reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Sport i turystyka > Dotacje na inwestycje sportowe

Dotacje na inwestycje sportowe

Wniosek jednostki samorządowej o dotacje na zadania sportowe, przed złożeniem Ministrowi Sportu i Turystyki, powinien być zaopiniowany przez właściwego terytorialnie marszałka województwa.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymywać dotacje celowe z budżetu państwa na dofinansowanie zadań związanych z:

1) budową i remontami obiektów sportowych, w tym budową kompleksów sportowych w ramach programu Moje Boisko – Orlik 2012,

2) rozwijaniem sportu, w szczególności wśród dzieci i młodzieży, a także sportu osób niepełnosprawnych:

• organizacji i prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych,

• organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych,

• zakupu sprzętu sportowego.

 Jednostki samorządowe w terminie odpowiednio do 30 listopada roku poprzedzającego rok realizacji zadania albo do 31 marca roku, w którym dotacja ma być udzielona, składać powinny Ministrowi Sportu i Turystyki (MSiT) wniosek o przyznanie dotacji na dofinansowanie zadań sportowych. Wniosek przed złożeniem ministrowi powinien zostać zaopiniowany przez właściwego terytorialnie marszałka województwa. W tym roku samorządy terytorialne mają 2 terminy na złożenie tego rodzaju wniosków o dotacje – do 30 kwietnia oraz 30 listopada.

Od 7 kwietnia br. obowiązuje rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z 6 kwietnia 2009 r. w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami obiektów sportowych oraz rozwijaniem sportu (Dz.U. nr 56, poz. 463). Rozpatrując wniosek o dotacje, MSiT będzie brał pod uwagę m.in. termin i warunki realizacji zadania oraz znaczenie i jego charakter, a także sytuację finansową jst.

Dotacje na dofinansowanie zadań sportowych jednostek samorządu terytorialnego udzielane są na podstawie umowy o dofinansowanie, zawieranej między tą jednostką a MSiT.

Przekazywanie dotacji odbywa się w terminie zapewniającym finansowanie zobowiązań wynikających z realizacji zadań lub na podstawie faktur. Jednostka samorządu terytorialnego jest obowiązana do przedstawienia MSiT rozliczenia zadania pod względem rzeczowym i finansowym. W przypadku stwierdzenia wykorzystania środków z dotacji niezgodnie z przeznaczeniem lub pobrania w nadmiernej wysokości stosuje się przepisy o finansach publicznych.

Jerzy Markiewicz

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama