reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Marketing

Samorządowe pomysły na promocję regionów

Aktualizacja: 13.01.2010

Rosnąca konkurencja samorządów o pozyskanie turystów i inwestorów sprawia, że władze lokalne i regionalne muszą szukać ciekawych i oryginalnych sposobów promocji. Nowatorskie są hasła, miejsca albo nośniki promocji. »

Jak zwiększyć wiarygodność finansową samorządu

Aktualizacja: 25.01.2010

Dzięki obecności na rynku kapitałowym i posiadaniu ratingu samorządy mogą zaciągać kredyty lub emitować obligacje na korzystniejszych warunkach. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zadłużeniu. »

Jak włączyć tereny prywatne do specjalnych stref ekonomicznych

Aktualizacja: 25.01.2010

Włączenie do specjalnej strefy ekonomicznej gruntów prywatnych umożliwi już istniejącym w gminie przedsiębiorcom, niedziałającym dotychczas na terenie strefy, skorzystanie z preferencji podatkowych przewidzianych dla nowych inwestycji. Tym samym wzmocni lokalny rynek gospodarczy. »

Samorząd może wspierać lokalne firmy

Aktualizacja: 13.01.2010

Firmy budowlane jako pierwsze odczuły skutki kryzysu gospodarczego, a więc są najbardziej zagrożone upadłością. Dla lokalnego rynku pracy może to oznaczać gwałtowny wzrost bezrobocia. Władze Gliwic znalazły sposób na wsparcie tej branży. »

Kontakty partnerskie zgodne z prawem

Aktualizacja: 13.01.2010

Współpraca pomiędzy polskimi i zagranicznymi samorządami powinna opierać się na postanowieniach odpowiedniej uchwały, np. rady gminy. »

Jak uwarunkowania geograficzne i gospodarcze decydują o kontaktach

Aktualizacja: 13.01.2010

Co decyduje, że miasta, gminy nawiązują ostatecznie współpracę z zagranicznymi partnerami? Jak czynniki kulturowe i edukacyjne można wykorzystać przy nawiązaniu współpracy? »

Nowe zasady współpracy gmin i powiatów z partnerami unijnymi

Aktualizacja: 13.01.2010

O uczestnictwie gmin czy powiatów w europejskich ugrupowaniach współpracy terytorialnej będą decydowały w swojej uchwale organy stanowiące jednostek samorządowych. Nadzór nad takimi ugrupowaniami sprawować będzie minister spraw zagranicznych, który będzie również prowadził Rejestr Europejskich Ugrupowań Współpracy Terytorialnej. »

Dopuszczalność wydobywania kopalin przez gminy

Aktualizacja: 13.01.2010

Prowadzenie działalności przez gminę polegającej na wydobywaniu kopaliny nie jest wykonywaniem zadań własnych samorządu gminnego. »

Co sprawia, że oferta gminy jest atrakcyjna dla inwestorów

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie są oczekiwania inwestorów? Jakie czynniki wpływają na to, że do jednej gminy przybywa dużo inwestorów, a inne są omijane? Czy rozwój sieci dróg dojazdowych do działek inwestycyjnych to rzeczywiście tak ważny element, na który zwracają uwagę inwestorzy? »

Jakie możliwości daje przejęcie lotnisk wojskowych przez samorządy

Aktualizacja: 13.01.2010

Jakie okoliczności muszą brać pod uwagę samorządy terytorialne decydujące się na utworzenie lotniska cywilnego? Jaka forma organizacyjna może okazać się najskuteczniejsza przy realizacji takiego przedsięwzięcia? »

Jak efektywnie dofinansować promocję i produkty turystyczne

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakich programów samorządy mogą otrzymać dofinansowanie projektów turystycznych? Co trzeba zrobić, by otrzymać wsparcie finansowe? »

Jaką infrastrukturę turystyczną można sfinansować dzięki RPO

Aktualizacja: 13.01.2010

Czy regionalne programy operacyjne różnią się znacznie w zakresie finansowania przedsięwzięć turystycznych? W jakiej wysokości potrzebny jest wkład własny, jednostki samorządu terytorialnego? »

Jak gminy powinny przygotować inwestycje o charakterze socjalnym

Aktualizacja: 13.01.2010

Z jakimi problemami borykają się gminy wiejskie przy występowaniu o dotacje z programów unijnych? Jak stworzyć Plan Odnowy Miejscowości? »

Jakie elementy powinien zawierać Plan Odnowy Miejscowości

Aktualizacja: 13.01.2010

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Odnowa i rozwój wsi... »

Jak przygotować inwestycję komunalną na obszarze Natura 2000

Aktualizacja: 13.01.2010

Od czego zacząć przygotowania do prac nad projektem? Jak powinno wyglądać studium wykonalności projektu inwestycyjnego? Czy konieczne są prace kompensacyjne, wpływające na powiększenie kosztów inwestycji? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama