REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rebelia Kultury - nowa kampania promocyjna Warmii i Mazur

REKLAMA

Po ubiegłorocznym sukcesie plebiscytu "Mazury - Cud Natury" warmińsko-mazurski samorząd postanowił wypromować pozostałą część tego regionu. Nowa kampania "Warmia - Rebelia Kultury" ma przedstawiać to miejsce, jako centrum niebanalnych wydarzeń artystycznych.

Plany nowych kampanii promocyjnych Warmii i Mazur przedstawiono 21 marca na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. W miejsce dotychczasowego hasła "Mazury - Cud Natury" pojawi się nowe, promujące Warmię.

REKLAMA

Przez ostatnie trzy lata regionalny samorząd nagłaśniał udział Mazur w konkursie na nowe siedem cudów natury, organizowanym przez szwajcarską fundację New7Wonders. Mazury jako jedno z 28 miejsc na świecie weszły do finału tego plebiscytu i - mimo że nie znalazły się na liście siedmiu nowych cudów - akcja przyniosła regionowi znaczny wzrost popularności.

REKLAMA

Według marszałka województwa Jacka Protasa obecnie zapanowała moda na Mazury. "Dzisiaj już nikt nie wątpi, że Mazury to marka rozpoznawalna w Polsce, i - co nas szczególnie cieszy - również w Europie i na świecie"- powiedział marszałek.

Jak dodał samorząd chce wykorzystać zainteresowanie regionem i związane z tym szanse. Wśród tegorocznych akcji promocyjnych znajdzie się kampania nawiązująca do popularnego hasła o Mazurach. Tym razem będzie ona wspierać Warmię, która jest mniej rozpoznawalną częścią województwa.

Kampania "Warmia - Rebelia Kultury" ma - zdaniem pomysłodawców - oddawać potencjał kulturowy i niepowtarzalny charakter tego miejsca. Ma udowodnić, że region oferuje więcej niż tylko przyrodę i krajobrazy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zamów książkę: Klasyfikacja budżetowa 2012 >>

"Chcemy pokazać, że Warmia nie jest innym wariantem Mazur, tylko odrębnym bytem. Będziemy podkreślać jej kulturowo-inteligencki charakter" - powiedział Radosław Zawadzki z departamentu koordynacji promocji Urzędu Marszałkowskiego.

REKLAMA

Samorząd zamierza zbudować wizerunek Warmii jako centrum realizowania niebanalnych i niepokornych inicjatyw artystycznych. Mają temu służyć "artRebelie" - projekty, warsztaty, czy festiwale muzyczne, teatralne lub filmowe, które odbiegają od nurtu pop-kultury.

To nie jedyna tegoroczna kampania promocyjna Warmii i Mazur. Jeszcze w marcu z udziałem lokalnych samorządów odbędzie się regionalny Festiwal Promocji, poświęcony głównie gospodarczej przyszłości regionu. Prowadzone są również działania zachęcające do przekazywania odpisu od podatku miejscowym organizacjom.

Urząd Marszałkowski promuje zaplanowane na wrzesień światowe zawody Senior Games, które odbędą się naszym kraju po raz pierwszy. Przewidziano szereg działań promocyjnych związanych z wprowadzeniem w życie umowy o małym ruchu granicznym z obwodem kaliningradzkim. W sześciu krajach europejskich odbędzie się natomiast kampania medialno-wizualna reklamująca walory turystyczne Warmii i Mazur.

Za skuteczność i sposób przeprowadzenia kampanii promocyjnej "Mazury - Cud Natury" warmińsko-mazurski samorząd otrzymał wiele nagród w branżowych konkursach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będzie eksplozja w Polsce? 15 000 zachorowań w Chinach. Wzrost o 1500%. Źle w Bułgarii, Czechach. I Chorwacji

Czy ta choroba eksploduje w Polsce tak jak w innych krajach. Krztusiec atakuje coraz więcej krajów.

Min. B. Nowacka wyklucza powrót WOS do szkół. Co z utratą u nauczycieli pracy albo godzin pracy?

Min. B. Nowacka Nowacka wypowiedziała się o pomyśle ZNP o przywróceniu WOS na rok szkolny 2024/2025. Krótko stwierdziła: To byłby chaos.

Wniosek o bon energetyczny będą przyjmowały gminy do 31 października 2024 r. Sprawdź, czy przysługuje Ci nowe świadczenie!

Bon energetyczny jako nowe świadczenie pieniężne ma być przyznawany na wniosek beneficjenta złożony do końca października 2024 r. Obsługą bonu będą zajmowały się gminy i to tam należy kierować swoje kroki, by przejść całą procedurę. Szczegóły dotyczące składania wniosku zawiera ustawa, która właśnie ujrzała światło dzienne. Sprawdź, czy bon energetyczny jest dla Ciebie!

Kto się załapie na bon energetyczny 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość świadczenia w postaci bonu energetycznego będzie zależna m.in. od osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już od lipca 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo dla lepiej zarabiających.

REKLAMA

Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Iranu. MSZ wydało ważny komunikat

Ze względu na rosnące napięcia między Iranem a Izraelem oraz ryzyko działań zbrojnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróże do Iranu. Polscy obywatele, którzy aktualnie przebywają w Iranie, powinni jak najszybciej opuścić ten kraj.

Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

REKLAMA

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

REKLAMA