reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Bezpieczeństwo > Kiedy strażak ma prawo do nagrody rocznej?

Kiedy strażak ma prawo do nagrody rocznej?

Czy strażakowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim, w związku z wypadkiem w służbie, w okresie od 1 stycznia do 19 lipca 2015 r. należy się nagroda roczna?

Tak, strażakowi przebywającemu ponad 6 miesięcy w danym roku kalendarzowym na zwolnieniu lekarskim w związku z wypadkiem w służbie przysługuje nagroda roczna.

Strażakowi za służbę pełnioną nienagannie w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna (art. 95 ust. 1 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej; dalej: ustawa o PSP). Wysokość nagrody wynosi 1/12 uposażenia otrzymanego w roku kalendarzowym, za który ona przysługuje. Nagrodę roczną należy wypłacić do 31 marca roku kalendarzowego następującego po roku, za który ona przysługuje (art. 95 ust. 9 ustawy o PSP).

Nagroda roczna przysługuje strażakowi, jeżeli w danym roku kalendarzowym pełnił on służbę przez okres co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych.

Do okresu pełnienia służby nie zalicza się okresów niewykonywania zadań służbowych z następujących przyczyn:

● korzystania z urlopu bezpłatnego,

● przerw w wykonywaniu obowiązków służbowych, za które strażak nie zachował prawa do uposażenia, wymienionych w art. 109 ustawy o PSP (tj. samowolne opuszczenie miejsca pełnienia służby, pozostawanie poza nim lub niepodjęcie służby),

● zawieszenia w czynnościach służbowych albo tymczasowego aresztowania, chyba że prawomocnym orzeczeniem postępowanie karne w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub postępowanie dyscyplinarne w sprawie o czyn pozostający w związku z aresztowaniem lub zawieszeniem w czynnościach służbowych zostało umorzone, bądź strażak został uniewinniony na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu w postępowaniu dyscyplinarnym

art. 95 ust. 4b ustawy o PSP.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Kiedy strażak ma prawo do nagrody rocznej

W artykule omówiono również kwestie obniżenia lub zawieszenia nagrody rocznej.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kiedy strażak ma prawo do nagrody rocznej? /fot. Fotolia
Kiedy strażak ma prawo do nagrody rocznej? /fot. Fotolia

Klasyfikacja budżetowa 202090.30 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolska sieć profesjonalnych firm audytorskich

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama