukać ciekawych i oryginalnych sposobów promocji. Nowatorskie są hasła, miejsca albo nośniki promocji. »

Jak zwiększyć wiarygodność finansową samorządu

Aktualizacja: 25.01.2010

Dzięki obecności na rynku kapitałowym i posiadaniu ratingu samorządy mogą zaciągać kredyty lub emitować obligacje na korzystniejszych warunkach. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zadłużeniu. »

Jak włączyć tereny prywatne do specjalnych stref ekonomicznych

Aktualizacja: 25.01.2010

Włączenie do specjalnej strefy ekonomicznej gruntów prywatnych umożliwi już istniejącym w gminie przedsiębiorcom, niedziałającym dotychczas na terenie strefy, skorzystanie z preferencji podatkowych przewidzianych dla nowych inwestycji. Tym samym wzmocni lokalny rynek gospodarczy. »

Samorząd może wspierać lokalne firmy

Aktualizacja: 13.01.2010

Firmy budowlane jako pierwsze odczuły skutki kryzysu gospodarczego, a więc są najbardziej zagrożone upadłością. Dla lokalnego rynku pracy może to oznaczać gwałtowny wzrost bezrobocia. Władze Gliwic znalazły sposób na wsparcie tej branży. »

Kontakty partnerskie zgodne z prawem

Aktualizacja: 13.01.2010

Współpraca pomiędzy polskimi i zagranicznymi samorządami powinna opierać się na postanowieniach odpowiedniej uchwały, np. rady gminy. »

Jak uwarunkowania geograficzne i gospodarcze decydują o kontaktach

Aktualizacja: 13.01.2010

Co decyduje, że miasta, gminy nawiązują ostatecznie współpracę z zagranicznymi partnerami? Jak czynniki kulturowe i edukacyjne można wykorzystać przy nawiązaniu współpracy? »

Nowe zasady współpracy gmin i powiatów z partnerami unijnymi

Aktualizacja: 13.01.2010

O uczestnictwie gmin czy powiatów w europejskich ugrupowaniach współpracy terytorialnej będą decydowały w swojej uchwale organy stanowiące jednostek samorządowych. Nadzór nad takimi ugrupowaniami sprawować będzie minister spraw zagranicznych, który będzie również prowadził Rejestr Europejskich Ugrupowań Współpracy Terytorialnej. »

Dopuszczalność wydobywania kopalin przez gminy

Aktualizacja: 13.01.2010

Prowadzenie działalności przez gminę polegającej na wydobywaniu kopaliny nie jest wykonywaniem zadań własnych samorządu gminnego. »

Co sprawia, że oferta gminy jest atrakcyjna dla inwestorów

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie są oczekiwania inwestorów? Jakie czynniki wpływają na to, że do jednej gminy przybywa dużo inwestorów, a inne są omijane? Czy rozwój sieci dróg dojazdowych do działek inwestycyjnych to rzeczywiście tak ważny element, na który zwracają uwagę inwestorzy? »

Jakie możliwości daje przejęcie lotnisk wojskowych przez samorządy

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie okoliczności muszą brać pod uwagę samorządy terytorialne decydujące się na utworzenie lotniska cywilnego? Jaka forma organizacyjna może okazać się najskuteczniejsza przy realizacji takiego przedsięwzięcia? »

Jak efektywnie dofinansować promocję i produkty turystyczne

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakich programów samorządy mogą otrzymać dofinansowanie projektów turystycznych? Co trzeba zrobić, by otrzymać wsparcie finansowe? »

Jaką infrastrukturę turystyczną można sfinansować dzięki RPO

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy regionalne programy operacyjne różnią się znacznie w zakresie finansowania przedsięwzięć turystycznych? W jakiej wysokości potrzebny jest wkład własny, jednostki samorządu terytorialnego? »

Jak gminy powinny przygotować inwestycje o charakterze socjalnym

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakimi problemami borykają się gminy wiejskie przy występowaniu o dotacje z programów unijnych? Jak stworzyć Plan Odnowy Miejscowości? »

Jakie elementy powinien zawierać Plan Odnowy Miejscowości

Aktualizacja: 13.01.2010

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Odnowa i rozwój wsi... »

Jak przygotować inwestycję komunalną na obszarze Natura 2000

Aktualizacja: 13.01.2010

Od czego zacząć przygotowania do prac nad projektem? Jak powinno wyglądać studium wykonalności projektu inwestycyjnego? Czy konieczne są prace kompensacyjne, wpływające na powiększenie kosztów inwestycji? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama